Gowin u Olejnik: Wrak tupolewa mógłby być elementem pomnika

- To, że Rosjanie nie oddają nam wraku, to jest ich świadoma polityka obliczona na antagonizowanie Polaków - powiedział w programie Moniki Olejnik Jarosław Gowin. - Powinni oddać nam wrak już dawno - dodał.
Zdaniem ministra sprawiedliwości "wrak jest potrzebny nam wszystkim, stał się rzeczą symboliczną". - Jest to rzecz bardzo cenna dla milionów Polaków ponad podziałami partyjnymi. Być może powinien być elementem jakiegoś pomnika upamiętniającego, czy to parę prezydencką, czy - jak bym wolał - wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej - powiedział Gowin.

Radosław Sikorski zwrócił się przed dwoma dniami o interwencję do Unii Europejskiej ws. zwrotu wraku TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 r. W rozmowy o wraku miała włączyć się szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton w czasie szczytu UE - Rosja.

Wczoraj szef MSZ spotykał się w sprawie zwrotu wraku z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem. Po spotkaniu szefów dyplomacji Polski i Rosji nadal nie ma konkretów w sprawie zwrotu wraku Tu-154. Siergiej Ławrow ograniczył się do kolejnych zapewnień o "dołożeniu wszelkich starań".

Na konferencji podsumowującej spotkanie Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej Radosław Sikorski powiedział, że strona rosyjska "obiecała podjęcie wszystkich kroków, by przekazanie wraku mogło odbyć się jak najszybciej". Podczas rozmów ustalono też, że w styczniu do Rosji pojedzie kolejna grupa logistyczna, która uzgodni szczegóły techniczne przekazania wraku. Szef MSZ zaznaczył też, że jeśli do zwrotu tupolewa nie dojdzie, będzie to "obciążeniem stosunków polsko-rosyjskich".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Gowin u Olejnik: Wrak tupolewa mógłby być elementem pomnika
Zaloguj się
 • la55

  Oceniono 14 razy 12

  wrak na ogrodek Gowina

 • ziarnoo

  Oceniono 13 razy 11

  ODDAJCIE WRAK!!! do huty...

 • wondziadu

  Oceniono 12 razy 10

  Tak a na pomniku beda jeszcze skrzydla od Polskiej husarii Sobieskiego , szabla , i kon . Oraz napis . Grunwald 1410 , Smolensk 2010 . Zgineli na polu chwaly w walce z Rosyjskim najezdzca . Wysadzeni trotylem . Kraj debili , dewotek i pe dofili w sutannach.

 • peter-321

  Oceniono 11 razy 9

  Czlowiek na niewlasciwym miejscu. Do wymiany i to szybko.

 • ciemnyludd

  Oceniono 10 razy 8

  Miejsce wraka jest w LICHENIU albo na JASNEJ GÓRZE w szklanej hali....Bo krzyż na Krakowskim Przedmieściu, albo wota w szatach Matki Boskiej ze szczątków wraka to zdecydowanie za mało aby uczcić zdolność przerobienia przez Kościół mózgów AŻ TYLU POLAKÓW w kisiel, aby ich potem SKŁÓCIĆ ZE SOBĄ w stopniu niespotykanym dotąd w naszej historii, ku wielkiemu Kościoła pożytkowi...

 • ciemny_lud

  Oceniono 8 razy 6

  Pomnik czego? Wybitnych polskich pilotów? Rozmemłanego prezydenta? Sprawności polskiego państwa? Nie mówiąc o tym, że - tak samo jak Amerykanie w sprawie wiz - Rosjanie maja jakieś swoje prawo. Może warto jednak to wziąc pod uwagę?

 • bzyk_origo

  Oceniono 5 razy 5

  Gowin jest faktycznie glupszy niz beczka gow..na - wrak trzeba wyslac do najblizszej huty i zadnych pomnikow nie stawiac.

 • cyndyndanda

  Oceniono 5 razy 5

  a gowin robilby w tym pomniku za pilota!!!

 • td2701

  Oceniono 6 razy 4

  Gowin tylko chce uchodzić za inteligenta. Jego wszystkie pomysły powinny być spalone na stosie. Tak czyniono z heretykami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX