"Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy

- Oprócz zamachu na Sejm terrorysta Brunon K. planował zabić dwie znane osoby: Hannę Gronkiewicz-Waltz i Monikę Olejnik - powiedziała ABW posłom komisji ds. służb specjalnych. Informacje o tym potwierdziliśmy u kilku osób, które brały udział w nadzwyczajnym posiedzeniu speckomisji - podaje "Gazeta Wyborcza". Posiedzenie odbyło się w ubiegły czwartek.
- Jednym z wariantów rozważanych przez Brunona K. był jednoczesny atak na Sejm i te dwie znane osoby. Wzmocniłoby to efekt chaosu w kraju, do którego chciał doprowadzić. W innym planie przewidywał przeprowadzić te akcje w różnym czasie - mówi źródło "Gazety". Po spotkaniu wszyscy - od prawa do lewa - mówili, że rozmowa rozwiała ich wątpliwości, czy Brunon K. stanowił rzeczywiste zagrożenie.

Podczas spotkania poruszony został też wątek zaginionej teściowej Brunona K. "Jak się dowiedzieliśmy w Krakowie, 62-letnia kobieta jest poszukiwana przez służby od kilku dni. Według naszych informacji to ona wspierała finansowo rodzinę Brunona K. Naukowiec korzystał też z jej domu pod Wieliczką, który jakiś czas temu opuściła.

45-letni pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Brunon K. został zatrzymany 9 listopada; postawiono mu zarzut przygotowywania zamachu bombowego w budynku Sejmu na konstytucyjne organy RP (m.in. na prezydenta, premiera i rząd). Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. K. został objęty w areszcie szczególną ochroną.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
"Gazeta Wyborcza": Brunon K. chciał zabić Monikę Olejnik i prezydent Warszawy
Zaloguj się
 • saidakbar

  Oceniono 18 razy 10

  nawet jesli brunonowi wszystko udowodnia i będą na to niezbite dowody to barany sie znajda którzy i tak powiedzą ze to fikcja i wciskanie głupoty :-):-) idiotów nam nie brakuje z prawej strony

 • gagaar

  Oceniono 10 razy 6

  kokokotek: nie przypominam sobie, żebyś tak bełkotał kiedy w latach 2005-2007 służby były wykorzystywane niezgodnie z konstytucją przez Kaczyńskiego i Ziobrę.

 • zdzisek1949

  0

  Z ostatniej chwili jak donosi wiadoma gazeta:
  na liście Brunona K jest Janina Parandowska.
  Jak mówią na mieście po ewentualnym jej wysadzeniu
  w powietrze czuć było by wielki smród.

 • zdzisek1949

  Oceniono 1 raz -1

  To pani Gronkiewicz Waltz - żyje ?

 • gblo

  Oceniono 8 razy -4

  Widziałem "uzbrojenie" tego zamachowca i pytam dlaczego to wszystko jest takie dęte,nadmuchane.Czy ktoś z "tajnych" służb chce błysnąć ,czy chce zagłuszyć nieporadność i przenieść ciężar zainteresowania "opinii publicznej" na inne mniej ważne tematy,które przeciętny obywatel ma w d...Jeszcze trochę i dowiemy się ,że celem miał być Obama lub Merkel.

 • zdzisek1949

  Oceniono 12 razy -4

  Nie wierzę aby Adama Michnika nie było na tej liście.

 • tytus14

  Oceniono 11 razy -5

  Bruno rzeczywiście jest chory psychicznie, znalazł sobie znane osoby do zamachu, śmiechu warte. Bufetowej i Olejnik na pewno tym zakłocił sen. Za parę dni GÓwno Warte napiszę że Adaś też był na liście tego terrorysty. UWAGA WIELKA TRÓJKA ZAGROŻONA DONEK BRONEK , ADAŚ NIECH POROSZĄ O OCHRONĘ POLICJI, A NAJLEPIEJ NIECH ZOSTANĄ UKRYCI NA PARĘ LAT W JAKIMŚ BEZPIECZNYM LOKALU ,GDZIEŚ NA BIAŁORUSI

 • paw73

  Oceniono 17 razy -5

  Jak media się dowiedziały o tym co jest w aktach ABW, skoro wszystko jest tajne. Czyli Agora znowu ściemnia, żeby chronić dno rządów Tuska. Ja twierdzę,ze Brunon K, chciał zamordować, Czerwonego Kaptura, Wilka i Zająca, Kubusia Puchatka, Bolka i Lolka(mogli być gejami) tak można wymieniać bez końca. Paniusie chcą zaistnieć,że ojej chcieli nas zlikwidować- darmowy PR.
  Brunon K. z tego co można wyczytać we wszystkich mediach, był powiązany z Korwinem Mikke i Nową Prawicą.
  Zajmujcie się oszołomy tym jak łże prawicowa PO, z Donaldem Tuskiem na czele.
  Godzina 15/45 2012.11.27 Tusk z ministrem Budzianowskim, powiedzieli ,że NIE BĘDZIE OBNIŻKI CEN GAZU OD 2013 ROKU. To jest ważniejszeniz ściemy agory i PO, o rzekomych listach Brunona K.

 • kokokotek

  Oceniono 11 razy -5

  dobra dobra. wam nie dowierzam a sluzbom jeszcze bardziej. zobaczymy ile z tych rewelacji ostanie sie w sadzie o ile w ogole dojdzie do procesu. fantazjowanie nie jest czynem zabronionym, w ogole nie jest czynem. poza tym o pania walc jestem spokojny, jej doradza osobiscie duch sw . w razie czego aniolowie jak lwy stana w jej obronie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX