Hofman: Zamiast "Pokłosia" wolałbym, żeby ministerstwo sfinansowało film o Smoleńsku

- Zamiast finansować "Pokłosie" wolałbym, żeby minister Bogdan Zdrojewski sfinansował film o największej katastrofie narodowej od II wojny światowej - mówił w RMF FM rzecznik PiS Adam Hofman.
- To nie jest rola dla kabareciarza. Ja się cieszę, że taki słaby kabareciarz nie zagra Lecha Kaczyńskiego. Jest słaby i się nie nadaje - stwierdził kilka dni temu w Radiu ZET Adam Hofman. Rzecznik PiS odniósł się w ten sposób do decyzji Mariana Opani, który odmówił zagrania roli Lecha Kaczyńskiego w filmie o Smoleńsku.

"Przekroczył granicę i dostał to na co zasłużył"

- Chodzę do kina i teatru i mam prawo do wyrażania opinii. Uważam, że Opania jest średnim aktorem. Są lepsi. Kabareciarzem jest nieśmiesznym - mówił dzisiaj Hofman. I tłumaczył się. - Powiedziałem to nie dlatego, że Opania odmówił, tylko jak odmówił. Każdy aktor ma prawo zagrać to co chce. Ale mówiąc o PiS, że dzieli bardziej niż komuna przekroczył granicę i dostał to na co zasłużył - stwierdził Hofman. Kogo widziałby w roli Lecha Kaczyńskiego? - Nie wiem, nie pracuję w filmie - dodał.

"PiS nie ma pieniędzy na film"

- Chętnie kupiłbym cegiełkę na ten film, ale my (PiS) niestety nie mamy takich środków - utyskiwał Hofman, wskazując, że film "o największej katastrofie narodowej od II wojny światowej" powinno sfinansować ministerstwo kultury.

Przypomnijmy: Marian Opania stanowczo odmówił zagrania roli Lecha Kaczyńskiego w filmie Antoniego Krauzego o katastrofie smoleńskiej. - Komunizm nas tak nie podzielił jak Jarosław Kaczyński - powiedział dla Gazeta.pl. Zaznaczył też, że "jako osoba myśląca" nie może godzić się na udział w filmie, który sugerowałby, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (33)
Hofman: Zamiast "Pokłosia" wolałbym, żeby ministerstwo sfinansowało film o Smoleńsku
Zaloguj się
 • saidakbar

  Oceniono 37 razy 31

  hofman ty zawsze mnie zaskakujesz :):):):):):):) skąd tyle durnoty bierze się w twoim łbie? :)

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 32 razy 28

  Adaś! Oddaj kasę którą wydoiłeś metodą na chorą żonkę z ZUS-u...powinno Krauzemu starczyć na sceny pirotechniczne ...

 • maura4

  Oceniono 30 razy 28

  Ależ powiedział pan to dlatego, że M. Opanie odmówił zagrania L. Kaczyńskiego. Gdyby było inaczej, to wychwalałby go pan pod niebiosa. Mam przekonanie, graniczące z pewnością, że nigdy w swoim fachu nie osiągnie pan kunsztu takiego, jak pan Opania w swoim. Nie osiągnie pan też nic jako polityk. To będzie do sprawdzenia za parę lat.Tak już jest, że sukces osiąga się pracą, dokonaniami, a nie niezbyt mądrymi wypowiedziami.

 • india2010

  Oceniono 32 razy 28

  Zróbcie Hofman zbiórkę w parafiach to będziecie mieli kasę na tego gniota.

 • villk

  Oceniono 26 razy 24

  chce film o Smoleńsku?

  a w jakim kontekscie ...

  w kontekscie wojny z roku 1654-1667
  pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_1654-1667
  w kontekscie pokoju w Polanowie
  pl.wikipedia.org/wiki/Pok%C3%B3j_w_Polanowie
  w kontekscie wojny smoleskiej
  pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska_1632-1634
  w konteksice histori plemienia Krywicze
  pl.wikipedia.org/wiki/Krywicze
  a może zwyczajnie w kontekscie miasta
  pl.wikipedia.org/wiki/Smole%C5%84sk

  EDUKUMY SIĘ - nawet jesli tylko z wikipedi

  aby potem publicznie nie pleść bzdur...

  a co do katastrofy narodowej...
  to największą narodową katastrofą jest brak edukacji i brak poczucia szczęścia Obywateli oraz panosznie sie głupoty , zawiści i chamstwa w życiu publicznym w Polsce

 • chri-s48

  Oceniono 30 razy 24

  Komentować Hofmana ? Szkoda gadać i pisać ............

 • andrzej1.61

  Oceniono 25 razy 23

  Czy jest pan przekonany o daniu kasy na film o Smoleńsku, krótki przykład scenariusza. Zachlane towarzystwo pod przywództwem Lecha Kaczyńskiego wymuszają podejście do lądowania na pilotach, oczywiście wcześniejsza rozmowa braci Kaczyńskich w której Jarosław wydaje dyspozycje i nakaz uczestniczenia w obchodach zbrodni Katyńskiej bez względu na koszty i okoliczności. Jako wstęp przebitka ze spotkania z obywatelem i wypowiedziane słowa "spieprzaj dziadu" pokazujące stosunek braci Kaczyńskich do Polaków, żeby zachować bezstronność malutka wstawka na temat sfingowanego zamachu w postaci strzelaniny w powietrze na terenie Gruzji zainscenizowana razem z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim. Czy dalej jest pan za daniem kasy na ten film, jest on bardziej zgodny z faktami historycznymi niż zamach i postawa jako męża stanu Lecha Kaczyńskiego.

 • 5m00tny

  Oceniono 24 razy 22

  Chciałbym mieć kiedyś możliwość zadania jednego pytania Fohmanowi: Czy na prawdę wierzy w zamach? Jeżeli TAK to znaczy, że jest tak samo ograniczony jak reszta tego środowiska. A jak powiedział by NIE to jeszcze gorzej bo robi to tylko dla korzyści i poklasku wewnątrz swojej sekty.

 • ciemnyludd

  Oceniono 23 razy 17

  Szanowny panie Hofman, a CZY NIE LEPIEJ FILM O UFO...Tam przynajmniej są relacje tysięcy Amerykanów a nie tych podejrzanych z samej definicji SOWIECKICH SOŁDATÓW...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX