Lisicki: Nie wierzę Giertychowi. To koniunkturalista

Paweł Lisicki nie wierzy w rewelacje Romana Giertycha na temat związków rządu Jarosława Kaczyńskiego z o. Tadeuszem Rydzykiem. - Od człowieka, który zabiegał o łaski Radia Maryja, przeszedł na pozycję najbardziej radykalnego krytyka. To bardzo podważa jego oskarżenia - uważa były szef ?Rzeczpospolitej?.
Roman Giertych ujawnił, że PiS udało się udobruchać o. Tadeusza Rydzyka pieniędzmi na odwierty geotermalne, po odrzuceniu przez posłów poprawki do konstytucji wprowadzającej ochronę życia "od poczęcia do naturalnej śmierci".

Były wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego zamieścił tę rewelację w liście, który skierował do twórcy Radia Maryja i przekazał mediom. Znalazł też wsparcie ze strony byłego polityka PiS - Michała Kamińskiego, który zasugerował, że mamy do czynienia z "największym skandalem politycznym IV RP".

Trudno w to uwierzyć...

Z dużą rezerwą do sensacji ogłaszanych przez Romana Giertycha podchodzi Paweł Lisicki. Powodem jest radykalna zmiana poglądów byłego lidera Ligi Polskich Rodzin.- Od człowieka, który zabiegał o łaski Radia Maryja, przeszedł na pozycję radykalnego krytyka.

Giertych najpierw dał twarz rządowi PiS, a właściwie był najbardziej radykalną częścią tego gabinetu. Bo to jego nominacja na szefa MEN-u wywołała największą dyskusję. I nagle on się przeistacza się w głównego obrońcę swobód obywatelskich. To bardzo podważa wiarygodność jego oskarżeń. Nie wierzę Giertychowi - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Koniunkturalista

Zdaniem Pawła Lisickiego, przyglądając się ostatnim działaniom Romana Giertycha nie sposób uniknąć pytań o koniunkturalizm. - Jeśli ktoś tak szybko przechodzi od poglądów, jakie reprezentował w czasie LPR-u do radykalnie przeciwnych. I jeszcze wyraźnie z tym łączy interes polityczny, to podejrzenie o koniunkturalizm jest bardzo silne - przekonywał dziennikarz.

"To dobry kierunek"

Argumenty Lisickiego nie przekonały Wojciecha Maziarskiego. Bo publicysta "Gazety Wyborczej" chwali przemianę Romana Giertycha. - Nie chodzi o to, że wali w PiS. Ale że wycofuje się z ideologii nacjonalistycznych, autorytarnych. To dobry kierunek. Ale jednocześnie Maziarski przyznał, że informacja na temat państwowych pieniędzy na geotermę, ujawniona przez byłego lidera LPR, nie robi na nim wrażenia.

- Z mojego punktu widzenia o. Rydzyk i rząd PiS to była jedna ekipa. Przecież widzieliśmy wszyscy, tę konferencję na temat tworzenia koalicji transmitowaną przez telewizje Rydzyka. Cóż to za odkrycie? - pytał publicysta "GW" w TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
Lisicki: Nie wierzę Giertychowi. To koniunkturalista
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 17 razy 15

  Ja nie wierzę Rydzykowi, to hochsztapler.

 • ciemnyludd

  Oceniono 16 razy 14

  Ciekawy dialog między...KONIUNKTURALISTĄ...a NIE-KONIUNKTURALISTĄ, he, he, he...Przy czym jeden wart drugiego bo obaj posługują się Kościołem jako polityczną trampoliną...

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 7

  A czy ktoś gotów polegać na "prawdach "wydalanych przez Lisickiego? Przecież to wyjątkowy błazen, który we wszystkich programach jak i w pisaniu, daje wyraz swojej miłości do Jego przewodnika duchowego, Jarosława Przewielkiego i Ojca Sromotnika Bezwstydnego! A takie przekonania świadczą o postępującej u Niego paranoi indukowanej, pełnym podporządkowaniem się fluidom snującym się kanałami z siedziby PIS-u!

 • stef0909

  Oceniono 9 razy 7

  a panu ktoś jeszcze wierzy p.Lisiczka????

 • kassabian

  Oceniono 8 razy 6

  Albowiem wiadom wszem i wobec iż redaktor/nie-redaktor/nie_do_redaktor Lisicki jest ideowcem. A koniunkturalistą tak tylko przy okazji, żeby szyneczka była na chlebek z masełkiem.

 • telewidz9

  Oceniono 6 razy 4

  Lisiecki a tobie jeszcze ktoś wierzy ,chyba debil

 • mariatg8

  Oceniono 6 razy 4

  co to jest ten lisicki ? to ten wyglądający na impotenta łysek z pokładu Idy ?!

 • boykotka

  Oceniono 2 razy 2

  Problem pana Lisieckiego leży w tym, że nie widzi problemu. Problemu jaki mu wyrządziła przyjaźń i poparcie Jarosława Kaczyńskiego. Giertych swoją porażkę zrozumiał. Pan Lisiecki niestety nie.

 • td2701

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wierzę Lisieckiemi. To super koniunkturalista

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX