"Stosunek Kaczyńskiego do in vitro wynika z nauki Kościoła? Mój - z nauki zdrowego rozsądku"

"Mówią, że Tusk z in vitro ucieka do przodu. I dobrze. Zbyt wielu polityków biegnie pokracznie do tyłu. Gdyby tak spojrzeć na zagadnienie z wysoka, to wszystkie, nawet boczne, drogi wiodą ku temu, by spełniło się nieuniknione" - pisze w najnowszym "Wprost" Tomasz Jastrun.
Pisarz komentuje zapowiedziany przez premiera ministerialny program refundacji in vitro, z którego w ciągu 3 lat miałoby skorzystać 15 tys. par. Zabieg będzie refundowany przez państwo, a będą mogły z niego skorzystać pary, które udowodnią, że przez rok leczyły problem niepłodności.

"Gdyby tak spojrzeć na zagadnienie z wysoka, to wszystkie, nawet boczne, drogi wiodą ku temu, by spełniło się nieuniknione. In vitro będzie dla potrzebujących powszechne jak operacja serca" - komentuje Jastrun.

Prezes ma stosunek z nauki Kościoła?

Felietonista "Wprost" podkreśla jednak, że nie ma złudzeń: "grzebanie tam, gdzie zaczyna się życie, nie jest bezkarne. Czy w przyszłości zezwalać na wybór płci? A może wycinać agresję? Majstrujemy coraz bliżej niemożliwego. Prawdziwe dramaty moralne i wybory są więc dopiero przed nami".

Dodaje, że jego zdaniem głos religii będzie tylko jednym z wielu odnoszących się do wymienionych przez niego kwestii. "Ale prezes już grzmi: '15 tys. razy in vitro to jest bardzo, bardzo wiele aborcji i mój stosunek do tego wynika z nauki Kościoła'. A mój wynika z nauki zdrowego rozsądku. Jedni widzą Katyń pomordowanych zarodków, inni tysiące narodzonych i upragnionych dzieci. To jednak są dwie różne cywilizacje" - podsumowuje publicysta.

Cały komentarz Tomasza Jastruna w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
"Stosunek Kaczyńskiego do in vitro wynika z nauki Kościoła? Mój - z nauki zdrowego rozsądku"
Zaloguj się
 • safelogica

  Oceniono 64 razy 64

  A jak jest ta oficjalna nauka Kościoła w odniesieniu do in vitro, i nie tylko do in vitro? Czy to wynika pośrednio lub bezpośrednio z jakiejś nauki kościoła? Gdzie Kaczyński wyczytał coś o nauce Kościoła? Czy to nie ta tajemnicza Nauka Kościoła nakazywała mordować, jak najbardziej widowiskowo, swoich niepokornych myslicieli. Na uznanie, iż Giordano Bruno miał rację w kwestii astronomii, (a nie religii) Kościól potrzebował prawie PIĘĆSET LAt.
  Ta tajemnicza nauka Kościoła potrzebuje bardzo dużo czasu na przeczytanie chociażby jednej strony.
  Podobnie ma się sprawa z dojściem do wniosku, iż pedofil w sutannie powinien być ukarany.

 • ciemnyludd

  Oceniono 56 razy 56

  Rzeczywiście, stosunek Kaczyńskiego do in vitro wynika z "NAUKI KOŚCIOŁA"... Ale tylko w tym sensie że... "JAK NAS NIE BĘDZIESZ POPIERAŁ KARTOFLU, (zwłaszcza w ustawach około-łóżkowych) TO MY CIĘ NIE POPRZEMY Z AMBON"..... w wyborach za trzy lata...

 • krukpl

  Oceniono 50 razy 50

  zasadnicze pytanie to takie kogo obchodzi jakie jest zdanie Kaczyńskiego wobec in vitro podobna reguła dotyczy reszty polityków ,

 • mirekch60

  Oceniono 49 razy 49

  Dlaczego podnosi głos facet , który nie założył swojej rodziny,oprócz kota.A nauki kościoła niech sobie wsadzi w buty ,będzie wyższy.Faktycznie nasi politycy chcą zniewolić naród klerem.Szkoda słów.

 • mepislover

  Oceniono 47 razy 47

  Zdanie Kaczyńskiego wynika ze zdania Rydzyka.

 • zyga728

  Oceniono 39 razy 39

  Mozna dostać kolki ze śmiechu, gdy facet, który nie zna pacierza a kościół w środku zobaczył kilka lat temu, mówi o naukach kościoła...

 • oswiecony19

  Oceniono 40 razy 38

  Obejrzałem konferencję ministra Arłukowicza poświęconą in vitro.Wypowiadali się na niej autorytety w Polsce ds. in vitro m.in. prof.Kurzawa.W krajach wysoko rozwiniętych tą metodą rodzi się nawet 6 proc. dzieci. I wiecie o co chodzi kościołowi? o rozwój nauki i technologii.Kościół panicznie boi się nauki i coraz nowszych technologi.Teraz już w Polsce ani biskup, ani proboszcz czy zwykły wikary nie powie już - że to "dar" od (urojonego) boga.No bo jak wytłumaczyć młodemu małżeństwu które dziecko urodziło się metodą in vitro i samemu dziecku które jak podrośnie i zacznie rozumieć że to "dar" od boga...Przyszłość w Polsce jest taka że - wiara w boga będzie powoli zanikać, gdyż przez rozwój nauki - młodzi ludzie którzy mają w kieszeniach najnowsze smartfony i tablety HD w plecakach, już tak nie uwierzą w religię jak starsze pokolenia emerytów - które są na wymarciu.

 • zyga728

  Oceniono 27 razy 27

  Jaroslawie, a znasz pacierz?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 30 razy 6

  Panie Jastrun. jest takie powiedzenie, że "psy szczekają, a karawana idzie dalej". Świat idzie przed siebie nie oglądając się na moralne miazmaty. jak trzeba dostać się do ropy, to można zabić kilkadziesiąt tysięcy ludzi i nic Czy pan myśli, że to o czym my niby dyskutujemy (to nie jest dyskusja, bo definicje pojęć podstawowych są rozbieżne). już się nie dzieje?. Najbardziej rozwinięte kraje pracują już nad udoskonaleniem i rozwinięciem rasy i to z sukcesem. Nasz sukces będzie taki jak zwykle: PIĘKNIE PRZEGRAMY!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX