"Newsweek" o Błaszczaku: "pisowiec idealny". Błaszczak: Nic mocniejszego na mnie nie znaleźli

- Mam wrażenie, że autorowi zależało na czymś mocniejszym, nic mocniejszego nie znalazł, więc jest, jaka jest - mówi Mariusz Błaszczak w TVP Info o publikacji na swój temat w "Newsweeku". Tygodnik nazywa go "pisowcem idealnym", którego prezes najchętniej zanurzyłby w formalinie i postawił za wzór do naśladowania.
Tygodnik przedstawił biografię Błaszczaka, która według autora artykułu jest "historią bez fajerwerków". Ma trójkę dzieci, jest kibicem Legii Warszawa, a prywatnie uchodzi za wzór skromności - czytamy w tygodniku. "Newsweek" pisze też, czym jeździ szef klubu PiS. Codziennie porusza się fiatem punto z 2001 roku, a w garażu trzyma złotego poloneza, którym jeździ na wakacje nad morze lub w Góry Świętokrzyskie. Co na to sam Błaszczak, "pisowiec doskonały", który z dziennikarzami "Newsweeka" rozmawiać nie chciał?

Przyznaje, że artykuł przeglądał. - Staram się być profesjonalistą, moim zawodem jest polityka, staram się być dobrze przygotowany i to tyle - odpowiada dyplomatycznie. Dodaje, że w artykule jest za to mnóstwo "bezsensownych tez", a "Newsweek" od dawna przekracza wszelkie granice poprzez swoje okładki.

- Podkreślają, jaki jest pan pracowity i zaangażowany, lepiej nie można - drąży dziennikarka, która zaznacza, że mówi całkowicie poważnie, a sam artykuł jest "bardzo życzliwy".

- Jestem konsekwentny w swoich poglądach. W latach 90. jako student przystąpiłem do Forum Młodych Porozumienia Centrum i jestem stały w poglądach - odpowiada Błaszczak.

W artykule padło stwierdzenie, że szef klubu PiS jest częstym gościem w TV Trwam. Stąd pytanie dziennikarki, jakie najtrudniejsze pytanie padło na antenie stacji o. Rydzyka. - To nie jest tak, że w TV Trwam pytania są łatwiejsze niż w rozmowie z panią - odpowiada Błaszczak.

Czytaj więcej w najnowszym "Newsweeku"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
"Newsweek" o Błaszczaku: "pisowiec idealny". Błaszczak: Nic mocniejszego na mnie nie znaleźli
Zaloguj się
 • choleryk_wwa

  Oceniono 43 razy 35

  Czegoś mocniejszego? Po co, dla mnie "pisowiec idealny" to maksymalna i najmocniejsza możliwa obelga.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 34 razy 28

  To czysty polietylen....elastyczny i plastyczny. Bez smaku i koloru.

 • taroudant

  Oceniono 30 razy 24

  Wszystko się zgadza. Fundamentalne cechy pisowca to : nikczemność, nienawiść, nieufność i nienachalny intelekt.

 • wuetend

  Oceniono 26 razy 22

  nijakość

 • hans_close

  Oceniono 20 razy 18

  "Newsweek" o Błaszczaku: "pisowiec idealny"

  Mierny ale wierny. ;)

 • milorex10

  Oceniono 17 razy 17

  Jakiś taki płaczliwy jest. Jak coś mówi, to wygląda tak, jakby był w żałobie. Wiecznie ściśnięte usta, bez uśmiechu, bez żadnego luzu. Podobny do J. Kaczyńskiego.

 • dr54

  Oceniono 16 razy 16

  Na miescie mowia o Blaszczaku " obezwasnowolniony kundel prezesa Kaczynskiego ".

 • ciemnyludd

  Oceniono 13 razy 13

  Jaką większą obelgę można wymyślić niż PIS-owiec I D E A L N Y... ???

 • saidakbar

  Oceniono 9 razy 7

  niech żyje pis niech żyjeeeee :):):):):) bez nich nie byłoby tak fajnie przecież :) no ludziska z kogo byśmy się śmiali??? a tak mamy smoleńsk i inne gagi jest czad :):):):)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX