Komorowski: Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja

- Trzeba się zwrócić do specjalistów w zakresie dywersji ideologicznej. Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja, że w Polsce dzieją się rzeczy tak straszne jak oskarżenia państwa polskiego o zbrodnie na prezydencie - powiedział w wywiadzie dla Polskiego Radia Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski wyjaśnił w audycji, co miał na myśli mówiąc, że "warto zbadać aspekt ewentualnego zewnętrznego czynnika działającego destrukcyjnie na społeczeństwo polskie w kontekście katastrofy smoleńskiej". - Pan Ziobro to zaproponował, zwracając uwagę na narastanie niepokoju być może pod wpływem złych działań zewnętrznych. Trzeba się zwrócić do specjalistów w zakresie dywersji ideologicznej, która przecież na świecie istnieje - mówił prezydent.

- Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy to cudza inspiracja, że w Polsce dzieją się rzeczy tak straszne jak oskarżenia państwa polskiego o zbrodnie na prezydencie, jak zarzuty zabójstwa - powiedział prezydent. Dodał, że w podobnym tonie wypowiadał się Zbigniew Brzeziński.

Przeciw międzynarodowej komisji

Prezydent ostro sprzeciwił się pomysłowi powołania międzynarodowej komisji, która zbada przyczyny katastrofy smoleńskiej. - Czuję się zażenowany takimi propozycjami. One sa propozycjami, za którymi stoi niewiara w Polskę. Założenie, że inni są lepsi od nas - stwierdził

- Ceną tego byłoby jednak, że czynnik zewnętrzny zacząłby decydować o Polsce, a ja się na to nie zgadzam. Jesteśmy państwem suwerennym, narodem z własną godnością - dodał. Poza tym, jak stwierdził "każdy werdykt komisji będzie od razu podważany".

"Chcę byśmy razem odczuwali 11.11 radość"

W niedzielę w Święto Niepodległości odbędzie się marsz zorganizowany przez prezydenta. W tym samym czasie swoje manifestacje będą miały prawica i lewica. - Będą oferty obchodzenia święta niepodległości w wymiarze wąskiego środowiska politycznego. Będą również oferty obchodzenia święta niepodległości przeciw jakiejś innej grupie. Będzie też propozycja obchodzenia razem, przy różnych sympatiach, antypatiach, przy założeniu, że w tym dniu mogą koło siebie stanąć ludzi lewicy, prawicy i centrum - zachwalał swój marsz prezydent.

- Chciałbym, by Polacy odczuwali radość bycia razem. W świętowaniu odzyskania niepodległości. Bez sztucznej jedności. Warto być razem przy różnorodności - powiedział prezydent. - Ja nie jestem z tradycji Narodowej Demokracji, ale raczej od marszałka Piłsudskiego. Kocham, marszałka, ale chce uszanować tradycję obozu narodowego, która była tradycją pewnie połowy rodzin okresu międzynarodowego. Chce uszanować wkład w odzyskanie niepodległości Romana Dmowskiego - dodał.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Komorowski: Warto wiedzieć, czy to polskie szaleństwo, czy cudza inspiracja
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 6 razy 6

  TO TYLKO ŻĄDZA WŁADZY....Kaczyńskiego i mnóstwa podobnych mu ludzi , którzy do władzy nadają się akurat tyle ile WÓŁ DO KARETY... Pan Prezydent raczył sobie zażartować... Putin nie musi mordować nam prezydenta, aby zbudować wspólnie z Niemcami rurociąg pod Bałtykiem a także załatwiać swoje sprawy ponad naszymi głowami ze wszystkimi którzy się liczą w Europie...Bo nasze znaczenie gospodarcze a ostatnio i polityczne wobec realnych potęg w naszym regionie JEST BLISKIE ZERU... Ale co trzeba przyznać dzięki KARTOFLANYM, prezydent Putin MA NIEZŁĄ ZABAWĘ...

 • zelalem

  Oceniono 5 razy 5

  Czyżby Kaczyński był prowadzony na pasku rosyjskich służb już od 90 czy 91 roku? Bo wtedy mu zaczęło odbijać?

 • dumpty

  0

  Od wieków rosyjska polityka względem Polski polega na podpuszczaniu głupich polaczków, żeby brali się za łby robiąc maksymalny bałagan w swoim kraju. Głupich, czy... no właśnie! Ludzie nakręcający te działania są świadomie, lub nieświadomie ROSYJSKIMI AGENTAMI WPŁYWU, bez względu na wrzaskliwą antyrosyjską propagandę którą uprawiają. Ukochany Prezes (oby żył wiecznie!) minął ostatnio granicę między legalnością opozycyjną, a działalnością antypaństwową ocenianą paragrafami kodeksu karnego.
  Do działalności Ojca Dyrektora też nie jeden paragraf da się dopasować. Pora przestać udawać, że nie ma problemu, a wziąć obydwu szkodników za d....
  Co do Smoleńskiego Trotylu - jaki sens ma badanie próbek z wraku leżącego od dwóch lat bez dozoru, poddanego w międzyczasie rozmaitym działaniom Rosjan (rozkawałkowanie, mycie itp). Przecież jakiś rosyjski dowcipniś (niekoniecznie z wysokiego szczebla i na rozkaz) mógł spokojnie, według swego uznania polać lub opylić wrak dowolną substancją wywołującą pikanie aparatury i palpitację serduszek smoleńskich zamachologów. Co za geniusz zarządził te badania TERAZ i PO CO?

 • alegad1306

  0

  Problemem jest,że Komorowski mówi co innego niz Tusk - tu jest sprzeczność; ktoś wiec z kogos "robi przygłupa" Myslę,ze źle to wszystko skończy się dla Tuska. O tym peknieciu pomiędzy Tuskiem a Komorowskim przeczytajcie felieton prof. Krysztofiaka
  Po sprzecznych wypowiedziach prokuratorów: Seremeta i Szeląga, doświadczamy kolejnej sprzeczności. Prezydent Komorowski zlecając sprawdzenie szefowi MSW czy rosyjskie służby wywiadowcze „mieszają w polskim kotle”, tym samym sugeruje, że takie sygnały do niego doszły. Premier Tusk jednak stwierdza, że ich nie odebrał. Czy wobec tego, Prezydent posiada swoje służby wywiadowcze, nad którymi nie ma władzy Premier? Czy mamy do czynienia z konfliktem w środowisku polskich służb specjalnych?

  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/653358,wywiad-rosyjski-w-aferze-trotylowej-komorowski-sugeruje-ze-tak-tusk-sugeruje-ze-nie.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX