"Sikorski nie osiągnie nic, bo Rosjanie już się zirytowali. Nie oddadzą wraku, żeby nim grać"

Bartosz Węglarczyk nie ma wątpliwości, że ofensywa min. Sikorskiego w sprawie zwrotu wraku prezydenckiego tupolewa skończy się porażką. - Rosjanie już się zirytowali. A nawet gdyby nie zirytowali się, to pani Ashton ma tak słabą pozycję, że nie ma znaczenia, co powie Rosjanom - mówił wiceszef "Rzeczpospolitej" w TOK FM. Minister Sikorski rozmawiać dziś będzie z szefem rosyjskiej dyplomacji.
Radosław Sikorski najpierw poprosił szefową unijnej dyplomacji o interwencję, w sprawie zwrotu przez Rosjan wraku prezydenckiego tupolewa. Dziś rozmawiać ma o tym z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem.

- Sikorski nie osiągnie nic, bo Rosjanie już się zirytowali. A nawet gdyby się nie zirytowali, to pani Ashton ma tak słabą pozycję, że nie ma znaczenia, co powie Rosjanom - stwierdził w TOK FM Bartosz Węglarczyk.

Rosja tłumaczy, że nie może zwrócić wraku tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku, bo ciągle trwa śledztwo w sprawie katastrofy.

Ale zdaniem Węglarczyka, nie o to toczy się gra. - Rosjanie nie oddają wraku, bo mogą nim grać jako symbolem w naszej wewnętrznej polityce - ocenił wiceszef "Rzeczpospolitej".

To, co robi Sikorski, nie ma związku z dyplomacją

Bardzo krytycznie działania szefa polskiej dyplomacji ocenia Jarosław Gugała. - Mam nadzieję, że za staraniami Sikorskiego idą profesjonalne działania dyplomatyczne. Bo dyplomacja nie polega na stawianiu pod ścianą i oskarżaniu Rosji. To koniec dyplomacji - stwierdził szef informacji telewizji Polsat.

Gugała nie ma wątpliwości, że kroki podjęte przez szefa polskiego MSZ szkodzą wizerunkowi Polski oraz relacjom polsko-rosyjskim.

Dlaczego więc min. Sikorski zdecydował się na tak kontrowersyjne kroki? - Albo desperacja była tak wielka, żeby to zrobić, albo zdecydowały nasze wewnętrzne powody polityczne. I trzeba było pokazać, że my się bardzo staramy, a Rosjanie są źli.

Przypomnijmy, że Jarosław Gugała ma na koncie epizod dyplomatyczny. W latach 1999-2003 był ambasadorem w Urugwaju.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (47)
"Sikorski nie osiągnie nic, bo Rosjanie już się zirytowali. Nie oddadzą wraku, żeby nim grać"
Zaloguj się
 • mateo292

  Oceniono 22 razy 18

  A kimże jest Węglarczyk zeby wypowiadac sie w kwestiach politycznych???
  Koles pół życia siedział i pierdział w kanape na tarasie w TVN i pitolił z Doda jakie kozaki sa modne i nagle udziela rad Sikorskiemu?
  Luuuudzie!!!!
  Co to ma być za autorytet do cholery ????
  Żenada i tyle.

 • net_friend

  Oceniono 30 razy 16

  Czy tylko ja mam takie wrażenie, że w tym kraju pokutuje jakis powszechny lęk przed zdenerowwaniem Rosjan? Bo co, nie będzie gazu? Wszystkim można umiejętnie zagrać.

 • dbacz

  Oceniono 22 razy 14

  Rosjanie to "szachiści" tu nie ma miejsca na irytację, jak taki Pan węglarczyk tego nie rozumie to źle o nim świadczy

 • punkt.zwrotny

  Oceniono 16 razy 10

  Ależ mi odkrycie! jest oczywistym,że wrak zostanie w Rosji. Kaczyński wcale nie chce zakończenia śledztwa, więc rozsierdza Rosję. Nigdy nie zrozumiem go do końca, nie poznam, czy jest tylko wyrachowanym graczem, czy aż paranoikiem. Wiem jedno: on ukończenia śledztwa nie chce. Teoria o zamachu wybiela jego samego, a braciszka czyni mężem stanu, który poległ za wolność w walce na froncie. Facecik siedzący na salonowej kanapie, otoczony przydupasami, korzystający z usług stewardes, przez zabiegi braciszka w pamięci zmanipulowanych głupców na wieki pozostanie katyńskim męczennikiem godnym pomników.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 11 razy 7

  Pracujący przez dwadzieścia lat w Wyborczej Węglarczyk, wiceszef konkurencyjnej gazety pozbawionej naczelnego, gościem w radiu Agory. Ciekawe dla kogo jest obecna Rzeczpospolita?

 • kat-kk

  Oceniono 15 razy 7

  Podarujcie wrak Rosji,jako dar narodu polskiego.Przecież to bezwartościowa kupa złomu.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 20 razy 6

  Panie Sikorski! W ramach retorsji proszę o wstrzymanie importu ruskiego gazu i eksportu polskich towarów do Rosji.

 • dungala

  Oceniono 12 razy 4

  Rosjanie powinni zwrócić wrak ale ze względów logistycznych powinni sprowadzić wielki piecyk wytropić kostkę metr na metr następnie przywiązać wstazka i dhl -em Jarkowi na Żoliborz.

 • kozel5

  Oceniono 32 razy 4

  Miejmy nadzieje, ze ten zlom nie wroci nigdy. Jak wroci to sie dopiero polaczki zagryza co z nim zrobic...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX