"Cieszę się ze słów Młodzieży Wszechpolskiej. Teraz można ich traktować jako wrogów publicznych"

- Samo gadanie takie jak Młodzieży Wszechpolskiej nie jest karalne, natomiast daje podstawę, żeby zastosować wobec nich środki policyjne - komentował w Poranku TOK FM Wojciech Maziarski. - Uważam, że są teraz podstawy, żeby to środowisko inwigilować - dodał.
- Nikt nie może zabronić obywatelom maszerować oddzielnie. Nikt nie może im narzucić jakiejś fałszywej jedności. Jeżeli chcą demonstrować przeciwko sobie, wzajemnie się nienawidzić - to też nikt im tego zabronić nie może - mówił po marszach podczas Święta Niepodległości Wojciech Maziarski, publicysta "Gazety Wyborczej" i Polsat News. - To jest ich obywatelskie prawo. I ja wyrażam żal z tego powodu - dodał.

Wrogowie publiczni

- Marsz prezydencki i Marsz Niepodległości były wyraźnie antagonistyczne i wyraźnie przeciwko sobie - zauważył Maziarski. Ale: - Jak Polacy chcą, to mogą tak maszerować. Cieszę się, że skala zajść była mniejsza niż w zeszłym roku - podkreślił.

Publicysta odniósł się też do słów wypowiedzianych przez organizatorów Marszu Niepodległości - Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny - że chcą "obalenia republiki", która powstała po Okrągłym Stole. - Cieszę się z tej wypowiedzi młodzieńców wszechpolskich, dlatego że w ten sposób odsłonili przyłbicę - przyznał dziennikarz. - Pokazali, kim są, jaka jest ich ideologia. Właściwie to daje podstawę do tego, żeby traktować ich jako wrogów publicznych.

Inwigilować. Teraz

- Samo takie gadanie nie jest karalne, natomiast daje podstawę do tego, żeby zastosować wobec nich środki policyjne - kontynuował Maziarski. - Bardzo się skarżyli, że wcześniej byli inwigilowani. Oczywiście żadnych dowodów nie przedstawili. Ja natomiast w tej chwili uważam, że są podstawy, żeby to środowisko inwigilować. Środki do zastosowania wobec nich nie są środkami politycznymi, lecz policyjnymi.

Gość Poranka TOK FM podsumował, że bardzo się cieszy z tego, że od marszu narodowców dystansowało się Prawo i Sprawiedliwość. - O ile w zeszłym roku sojusz był wyraźniejszy, o tyle teraz wyraźnie czuję dystans. To daje szanse na izolowanie ich i zepchnięcie na margines - podkreślił publicysta.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
"Cieszę się ze słów Młodzieży Wszechpolskiej. Teraz można ich traktować jako wrogów publicznych"
Zaloguj się
 • krukpl

  Oceniono 34 razy 30

  we Francji policja inwigiluje środowiska niebezpieczne w tamtym przypadku islamskie

 • mamabpl

  Oceniono 36 razy 26

  To daje szanse na izolowanie ich i zepchnięcie na margines

  Oni są marginesem, tyle tylko, że bardzo głośnym i upierdliwym

 • du100

  Oceniono 30 razy 20

  od 20 lat pis mówi o porozumieniu okrągłostołowym zdrada,zbrodnia
  od 5 lat pis chce upadku rządu
  od 2 lat pis oskarża rząd i prezydenta o zbrodnię smoleńską
  od 2 lat pis nie uznaje i lży prezydenta
  i nikt nie składa wniosku o delegalizację pis
  a ci co składają wniosek o delegalizację innych mówią takim samym językiem jak ci inni
  tak samo jak kochają innych swoich tak nienwidzą innych innych i uważają że są lepsi bo myślą inaczej
  zmiany zacznij od siebie

 • saidakbar

  Oceniono 24 razy 14

  jakich wrogów publicznych ??? przecież to tylko zakompleksieni sfrustrowani debile krzykacze którzy w codziennym życiu nie potrafią nic osiągnąć :):):)

 • tepicpo

  Oceniono 4 razy 2

  Reżimowy dziennikarz wreszcie odkrył swoje prawdziwe oblicze.... metody sb, policji politycznej prl - w pełni akceptuje w tzw. III RB. Dobrze, że to tylko marginalne twierdzenia oszołoma

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  .... gdyby Hitlera i jego organizację ktoś w czas powstrzymał, to dziesiątki milionów ludzi nie musiało by ginąć i umierać.... Jak mówił Filip eu Fuante, "każde gó... zaczyna się od pierdnięcia".....

 • labidola

  Oceniono 7 razy 1

  Ja naprawdę sporo w życiu widziałem, już mnie mało co dziwi, a mimo to -- wciąż nie mogę odgadnąć, gdzie się lęgną takie wykorzenione mendy jak ten "redaktor" z trefnym ryjem.

 • r1234_76

  Oceniono 9 razy 1

  Największe zasługi w propagowaniu idei i zwiększenia poparcia dla marszu niepodległości ma redaktor Blumsztajn.

 • ritzy

  Oceniono 6 razy 0

  Ja pamietam jego kretynskie wypowiedzi przed EURO 2012. To jest jakis glupek, w pietke goniacy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX