Graś o planowanym zamachu: Sprawa wygląda na poważną. Premier wie o tym od kilkunastu dni

- Sprawa wygląda na poważną, wiemy, że ewentualnym celem zamachu miały być organy konstytucyjne państwa: prezydent, Sejm, rząd RP - mówił w ?Poranku TOK FM? Paweł Graś, rzecznik rządu. Jak dodał, premier wie o sprawie od kilkunastu dni.
Krakowie aresztowano podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego na najważniejsze organy państwa. Zarzut: przygotowania do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych na konstytucyjne organy Rzeczypospolitej Polskiej.

"Sprawa wygląda na poważną"

- Prokuratura potwierdziła, że aresztowano człowieka, który miał przygotować taki zamach. Sprawa wygląda na poważną. Wiemy, że ewentualnym celem miały być organy konstytucyjne państwa: prezydent, Sejm, rząd RP - przyznał w "Poranku TOK FM" rzecznik rządu Paweł Graś.

Premier wiedział wcześniej

- A pan od kiedy o tym wiedział? - dopytywała prowadząca "Poranek" Dominika Wielowieyska. - Dowiedziałem się, że we wtorek będzie konferencja prasowa, o sprawie jakiś czas temu został też poinformowany premier - odpowiedział Graś. Kiedy dokładnie? - Premier otrzymał informację kilkanaście dni temu. Była to informacja o działaniu służb i działaniu prokuratury w tej sprawie - dodał.

Paweł Graś ocenił, że "skoro potencjalny zamachowiec został zatrzymany, to znaczy, że służby zadziałały dokładnie tak, jak trzeba". Czy w związku z próbą zamachu ochrona władz została wzmocniona? - Środki, których używają służby, zawsze są adekwatne do zagrożenia - konkludował rzecznik rządu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (155)
Graś o planowanym zamachu: Sprawa wygląda na poważną. Premier wie o tym od kilkunastu dni
Zaloguj się
 • tacx

  Oceniono 90 razy 44

  Jak widzę tych kretynów w namiocie cyrkowym postawiopnym na trawniku na Wiejskiej to dziwię się czemu jakiś kretyn dopiero teraz się znalazł. Statystyycznie rzecz biorąc takie zdarzenie było nieuniknione. Jak sie pluje obywatelom prosto w oczy i traktuje jak bydlo do strzyzenia z podatków to i szaleniec sie znajdzie co granat w to szambo wrzuci. Dla mnie to nie jest jakaś szokująca informacja.

 • thorngorn

  Oceniono 94 razy 40

  Ludzie zaczynają mieć dość trwających od 22 lat reform polegających na zaciskaniu pasa. Reform, których głównym celem jest transfer środków finansowych z rąk wielu do rąk nielicznych, reform polegających na obsadzaniu stołków "swoimi", jawnej pogardy okazywanej społeczeństwu przez władze, wpajania idei, że władza musi się najpierw "nachapać". Sprzedawania Polski za marne grodze zagranicznym, ponadnarodowym koncernom (łupki, tzw. prawa "własności intelektualnej" - vide ACTA), prób pokątnego wprowadzania przepisów za plecami obywateli (właśnie ACTA).

  Coraz więcej osób jeździ za granicę i widzi, że da się normalnie żyć. Wcale nie łatwo - ale normalnie.
  Dlatego nie dziwię się temu facetowi, chociaż nie popieram. Ludziom siadają nerwy.

 • dd1987

  Oceniono 97 razy 39

  Sory ale cały onet, wirtualna polska, interia się śmieje. Chyba tylko skończony idiota w to uwierzy. Jak polityk czuje że mu sie grunt osuwa pod nogami to robi dwie rzeczy:
  a) zaczyna tańczyć publicznie
  b) zaczyna organizować na siebie zamachy

 • 2rolnikzwilkowiecka

  Oceniono 66 razy 20

  "W Krakowie aresztowano podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego na władze RP"

  Kurde !!!!!!

  Dobroczyńce naszygo hareśtowali !!!!

 • moher.do.bulu

  Oceniono 39 razy 15

  W Tuskolandii bananowej wszystko jest na opak: podatki po obniżkach stają się wyższe, obniżka cen leków sprawia, że są droższe, walka z bezrobociem prowadzi do jego wzrostu, w wyniku "odchudzenia" administracji, przybywa w jej szeregach 300 tys. nowych pasożytów, nienawiść nazywa się miłością, bandytów policją, zamach wypadkiem, a wygłupy jakiegoś kretyna zamachem. Półanalfabetom się współczuje, a nie ich likwiduje!

 • ypsilonplus

  Oceniono 41 razy 9

  Odwołać rząd!
  Tylko za czasów nieudolnych rządów PO pojawił się zamachowiec na rząd PO!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX