PO uprzedza marsz PiS i wypuszcza spot telewizyjny. "Polacy jako naród trzymający się razem"

12 grudnia, dzień przed marszem PiS, Platforma Obywatelska wypuści spot telewizyjny ukazujący Polaków jako naród trzymający się razem, potrafiący budować i usiąść bez kłótni do jednego stołu - dowiedziało się Radio ZET.
Jak informuje Radio ZET, spot będzie wyemitowany w środę wieczorem we wszystkich ogólnopolskich telewizjach. Na trwającym 30 sekund filmie ukażą się migawki z powodzi, budowy Stadionu Narodowego i meczu reprezentacji. Pokazani w filmiku powodzianie podają sobie worki z piaskiem, budowlańcy schodzą po schodach stadionu, kibice machają biało czerwonymi szalikami. Po tym wstępie premier Tusk w świątecznym plenerze mówi o zbliżającym się Bożym Narodzeniu.

"Usiądźmy przy jednym stole i już zawsze trzymajmy się razem" - kończy spot Donald Tusk.

Jak podaje Radio ZET, spot ma być polityczna odpowiedzią na inicjatywy Jarosława Kaczyńskiego i jego narrację, która według Platformy dzieli Polaków. To już drugi film według tego samego scenariusza - "premier z ludzką twarzą". Kilka dni temu w krótkim filmiku Tusk zachęcał do włączenia się w akcję "Świątecznej Zbiórki Żywności".

Przypomnijmy: przed tygodniem prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości, który odbędzie się 13 grudnia w Warszawie. Według PiS, marsz ma z jednej strony upamiętnić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, ale przede wszystkim będzie wyrazem sprzeciwu wobec negatywnych tendencji, jakie występują w Polsce. W ocenie Kaczyńskiego, wolność w Polsce jest dzisiaj zagrożona, "z solidarnością jest bardzo źle, a niepodległość jest na różne sposoby kwestionowana". Organizatorzy spodziewają się 10 tysięcy uczestników.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
PO uprzedza marsz PiS i wypuszcza spot telewizyjny. "Polacy jako naród trzymający się razem"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 25 razy 17

  ... a mnie ciekawi co w dniach stanu wojennego porabiali państwo kaczyńscy, czy też tak jak ja i inni stali w kolejkach po wszystko co do życia jest potrzebne? Czy gnieździli się w malutkim mieszkaniu jak gnieździli się inni? Czy byli przesłuchiwani,straszeni, katowani i internowani bądź TYLKO zatrzymani na "48"? My, Naród, cierpieliśmy... Oni, frustraci, żyli sobie dobrze... Dzisiaj się ocknęli i manifestują? Czy na grilla do generała podążają!

 • opatrumiaredagdynia

  Oceniono 9 razy 5

  może któraś gazeta policzy w końcu ile podatnika kosztuje ta wojenka PiS vs Po. Te wszystkie marsze, klipy, katastrofy, odszkodowania
  To nie oni - politruki za to płacą, ale społeczeństwo

 • tokfmlojalista

  Oceniono 4 razy 2

  zbyt mało - zbyt późno

 • gph

  Oceniono 2 razy 0

  błąd się wkradł - powinno być "naród trzymający się nawzajem za..."

 • wondziadu

  Oceniono 11 razy -5

  Tusk Ty przyjacielu wesołego Jarka , jak masz za dużo pieniędzy to lepiej kup biednym dzieciom węgla , kartofli , chleba i mleka .

 • tokfmlojalista

  Oceniono 12 razy -6

  zbyt mało - zbyt późno

 • gblo

  Oceniono 21 razy -9

  "Usiądżmy przy stole i już zawsze trzymajmy się razem" -do kogo to jest skierowane? Cała ta PO już siedzi i trzyma się razem.To widać w synekurach różnej maści,zamiatania afer pod dywan,nepotyżmie,kolesiostwie itd.Zapomnieliście,że oprócz towarzyszy partyjnych są jeszcze inni ludzie ,których kieszenie drenuje się fiskalizmem niespotykanym w Europie po to "by żyło się lepiej". Komu? Tylko wam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX