Sikorski: Kaczyński wie, że już nie będzie premierem. Dlatego gra kartą niemiecką

- Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem, bo gdyby miał nim być, to takie wypowiedzi utrudniłyby mu prowadzenie normalnych relacji międzypaństwowych. On gra na to, aby być na wieki wieków przywódcą partii opozycyjnej - Radosław Sikorski skomentował w TVN24 słowa prezesa PiS o potrzebie ograniczenia praw mniejszości niemieckiej w Polsce.
Szef MSZ przypomniał w "Faktach po Faktach", że Jarosław Kaczyński nie pierwszy raz kontrowersyjnie wypowiada się o Niemcach. - Przegrał ostatnie wybory, grając m.in. kartą niemiecką. Wydaje mi się, że ona jest już nieskuteczna, a szczególnie gdy jest używana w tak prymitywny sposób. Ta metoda, że uznamy część naszych obywateli za zakładników innego państwa, jest rodem z innej epoki - ocenił Sikorski.

- Takie wypowiedzi to dowód, że Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem, bo gdyby miał nim być, to takie wypowiedzi utrudniłyby mu prowadzenie normalnych relacji międzypaństwowych. On gra na to, aby być na wieki wieków przywódcą partii opozycyjnej. Inaczej jest to nieracjonalne - stwierdził Sikorski.

"PiS chce zdobyć władzę na zohydzaniu rządu ws. Smoleńska"

Szef MSZ odniósł się także do zarzutów opozycji, że - prosząc szefową dyplomacji UE Catherine Ashton o podniesienie w rozmowach z Rosją kwestii powrotu wraku TU-154 do Polski - obnażył bezradność kraju. - PiS chce zdobyć władzę na zohydzaniu rządu ws. Smoleńska. Najpierw kierują dziesiątki interpelacji o to, co rząd robi, a gdy ja pokazuję działania - też im się nie podoba - powiedział Sikorski.

Pytany o krytykę ze strony Hanny Gronkiewicz-Waltz w tej sprawie, minister zaznaczył: - Rozmawiałem już z panią prezydent. Powiedziała, że była zaskoczona pytaniem dziennikarki i tak niezbyt zręcznie się wypowiedziała.

Sikorski dodał, że krytykowanie go za zwrócenie się do UE o pomoc w sporze z Rosją jest równoznaczne z brakiem wiedzy na temat podstawowych reguł dyplomacji. - Wyczerpaliśmy możliwości działania dwustronnego w kwestii zwrotu wraku. Jeśli jest sprawa niezałatwiona, to podnosimy ją na kolejne, coraz wyższe szczeble. To jest elementarz dyplomatyczny - zaznaczył.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Sikorski: Kaczyński wie, że już nie będzie premierem. Dlatego gra kartą niemiecką
Zaloguj się
 • franek-janek

  Oceniono 8 razy 8

  Z caly szacunkiem do pana Sikorskiego nie zgadzam sie ze Jarosław Kaczyński wie, że już nie będzie premierem, i dlatego sie tak zachowuje, bo gdyby miał nim być, to takie wypowiedzi utrudniłyby mu prowadzenie normalnych relacji międzypaństwowych.

  Jest to prawda oczywista tylko ze Kaczynski w swym zaslepieniu o tym nie wie i nie mysli. On chce byc Premierem a relacje jakiekolwiek w tym miedzynarodowe ma w d.... Najpierw trzeba sie rozprawic z Tuskiem i Komorowskim.

 • j4s4

  Oceniono 5 razy 5

  .... premierem nie będzie, ale wynajął sobie ... kukłę co będzie .. robić za premiera, jak tylko się uda oszukać większość ... narodu!

 • ciemnyludd

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyński CHRZANI CO MU ŚLINA NA JĘZYK PRZYNIESIE i przypisywanie jego wypowiedziom jakichś intencji TO JUŻ PRZESADA...

 • peter-321

  Oceniono 2 razy 2

  Dopuszczanie mysli i gloszenie ze Kaczynski moze byc premierem to szalenstwo. On moze byc Prezesem GS "Samopomoc Chlopska" w Koziej Wolce by wyrobic uczciwie swoja emeryture.

 • passtorian

  Oceniono 8 razy -6

  Pan Sikorski niewiele sie rozni od prezesa. Dwa nieudaczniki polityczne.
  Bo to, ze Kaczynski bredzi od dawna to wiekszosc Polakow juz wie. Sikorski albo udaje naiwniaka albo tez nim jest. Sklonny jestem myslec , ze raczej to drugie - sadzac po ilosciach niewypalow ten gosc "zasadzil".
  W przypadku tej ostatniej opinii naszego medrka w MSZcie gosc po prostu nie rozumie politykow i ich manipulacji po to aby uzyskac jak najwiecej sympatii u elektoratu. To wcale nie przesadza zmian w rozumowaniu czy wyrazaniu innej opinii na dany temat gdy zajdzie tego koniecznosc. Wystarczy zanalizowac obietnice Kwasniewskiego, Walesy, MIllera, Lecha K., zapomnianej Suchodzckiej, tej od Konkordatu etc. z ich actualnymi decyzjami po wyborach. Tego rodzaju analiza pozwala na zrozumienie powiedzenia " obiecanki cacanki glupiemu radosc". A Radek o tym nie wie? Za dlugo wojowal z Talibami a za malo sie uczyl.

 • imaman.pl

  Oceniono 8 razy -6

  Sikorski,naucz sie rosyjskiego.Pij wodke,a nie whiski,badz kamrat,nie badz lordem.Smolensk to nie Oxford.Krol rozmawia z poddanymi,ty uznajesz tylko wyzsze sfery.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX