Smolar: Kaczyński się ośmiesza. Dla polityka nie ma nic gorszego

- Kiedyś Jarosław Kaczyński budził obawę, a ona ma w sobie pewną powagę. Dziś słyszymy żarciki i śmiech - mówił Aleksander Smolar, prezes Fundacji Batorego na antenie Radia ZET. W jego ocenie to koniec politycznej kariery prezesa PiS.
Zdaniem Aleksandra Smolara, PiS straciło kontakt z rzeczywistością. Świadczy o tym szereg wydarzeń. Jako pierwsze z nich prezes Fundacji Batorego wskazuje opublikowany niedawno przez "Gazetę Polską" wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS mówi w nim m.in., że był rozczarowany faktem, że 1981 roku nie został internowany.

Smolar przekonuje, że wyśmiany przez wielu komentatorów wywiad na pewno był autoryzowany przez pracowników sztabu Kaczyńskiego. - Zapewne usłyszymy wkrótce, jak któryś z nich wyleci - zapowiedział.

Drugim argumentem świadczącym, że PiS traci kontakt z rzeczywistością, jest przesadne zajmowanie się przez polityków tej partii historią. - Opozycja albo nie widzi, że są realne problemy, które interesują społeczeństwo, albo uważa, że takich problemów nie ma. Zaraz dojdziemy do Mieszka I i chrztu Polski. Zawsze można znaleźć ważną rocznicę i złożyć hołd Polsce chrześcijańskiej i ponadtysiącletniej - ironizował na antenie Radia ZET.

"Kaczyński nie jest w stanie się kontrolować"

Aleksander Smolar przywołał także reakcję Jarosława Kaczyńskiego na głośny artykuł "Rzeczpospolitej" o trotylu na wraku samolotu prezydenta. Prezes PiS mówił wtedy wprost, że ofiary katastrofy smoleńskiej zostały "zamordowane". - Widać było, że nie był w stanie się powstrzymać - powiedział Smolar o prezesie PiS.

To właśnie brak samokontroli jest zdaniem szefa Fundacji Batorego głównym problemem Jarosława Kaczyńskiego. - On nie jest w stanie się kontrolować - powiedział Smolar w rozmowie z Moniką Olejnik. - Napędza go nienawiść. Doprowadza do tego, że ludzie przestają go traktować poważnie - stwierdził.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (29)
Smolar: Kaczyński się ośmiesza. Dla polityka nie ma nic gorszego
Zaloguj się
 • demetria11

  Oceniono 34 razy 32

  Za każdym razem wydaje się, że prezes nie może się już bardziej ośmieszyć, on udowadnia, że jednak może. Geniusz, po prostu geniusz ;)))

 • yamako

  Oceniono 33 razy 25

  Każda krytyka Prezesa kończy się tak samo - zawsze przylezie jakiś Prawdziwy Wolak, który dyskusję sprowadzi do poziomu zaglądania do rozporka. W oczach ponurych patriotów Kaczyński nie ośmieszy się nigdy.

 • hans_close

  Oceniono 25 razy 23

  Kłamczyński ośmieszył się nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni, ale "ciemnu lud to kupuje" i "nikt im nie wmówi, że czarne jest czarne a białe jest białe".

  Problemem nie jest Kłamczyński, ale jego kato-bolszewiccy wyborcy.

 • bezspokoju

  Oceniono 12 razy 12

  "BRAK SAMOKONTROLI KACZYŃSKIEGO". I mamy odpowiedź na nieustanne wariatkowo w Polsce.

 • klan_fan

  Oceniono 16 razy 12

  Nie napisano tu nic czego nie wiem.

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 11

  Polska jest pod okupacją. W najbliższym czasie PiS zdecyduje pod czyją. Puki co, prezes szykuje się do powstania i wyzwolenia Polski spod okupacji. Oliwi pistolecik i ćwiczy kota na dywersanta.

 • pkubic

  Oceniono 21 razy 7

  Dla polityka nie istnieje bezwzględna ocena pt. "się ośmiesza". Należy zadać pytanie - ośmiesza się względem kogo? Bo jeśli jego wyznawcy święcie wierzą w to, co mówi, nie ma mowy o ośmieszeniu. Co więcej, takie "ośmieszanie się" może być przyczyną wojny domowej.

  Tragedia polega na tym, że w oczach ogromnej ilości Polaków Pan Kaczyński mówi bardzo słusznie.

 • chango

  Oceniono 1 raz 1

  Polityk?
  U nas można można mówić tylko o osobach z parciem na szkiełko.. kasę i władzę.
  Rasowych polityków brak na scenie.

  Osobnik bez kręgosłupa (polski polityk wybrany w warunkach ze śmieszną ordynacją wyborczą) nie ma problemu z ośmieszaniem się .. To widać. Dziennikarze na usługach też.. i socjolodzy.. i etycy.. Gadające głowy generalnie Wszyscy mają głębokie kieszenie.. ;)

 • trajkotek

  Oceniono 3 razy 1

  a nie prawda, śmieszni są popularni!

  glosmichnika.blox.pl/2012/12/Faszystowskie-poczucie-humoru-Palikota.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX