"Prezes lewituje". Politycy PO i SLD po marszu PiS

"Prezes mówi językiem Brunona K." - tak polityk PO Mariusz Witczak kwituje czwartkowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na II marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości.
Zdaniem Witczaka - naczelną tezą Brunona K. było to, że Polską rządzą obcy. A podobnie mówi - jego zdaniem - Jarosław Kaczyński. - Tego typu pogląd przejawia się w wielu manifestacjach, które organizuje Jarosław Kaczyński i w wielu jego wypowiedziach. To jest to bardzo niebezpieczne żniwo - dodaje.

"Prezes lewituje. Może nie ma jeszcze telewizora?"

- Lewituje, oderwał się od rzeczywistości - SLD nie traktuje wystąpienia prezesa PiS równie poważnie, jak Platforma. Dariusz Joński wskazuje raczej na pewne - jak to ujmuje - "zamknięcie w hermetycznym pomieszczeniu".

"On jest jakby zamknięty w hermetycznym pomieszczeniu, sprawia wrażenie, jakby żył w innej epoce. Lewituje, całkowicie oderwał się od ziemi. On nie wie, co się dzieje".

Zdaniem Jońskiego, prezes mówiący o zagrożonych mediach i cenzurze jest - co najmniej - niewiarygodny, a jego słowa - dziwne. Przemówienie Kaczyńskiego i marsz były transmitowane we wszystkich kanałach informacyjnych - stwierdza rzecznik SLD - i ironicznie pyta: "Albo nie ogląda telewizji, albo może prezes nie ma jeszcze telewizora?".

"Z Kaczyńskim Polska nie będzie wolna"

Zdaniem Jońskiego, Jarosław Kaczyński - gdy mówi o potrzebie przywrócenia wolności - jest w całkowitym błędzie. Bo Polska - mówi Joński - jest wolna. "Może przestać być wolna, jeśli Jarosław Kaczyński wróci do władzy'. Poseł Witczak z PO dodaje - "Kaczyński od dawna żyje w świecie alternatywnym albo gra główną rolę w teatrze absurdu".

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
"Prezes lewituje". Politycy PO i SLD po marszu PiS
Zaloguj się
 • zoryan

  Oceniono 38 razy 38

  kaczynski stara sie zmitologizowac swoja postac i postac brata,wiedzac , ze obaj nie dokonali niczego. Chce byc w historii Polski , nic innego sie nie liczy

 • zoryan

  Oceniono 28 razy 28

  to walka nie o Polske to walka o pamiec historyczna Polakow,legenda o dobrym krolu zamordowanym przez uklad zaprzancow z sowietami.Socjotechnicznie wbija nam do glow klamstwa ,insynuuje ,posuwa sie do podlosci ,a my, kulturalnie, staramy sie argumentami temu przeciwstawic , a trzeba powiedziec , jak Pietak "spieprzaj blaznie"

 • nebukadnezar

  Oceniono 20 razy 20

  Nie ma sensu jakakolwiek dyskusja z takim stetryczałym,zgorzkniałym i niedoinformowanym czymś jak ty, błaźnie...Nie jesteś w stanie pojąć swojej ułomności z uwagi na ograniczoną percepcję faktów-dla ciebie to szczyt marzeń.Jesteś zwykłym mentalnym kibolem...Nie jesteś w stanie wyabstrahować tych wartościowych treści od zwykłego plagiatu i śmiecia.Z tego względu rzeczywistość jest dla ciebie,najzwyczajniej w świecie niebezpieczna!...Takiemu imbecylowi już nic nie pomoże jedynie może pogłębić stan beztroskiego zidiocenia.../"Od tego są uszy, żeby je trzymać do góry."-"P.p." Maria K./-tak więc ratuj się póki nie jest za późno.Wiem,wiem wieczne scedowanie tych odpychających faktów na kogoś innego jest swoistym wentylem bezpieczeństwa dla ciebie.Jednak to wcale nie zmienia postaci rzeczy....leżysz i robisz pod siebie /z pełnym uszanowaniem / .Im wcześniej sobie to uświadomisz tym lepiej.To żałosne jak stary człowiek może upaść.....i pamiętaj:

  "...kiedy powaga się starzeje, przekształca się w tępotę.!"

  — Oscar Wilde

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 16

  Tacy klasycy populizmu jak Hitler albo Goebbels czy Mussolini też mieli swoją "story"....Tyle że one NIE PRZECZYŁY RZECZYWISTOŚCI aż tak oczywiście, jak ta bajka Kaczyńskiego o braku niepodległości, czy zamachu smoleńskim...

 • przybysz212

  Oceniono 14 razy 14

  JK uprawia populizm i tyle. Dzięki temu jest wiecznie obecny w mediach, które wiecznie roztrzasają co powiedział/nie powiedział/chciał powiedzieć/pomyślał/zrobił JK etc. etc. To już naprawdę męczące.

 • lesio-47

  Oceniono 11 razy 11

  A dlaczego normalny kretynizm z przyleglosciam,okresla
  sie ladnym slowem" lewitacja"???!

 • kkryg

  Oceniono 2 razy 2

  ...zaczynam chyba rozumieć, skąd przy pisie kręcą się takie tuzy jajcarstwa jak Rosiewicz, Pietrzak, Wolski....Przecież więcej burleski to chyba już nigdzie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX