Błaszczak o Brzezińskim: Powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach

- Myślę, że powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach - mówi Mariusz Błaszczak Łukaszowi Konarskiemu z TOK FM, komentując wywiad Zbigniewa Brzezińskiego dla TVN. Były doradca prezydenta Cartera w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską skrytykował teorie o zamachu w Smoleńsku, nazywając je ?bzdurami?.
Zbigniew Brzeziński odniósł się także do polityków, którzy mówią o zamachu na prezydencki samolot. - To jest strasznie wredna robota, robiona widocznie przez parę osób cierpiących na jakieś psychologiczne trudności - mówił Brzeziński i wyraźnie pił do Prawa i Sprawiedliwości.Według Mariusza Błaszczaka, szefa Klubu Parlamentarnego PiS, Brzeziński, wypowiadając takie słowa, sprawił, że jego "powaga legła w gruzach". Zaznacza, że PiS z niczego się nie wycofuje.

- Ja nie uważam, że PiS ma sobie cokolwiek do zarzucenia. Uważam, że ci, którzy mataczą w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej, powinni mieć sobie wiele do zarzucenia - mówi Błaszczak."Nie tylko biografia..."

"To wszystko Polsce szkodzi i podważa demokrację. I daje Rosji okazję do pogłębiania rozdźwięku w samej Polsce. Dlaczego Rosjanie nie oddali wraku samolotu? Bo Rosji zależy na tym, żeby ta sprawa dzieliła w dalszym ciągu Polaków" - mówił Brzeziński.

Jego zdaniem "są na scenie politycznej osoby, które świadomie lub podświadomie, bo są chore, dzielą społeczność i podważają wiarygodność państwa, rządu, sprawiedliwość itd. I to jest wstrętne".

Brzeziński skrytykował również "ciągłe nieodpowiedzialne bzdury o jakimś zamachu smoleńskim". - Bez wskazania, kto jest za ten zamach odpowiedzialny, ale sugerując, że jest to prawdopodobnie rząd polski, a może i Sowieci, a może i razem, to jest coś tak wstrętnego i obrzydliwego - stwierdził.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (86)
Błaszczak o Brzezińskim: Powaga i poważanie tego człowieka legło w gruzach
Zaloguj się
 • 45starsza

  Oceniono 166 razy 162

  Podejrzewam, że Pan Brzeziński nawet sobie nie zdaje sprawy kim jest pan Błaszczak.

 • dornjuan

  Oceniono 164 razy 158

  Boże ! takie zero wypowiada się o człowieku za którym nawet nie jest godny nosić teczki. Ale to dobrze bo to dowód na to, że żadnej komisji międzynarodowej nie należy powoływać bo "słuszna" będzie tylko ta która potwierdzi zamach. Gdyby taki Binieda nagle zmienił zdanie stałby się dla płaszczaka śmieciem godnym pogardy.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 145 razy 141

  Tak podejrzewałem.....Błaszczak ma mózg wykonany ze zubożonego uranu.

 • maura4

  Oceniono 124 razy 124

  Doczekałam się pisowskich wydalin. Dobrze byłoby, aby Błaszczak doprecyzował, gdzie i u kogo pan Brzeziński swoją wypowiedzią stracił poważanie. Jaki kraj nie zechce go już przyjmować ? Który prezydent nie poda mu już ręki ? Tylko niech nie mówi o prezesie i Macierewiczu, bo to wiadomo, a poza tym oni w świecie wielkiej polityki nie istnieją. W przeciwieństwie do pana Brzezińskiego.Tak to już głupawo bywa, kiedy facet poczuje się asystentem Napoleona.

 • klemt23

  Oceniono 106 razy 104

  To mówi Prezes, Błaszczak tylko porusza ustami.
  Ale jak Prezes kogoś skreśli, to biada mu !

 • krukpl

  Oceniono 88 razy 86

  Błaszczak do piet mu nie dorastasz a się wymądrzasz ,w porównaniu do niego jesteś maleńki

 • j4s4

  Oceniono 72 razy 72

  ... jeżeli był to zamach to co z honorem oficerów Wojska Polskiego siedzących za sterami samolotu? Przecież oni musieli ten samolot nad Smoleńsk doprowadzić aby "zamach" miał szanse powodzenia! Czy współpracowali z zamachowcami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX