Nałęcz o słowach posłów PO: Okrucieństwo i świadectwo znieczulicy

- To straszne okrucieństwo i świadectwo znieczulicy polityka - ocenił Tomasz Nałęcz, odnosząc się do słów posła Andrzeja Halickiego i Julii Pitery o Marcie Kaczyńskiej.
Halicki mówił swego czasu, że jeśli Kaczyńska wierzy w zamach w Smoleńsku, powinna oddać pieniądze z odszkodowania za śmierć rodziców. Zdaniem Pitery słowa te spowodowały, że córka Lecha i Marii Kaczyńskich przestała mówić o zamachu. - Od czasu tej wypowiedzi pani Marta Kaczyńska przestała o tym mówić - powiedziała posłanka PO. Przyznała jednak, że wypowiedź Halickiego była dla niej "trudna do przełknięcia".

"Okrucieństwo i świadectwo znieczulicy"

Do tych słów odnieśli się dzisiaj goście "Kropki nad i" w TVN24. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, mówił, że stara się zrozumieć słowa Halickiego czy Pitery, ale nie może. - To jest jakieś straszliwe okrucieństwo. Myślę, że pani Marta Kaczyńska oddałaby te wszystkie pieniądze, jeszcze dołożyła, żeby jej rodzice żyli - powiedział.

- Nie wolno robić jej krzywdy i mówić o pieniądzach w kontekście śmierci jej najbliższych. To straszne okrucieństwo i świadectwo znieczulicy polityka, jak potrafi zadać ból innej osobie, nie pamiętając, że to jest żywy, cierpiący człowiek - podkreślił Nałęcz.

"Ataki i bluźniercze słowa"

Zdaniem rzecznika PiS Adama Hofmana "zachowanie Pitery i Halickiego jest nie do wyobrażenia". - Szczególnie dla osoby niepublicznej. Pani Marta Kaczyńska nie jest posłem, nie jest ministrem, jest córką tragicznie zmarłego prezydenta - przypominał.

- Tego typu ataki i bluźniercze słowa mówią o cechach ludzkich tych polityków. Wiem, że w polityce walka czasami jest ostra. Używanie tego typu słów wystawia im bardzo złe świadectwo jako ludziom - stwierdził Hofman.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (32)
Nałęcz o słowach posłów PO: Okrucieństwo i świadectwo znieczulicy
Zaloguj się
 • marika-live

  Oceniono 65 razy 59

  Ale panie profesorze Nałęcz o co chodzi, prawda czasem bywa okrutna i dlatego jest trudna do przyjęcia często. Jeżeli w zapisie o ubezpieczeniu było, że zamach wyklucza wypłatę odszkodowania, to dlaczego pani Marta wzięła pieniądze skoro jest o tym zamachu przekonana? Prawda pana Halickiego okrutna a opowiadania pani Kaczyńskiej o zamachu nie? Przecież ona nawet do Brukseli z tą tezą jeździła.

 • niktwazny126

  Oceniono 69 razy 59

  Rzeczywiście ostatnio jakoś niewiele ostatnio nusów o Marcie K. A i Jarosław jakoś utracił aktywność po nowym roku. Ciekawe, co knują?
  Dlaczego nie wolno mówić o pieniądzach w kontekście śmierci? Nam nie wolno, a tym, co się o nie upominają , to wolno?

 • zorn.gottes

  Oceniono 57 razy 51

  panie profesorze, mam w d.... wyrozumiałość w stosunku do marty k., bo ona albo na zwłokach rodziców chciała uprawiać politykę, albo na zwłokach rodziców wzbogacić się na sumę trzech milionów złotych. jedno z dwóch. tertium non datur.
  marta k. nie jest jedyną poszkodowaną która nagle, po wypowiedzi halickiego, zamknęła gębę o zamachu. uciszył się nagle sam jarosław k. uciszył się harem gosiewski, wdowy po generałach i inne cwaniaki.
  panie profesorze proszę więc w takich okolicznościach nie wspominać nic o moralności i zrozumieniu, bo jest to w akurat pana ustach (człowieka myślącego) co najmniej niegodziwe. pan ma teraz szansę milczeć.
  a halicki i pitera, obojętnie jakim tonem się wyrazili, mieli po prostu rację.

 • fankover

  Oceniono 53 razy 45

  Tzn ze można bezkarnie plesc androny o zamachu i brać pieniądze za wersje ze zamachu nie było? Szkodliwość bredni smolenskiej usprawiedliwia słowa prawdy Halickiego. Dobrze ze ktoś to powiedział. Nalecz nie ma racji.

 • aniechich03

  Oceniono 44 razy 40

  Panie profesorze !
  Ja mam dodatkowe pytanie.
  Jak to się stało, że firma ubezpieczeniowa wypłaciła pełną kwotę odszkodowania
  przed zakończeniem śledztwa prokuratury ?
  Pytam bo pan wie jak jest skonstruowana polisa.
  A coś mi się wydaje, że tak jak wiele innych.
  To znaczy jeśli ubezpieczony przyczyni się do nieszczęśliwego wypadku to kwota wypłacanego odszkodowania jest dwukrotnie mniejsza.
  No właśnie.....
  skąd wiadomo, że się nie przyczynił...jeśli śledztwo trwa i przyjmowane są różne warianty z zamachem włącznie ?
  Co jeśli się okaże , że Lech Kaczyński przyczynił się do katastrofy ?
  To zasadne pytanie...a nie okrucieństwo lub znieczulica...
  Będzie jakaś odpowiedź ?
  :)

 • nadordynariusz

  Oceniono 43 razy 33

  Nałęcza już rozum opuścił na dobre. Halicki jedynie logicznie rozwinął brednie Kaczyńskiej. Skoro był zamach to niech odda kasę, proste. Tym bardziej, że polisa z której dostała pieniądze była bezprawnie opłacana z naszych pieniędzy. Ponad to może się Nałęcz odniesie do tego www.tokfm.pl/blogi/stop-obludzie/2012/04/kosztowna_wyprowadzka/1

 • tokfmlojalista

  Oceniono 30 razy 28

  W tym akurat przypadku nie mogę się zgodzić z prof. Nałęczem. Żaden polityk nie powiedziałby złego słowa pogrążonej w żałobie osobie, gdyby ta nie wyszła poza ramy wyznaczone żałobą i nie zaczęła uprawiać polityki. Marta Kaczyńska wkroczyła na terytorium polityków, a jak się wejdzie między wrony, to... wiadomo. Współczuje się żałobnikowi, a czy kto widział żeby w Polsce ktoś współczuł politykowi???

 • jezierskiadam

  Oceniono 24 razy 22

  Zbigniew Z. w programie Moniki O. stwierdził, że Gabriel Narutowicz był związany z kościołem.
  Wypowiedź ta świadczy o skandalicznej ignorancji Zbigniewa Z.
  Nagonka na Gabriela Narutowicza polegała głównie na oskarżaniu go o zdeklarowany ateizm i przynależność do masonerii.
  To, że Zbigniew Z. jest zarozumiałym ignorantem nie zdziwiło mnie.
  Wiem o tym od bardzo dawna.
  Zdziwiło mnie, że niejaki Nałęcz uczestniczący w tym zebranku transmitowanym przez radio nie zareagował.
  Trudno podejrzewać, żeby Nałęcz, profesor historii, specjalista od historii II RP nie wiedział, że Zbigniew Z. bredzi.
  Postępowanie Nałęcza jest niezwykle szkodliwe.
  Jego brak reakcji spowoduje, że brednie Zbigniewa Z. będą powtarzane przez ludzi słabo wykształconych.

 • white_lake

  Oceniono 20 razy 6

  Martunia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, naiwna jest ta Pitera i głupia, mogłyby sobie ręce podać dwie oszołomki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX