"Prof. Gliński jest zdeterminowany, nie wycofuje się". Wniosek PiS o odwołanie rządu tuż-tuż

Najpierw głosowanie nad odwołaniem min. Bartosza Arłukowicza, potem wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Taki scenariusz przedstawił w TOK FM Mariusz Błaszczak. Szef klubu PiS zapewniał, że kandydat na premiera rozmawia z kandydatami na ministrów. - Prof. Gliński jest zdeterminowany, nie wycofuje się.
Prof. Piotr Gliński pojawił się w centrum sceny politycznej na początku października 2012 roku jako kandydat PiS na premiera. Partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiadała wtedy rychłe złożenie wniosku o konstruktywne wotum nieufności dla gabinetu Donalda Tuska.

Ale dokument do tej pory nie trafił do Sejmu. Jak zapewniał w "Poranku Radia TOK FM" Mariusz Błaszczak, PiS czeka, bo jest partią odpowiedzialną.

- Nie chcieliśmy składać wniosku, kiedy trwały negocjacje dotyczące nowej perspektywy budżetowej w UE. Żeby nie padł argument, że przeszkadzamy rządowi.

Skoro porozumienia w sprawie unijnego budżetu ciągle nie ma, PiS nie będzie dłużej czekać. - Wniosek złożymy po głosowaniu nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Debata w tej sprawie odbędzie się 23 stycznia, a głosowanie 25 stycznia.

Profesor prowadzi rozmowy

Im więcej czasu upływa od debiutu prof. Glińskiego w roli kandydata na premiera, tym rzadziej widać go w mediach. Ale Mariusz Błaszczak zapewniał w TOK FM, że "prof. Gliński prowadzi rozmowy, tworzy gabinet". - Jest zdeterminowany, nie wycofuje się - podkreślał szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Sam Gliński ujawnił niedawno w TOK FM, że ma już ok. 20 kandydatów na ministrów. Ale oczywiście żadnych nazwisk nie ujawnił.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka głosowanie nad wnioskiem PiS będzie wielkim testem dla opozycji. - Czy ci, którzy tak o sobie mówią, faktycznie są opozycją. Czy tylko tak mówią. Janusz Piechociński będzie miał szansę. Bo on trochę sprawia wrażenie, jakby nie mógł się zdecydować, czy chce być w koalicji czy opozycji - ironizował gość "Poranka Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (73)
"Prof. Gliński jest zdeterminowany, nie wycofuje się". Wniosek PiS o odwołanie rządu tuż-tuż
Zaloguj się
 • kuchel

  Oceniono 117 razy 111

  mogloby sie wydawac, ze dni obecnego rzadu sa policzone, tyle, ze Kaczynski nie umie liczyc...

 • orion57

  Oceniono 100 razy 96

  Panie Błaszczak lepiej ośmieszyć się już nie mogliście. "prof. Gliński prowadzi rozmowy, tworzy gabinet" takie próby robi się jak ma się szansę na powołanie gabinetu lub gdy wygrało się w wyborach. Wam ani jedno ani drugie nie grozi. Bawicie się na koszt podatnika byle zaistnieć w polityce.
  Ludzie nie dajmy się sprowokować PiS - poczekajmy na wybory i dajmy im potężnego kopniaka na niechlubne karty historii Polski.

 • ciemnyludd

  Oceniono 86 razy 82

  To determinacja NIEDOWIDZĄCEGO NOSOROŻCA W SZARŻY...

 • zbig501

  Oceniono 74 razy 72

  a z kim ten rząd stworzycie błaszczak? sami ze sobą, nikt z wami nie chce mieć sojuszy, a po drugi skąd weźmiecie większość, nie pleć więc bzdetów błaszczak oj błaszczak, błaszczak , błaszczak pogadałeś pogadałeś i tyle twojego

 • hieronimus56

  Oceniono 77 razy 71

  Szopka !!!
  Insygniami władzy Glińskiego będzie łopatka i wiaderko.
  Podobnie jak to było u Lecha K.

 • pyffello114

  Oceniono 69 razy 65

  No i proszę!. jak to dobrze, że PiS tak długo zwlekał z tym tzw "konstruktywnym wotum nieufności". Teraz, po wypowiedzi pana sędziego Tuleyi i wydarzeniach po niej następujących, widzimy z całą wyrazistością
  jaki rząd po szyldem prof Glińskiego chce budować Jarosław Kaczyński. Na pewno będzie mu bardzo łatwo w szeregach Prawych i Sprawiedliwych wybrać do nowego rządu następców panów Ziobry i Kamińskiego.
  Wśród Prawych i Sprawiedliwych jest obecnie wielu, którzy juz przebierają nogami, aby zastąpić Ziobrę i Kamińskiego i z równie, albo nawet większą, gorliwością przystapić do odbudowy IV RP. Czym to nam wszystkim grozi, pokazał pan sędzia Tuleya w swym uzasadnieniu do wyroku na dr-a G.

 • albacor

  Oceniono 54 razy 54

  Niechże ta partyjka przeniesie się np. na Grenlandię (przepraszam Duńczyków) i utworzy Rząd Na Dalekim Uchodźstwie ...... i niech się tam wyżywają w jałowej polityce.

 • remo29

  Oceniono 50 razy 44

  I tak to własnie działa od siedmiu lat: Platforma coś spartoli, ludzie się wku...ają, słupki lecą na łeb. Potem wyjdzie Kaczyński, powie jedno zdanie i słupki PO wrócą na miejsce. Idźta w ch... z tym POPiSem...
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX