Bp Pieronek: Ateiści doprowadzili kraj do ruiny. Niech siedzą cicho

Kościół w Polsce jest atakowany. Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów - mówi w najnowszym wydaniu ?Newsweeka? biskup Tadeusz Pieronek. Duchowny krytykuje o. Tadeusza Rydzyka za publiczne naciski na KRRiT ws. przyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.
"Stanowisko episkopatu w sprawie Radia Maryja jest znane od dłuższego czasu. Na pewno nie jest ono jednolite, ale to prawda, że w większości biskupi popierają zarówno Radio Maryja, jak i potrzebę uzyskania miejsca na multipleksie przez Telewizję Trwam" - komentuje decyzję episkopatu ws. TV Trwam bp. Pieronek.

Zdaniem duchownego trudno jednoznacznie ocenić, czy ewentualne przyznanie koncesji spowoduje, że TV Trwam zamiast religią będzie jeszcze bardziej zajmować się polityką. "Trudno mi powiedzieć. Przede wszystkim uważam, że wejście Telewizji Trwam na multipleks powinno być poddane takim samym regułom, jakie obowiązują wszystkich innych, którzy się o to starają. Wysyłanie sygnału, że nam się należy, to trochę tak, jakbyśmy chcieli iść na skróty" - przekonuje biskup Tadeusz Pieronek.

O episkopacie: To nacisk, który nie powinien mieć miejsca

Biskup krytykuje też episkopat, który popierając o. Rydzyka, chce rozmów z rządem na temat przyznania koncesji dla TV Trwam:"(...) jeżeli biskupi chcą rozmów z rządem na ten temat przed przyznaniem koncesji przez Krajową Radę, to jest to nacisk, który nie powinien mieć miejsca. Jeżeli rząd zgodzi się rozmawiać, to będzie w kłopocie. Zostanie to odebrane jako poddanie się temu naciskowi. A przecież Krajowa Rada ma autonomię w swoich decyzjach".

Duchowny zwraca uwagę, że oficjalne poparcie biskupów dla starań szefa Radia Maryja ws. koncesji, może powodować dyskomfort dla nich samych. "Żyjemy w kraju demokratycznym i choć ta demokracja jest kulawa, jak zresztą w wielu innych krajach, nie róbmy kampanii na rzecz Telewizji Trwam, która stawia tę stację poza pewną normą obowiązującą wszystkich startujących w konkursie" - mówi.

"Na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona"

We fragmencie wywiadu, który cytuje serwis Natemat.pl, bp. Pieronek narzeka również, że Kościół jest w Polsce celem nieustających ataków. "Przeglądam internet i widzę, że Kościół jest zewsząd atakowany. To samo jest w prasie. W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona. To co, mam milczeć i mówić, że jest cacy? (...) Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów, którzy gromadzą się jak kruki nad trumną" - zauważa.

Bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Newsweeka" w ostrych słowach wypowiada się też o ateistach. "Rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę - niech teraz siedzą cicho" - podsumowuje.

Cały tekst w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (127)
Bp Pieronek: Ateiści doprowadzili kraj do ruiny. Niech siedzą cicho
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 291 razy 267

  bezczelny łgarzu, niech cię jasny pieronek trafi za te gadki, to ateiści pozwalali wam budować świątynie, w PRL-u powstawało ich najwięcej, to ateistyczne państwo utrzymywało kościelne zabytki, dbało o majątki, po które teraz wyciągacie pazerne łapy
  wasz czas się skończył, kiedy to wreszcie do was dotrze? już nie będzie powrotu do czasów ciemnoty, kiedy to mogliście panować nad zacofaną biedotą, teraz to wy jesteści zacofani i śmieszni, groteskowi wręcz
  w jednym masz rację, kościół jest atakowany i będzie atakowany (sama z przyjemnością go atakuję), bo kościół jest WRZODEM na d... narodu polskiego, czyli trzeba się go pozbyć, przynajmniej ze sfery publicznej, a co dalej - niech zadecydują wierzący

 • yamako

  Oceniono 221 razy 205

  Przestańcie molestować dzieci, jeździć narąbani jak szpadle, domagać się bezczelnie nienależnych świadczeń od państwa, nie będzie nieprzychylnych komentarzy.

 • aniechich03

  Oceniono 211 razy 193

  Dosyć.....dosyć....i jeszcze raz dosyć !!!
  Już nie tylko Polacy , ale wybrane przez nich władze mają być cicho gdy Kościół ...ten Rzymsko-Pedofilski oznajmia swoje nowe roszczenia !
  Dosyć.
  Dosyć powiadam.
  Pora odebrać zagarnięte w drodze pospolitego złodziejstwa ( Komisja Majątkowa) majątki.
  Pora powołać nadzwyczajną komisję parlamentarną , która w oparciu o Konstytucję odbierze złodziejowi to co ukradł.
  Pora powołać kolejną nie mniej ważną komisję parlamentarną do spraw PEDOFILII i deprawowania dzieci inmłodzieży przez Kościół Rzymsko-Pedofilski.
  Pora na szczeblu cywilnym, najwyższym z możliwych czyli w specjalnym wystąpieniu Premiera i/lub Prezydenta odpowiedzieć na oszczerstwa płynące z Jasnej Góry i przypomnieć , że odmowa ujawniania pedofilii we własnych szeregach oznajmiona przez Episkopat Polski w ubiegłym roku równoznaczna jest z popełnieniem przestepstwa.
  A organizacja gloszaca to publicznie powinna zostac uznana za przestepcza i dzialalnosc jej uznana winna byc za sprzeczna z polską racją stani.
  Pora odsunąć te Rzymsko - Pedofilską Mafię od wplywu nie tylko na politykę , prawodawastwo i nauczanie młodzieży.
  Pora zdelegalizowac te antypanstwowa , deprawujaca mlodziez organizacje przestepcza.
  Tfu !

 • maura4

  Oceniono 159 razy 149

  Panie Pieronek do ruiny, ponad wiekowej tragedii Polskę doprowadziła pana święta organizacja razem ze szlachtą i magnaterią. Zabory, niewolnictwo ok.80% narodu polskiego to dzieło KK i możnych.
  Pamiętam z historii, zdjęć, filmów jaką Polskę objęli socjaliści. Jedną wielką ruinę materialną i ludzką. Przed drugą wojną na 24 mln. mieszkańców Polski, tylko 36 tys. miało wykształcenie wyższe lub średnie, a analfabetyzm był pewnie z 70 lub więcej procent. Trudno chyba człowiekowi przy zdrowych zmysłach twierdzić, że ateiści doprowadzili kraj do ruiny, Chyba, że kto ślepy. Pewnie, że mogło być lepiej, gdyby przydzielili nas do innego obozu. Gospodarkę położyli, z głupoty i chęci kontroli nad wszystkim.
  Pan biskup nie ma prawa zwracać się w ten sposób do jakiegokolwiek Polaka, który na pana wystawne, bezproduktywne życie musi łożyć. Pan powinieneś dziękować, też ateistom, za utrzymywanie przez większość życia.

 • niktwazny126

  Oceniono 129 razy 125

  Dużo prawdy w stwierdzeniu Piorunka. Któż jak nie biskupi wiedzą lepiej, jak wzbogacać budżet państwa (watykańskiego).

 • maciekblysk

  Oceniono 104 razy 100

  Jeśli komentarze w internecie mają świadczyć o atakach to atakowane jest praktycznie wszystko o czym się pisze. Nie rozumiem także jak kościół klasyfikuje ateistów. Wśród rządzących była przecież znacząca liczba wierzących, i to po każdej stronie politycznej.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 70 razy 64

  Ta nazbyt optymistyczna wizja z "krukami nad trumną"....miodzio.
  .../szkoda że grubo przesadzona/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX