Prezes PiS, "celebryta, o którym wiadomo tyle co nic", chce repolonizacji mediów?

"Ani co je, ani co lubi czynić w czasie wolnym. Nikt nie wie, czy tańcuje i czy uprawia jakiś sport. Prezes swój pustelniczy tryb życia przerywa raptem od czasu do czasu publicznym obiadem z panią Gilowską" - pisze o Jarosławie Kaczyńskim Stanisław Mancewicz w najnowszym "Tygodniku Powszechnym". I krytykuje szefa PiS za pomysł "repolonizacji polskich mediów".
Mancewicz odnosi się do pomysłu Jarosława Kaczyńskiego, aby "repolonizować polskie media" (prezes Prawa i Sprawiedliwości nie wyjaśnił, które media ma na myśli). Taką deklarację Kaczyński złożył na spotkaniu z sympatykami swojej partii na uniwersytecie w Zielonej Górze.

Jednak zdaniem publicysty "Tygodnika Powszechnego" takie pomysły szefa PiS są spowodowane jego nieznajomością otaczającego go świata: "Prezes swój pustelniczy tryb życia przerywa raptem od czasu do czasu publicznym obiadem z panią Gilowską. Nikt nie wie, gdzie prezes jeździ na wakacje ani co tam robi. Nic nie wiemy o jego słabościach, niczego o silnych stronach. Poza działalnością ściśle naukową, taką jak ów publiczny występ na Alma Mater Viridimontanae, i poza polityką, którą się pasjonuje, jesteśmy skazani na domysły. Coś się jednak zmienia, można dziś bowiem uznać za pewne, że prezes wertuje prasę kolorową. Jest to news zaskakujący" - pisze Mancewicz.

Repolonizacja? "Wspaniały spektakl!"

"Można sobie wyobrazić wrażenie, jakie na prezesie wywarła zawartość tych gazet, pierwszy raz widzianych - od porad kulinarnych po intymne, od formy graficznej po językową, na śliskości papieru skończywszy" - punktuje dziennikarz "TP". "Wszystko to żłobi w rozumie każdego czytelnika bruzdę, której nie sposób zasklepić szorstką lekturą "Naszego Dziennika" czy słuchaniem poczciwych podsumowań ojca Rydzyka. Prezes zrozumiał, że wydawców pism kolorowych należy natychmiast nadziać na widelec energii własnej i jego zwolenników. Jest to reakcja absolutnie zrozumiała".

Według wizji Stanisława Mancewicza wszystko, co prezes czyta, przegląda pod kątem poszukiwań wątków antypisowskich i antypolskich. "Ma na te tematy swoją refleksję, której nie sposób odmówić sensu, zważywszy, że jest to jedyne hobby, jakie ma". Felietonista podsumowuje, że sam akt "repolonizacji" kolorowych pism będzie wspaniałym spektaklem, który "rzuci na kolana samego Orbána, który zawzięcie rehungaryzuje".

Cały felieton do przeczytania w najnowszym "Tygodniku Powszechnym".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Prezes PiS, "celebryta, o którym wiadomo tyle co nic", chce repolonizacji mediów?
Zaloguj się
 • marek_nazarowski

  Oceniono 48 razy 48

  Przez trzydzieści jeden lat siedział w grudniu z mamą przy kominku a teraz mu się nagle na marsze zebrało. Mało tego, podobno pójdzie bez czapki!

  "Główka się przeziębi, kark zlodowacieje
  Resztki myśli z mózgu
  wiaterek przewieje"

 • ciemnyludd

  Oceniono 40 razy 40

  Bredzenie prezesa to nie tylko jego problem... To problem tysięcy ludzi którzy NA NIEGO POSTAWILI oraz problem biskupów którzy GO LEKKOMYŚLNIE POPARLI...

 • milorex10

  Oceniono 38 razy 38

  Tu chodzi oczywiście nie o repolonizację mediów, ale o repisację. Repisacja, czyli przejęcie mediów publicznych, głownie telewizji publicznej i radia, jak to miało miejsce za rządów PiS i utrzymywało się długo po ich upadku.

 • najdul6

  Oceniono 31 razy 31

  co można powiedzieć o kaczyńskim głupek głuipek i jeszcze raz głupek to jest to co przedstawia kaczyński

 • marych

  0

  no i nic nie wiadomo o partnerze prezesa... oprócz tego, że w 81-szym był wysoko postawiony

 • okmijn_pl

  Oceniono 10 razy 0

  "można dziś bowiem uznać za pewne, że prezes wertuje prasę kolorową"
  "Prezes zrozumiał, że wydawców pism kolorowych należy natychmiast nadziać na widelec energii własnej i jego zwolenników."
  - "uznać za pewne", "Prezes zrozumiał, że",Ten pan Mancewicz chyba rozmawiał o tym z panem Kaczyńskim, bo skąd by to wiedział? A może zmyślił? Nie, wówczas byłby kłamcą.

 • przemek32_1

  Oceniono 2 razy -2

  Wyborczej to by się akurat ta repolonizacja bardzo przydała!

  A co do Prezesa to przecież wiadomo, że koty lubi:)

 • paw73

  Oceniono 26 razy -20

  Jarosław Polskę zostaw to jest show, ale o prawdziwych problemach to już cisza.
  Przez działalność rządu Tuska i Pawlaka PO PSL, doprowadzili do tego,że w 2013 roku straci pracę około 22 tyś. osób,które pracują w przemyśle samochodowy. W samym Bielsku Białej pracę straci ponad 1500 osób.
  Jak można poczytać nie tylko na forach ale i gazetach branżowych, w 2013 roku prace straci 5500 osób.
  Przez działanie rządu PO PSL, oraz ministerstwa infrastruktury dziś transportu , w Polsce upadło 40% firm budowlanych i 30% firm transportowych.
  Bezrobocie rośnie w oszołamiającym tempie, dziś jest to 14,2% . Wzrost gospodarczy spada do zera, a w mediach samozadowolenie, i hołdy czołobitne Tuskowi i PO.

  Ciekawe czy 3x wytną ten post?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX