Macierewicz: Zamach był wymierzony w PiS i pana prezydenta

- Loża pana prezydenta znajduje się bezpośrednio nad klubem parlamentarnym PiS. Rozumiem, że zamach byłby wymierzony w klub PiS i pana prezydenta - oświadczył poseł PiS Antoni Macierewicz.
Według ABW i prokuratury podejrzany, przygotowując zamach, miał się kierować motywami o charakterze nacjonalistycznym, ksenofobicznym i antysemickim. Brunon K. miał mówić, że aktualna sytuacja społeczna i gospodarcza w naszym kraju zmierza w złą stronę z uwagi na fakt, że władzę sprawują osoby, które on określał mianem "obce".

Ale zdaniem Macierewicza rząd w tym wypadku gra informacją o niedoszłym zamachowcy. - Nie ma wątpliwości, że strona rządowa podjęła pewnego rodzaju politykę informacyjną mającą na celu wzrost w społeczeństwie poczucia zagrożenia działalnością terrorystyczną. Wskazując na bardzo określony typ poglądów i zachowań - mówi portalowi Fronda.pl Antoni Macierewicz.

"Zagrożenie skierowane przeciw PiS"

Poseł PiS uważa, że zaatakowanie premiera i prezydenta "wygląda w sposób dosyć szczególny". - Czekam na dalsze informacje. Jeśli mieliśmy do czynienia z realnym zagrożeniem, to miało być ono skierowane przeciw PiS jako najbliższym ludziom siedzącym pod lożą pana prezydenta i to mnie bardzo niepokoi - mówi Macierewicz.

ABW udaremniła zamach na Sejm, rząd i prezydenta. 45-letni pracownik jednej z wyższych szkół w Krakowie planował wysadzenie parlamentu ładunkiem czterech ton materiałów wybuchowych. Podejrzany częściowo przyznał się do winy.

Brunon K. został aresztowany pod zarzutem przygotowań do zamachu terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie 5 listopada zleciła śledztwo w tej sprawie krakowskiej delegaturze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Celem ataku miał być Sejm, w którym poza premierem i rządem obecny miał być także prezydent. Chodziło prawdopodobnie o posiedzenie dotyczące budżetu.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (70)
Macierewicz: Zamach był wymierzony w PiS i pana prezydenta
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 107 razy 101

  Nie daj Boże by Komorowski spadł na głowę Jarka, Antoniego czy Fotygi...to by była straszna śmierć dla pisowca...

 • demolka666

  Oceniono 95 razy 87

  za szerzenie nienawiści maciorewicz, kaczyński i reszta tych ruskich sługusów powinna przed sądem wylądować, razem z nazistami z mw i onr

 • bnch

  Oceniono 82 razy 82

  Ale że fotel prezydenta byłby na pewno w chwili zamachu pusty (doktor-wariat na pewno by ostrzegł Komorowskiego), to byłby zamach tylko na PiS. Czyż nie, Antoni? Jest zamach, jest PiS.

 • eat.pussy

  Oceniono 57 razy 57

  Macierewicz ty idioto myślisz, że on chciał ciężarówką do sejmu wjechać? Co psychiatra na to?

 • choleryk_wwa

  Oceniono 55 razy 51

  Haha, Antek Śledczy vel. Brzoza wszędzie szuka zamachów na PIS. Pytanie tylko po co ktoś, kto chce uderzyć w rządzących Polską, miałby uderzać akurat w PIS, który nie rządzi i szybko nie będzie. Poza tym oni przecież i tak wykończą i skompromitują się sami, bez niczyjej pomocy. Chyba że to też był spisek i zamach na zamówienie samego PISu, który by tylko na nim skorzystał, bo zostałby (po raz kolejny) partią męczenników, których każdy chce wykończyć. Skoro żenująco słaby prezydent zyskał najwięcej na "zamachu", to pewnie z PISem byłoby pdoobnie..

 • stasieczek5

  Oceniono 52 razy 50

  Szanowny Panie,
  skoro już Pan wie przeciw komu (przede wszystkim) były skierowane zamierzenia niedoszłego zamachowca to może by Pan swoje wyniki przemysleń sformułował zaczynając od Prezydenta RP a potem wymieniał Klub PiS-u jako potencjalne ofiary zamachu.
  Ale ja o czym innym. Czy teraz, skoro Pan sam to obwieścił, zwolennicy Pańskiego ugrupowania politycznego przestana sobie dworować ze służb specjalnych, drwiąc i dezawuując ich (służb) poczynania ? Ju z przecież dało sie słyszeć opinie, że to ":kolejna przygrywka do działań rządu majaca na celu ograniczenie swobód obywatelskich" ?

 • zorn.gottes

  Oceniono 53 razy 49

  wyluzujcie.
  przecież zamglony antoni jeszcze z 10 razy (jak zwykle) zmieni swoją wersję

 • pannamarianna777

  Oceniono 48 razy 44

  Antoni założy nową komisję.
  I już straszy Kaczyńskiego, a że człowiek bojaźliwy, zyska następne plusy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX