Paradowska: "Anatomia upadku" - tu nie ma wątpliwości - był zamach. No i jak tu się bić z filmem Gargas?

Janina Paradowska w najnowszym wydaniu "Polityki" recenzuje ostatni film Anity Gargas o tragedii smoleńskiej "Anatomia upadku". Zdaniem publicystki w produkcji już nie ma żadnych wątpliwości - był zamach.
"Anatomia upadku" to ostatni film Anity Gargas. Autorka opowiada w nim o swojej wizji wypadku prezydenckiego Tu-154M z kwietnia 2010 roku. "Tu już nie ma żadnych wątpliwości, że był zamach" - komentuje produkcję Janina Paradowska w najnowszej "Polityce".

"Tradycyjny zestaw sprawców"

Paradowska zauważa, że w filmie pojawia się "tradycyjny zestaw" osób mataczących ("potencjalni sprawcy" zamachu) - premier Tusk, Putin, Miller, Kopacz. "Bo że był wybuch, zaświadczają o tym naukowe autorytety z wielu krajów i uczelni" - pisze publicystka.

Dziennikarka w swojej recenzji jednak pyta, co z tym wszystkim robi zespół b. ministra Millera? Bo na razie - co zauważa Paradowska - to raport jego komisji przegrywa w starciu z publikacją Gargas. Co prawda ma powstać zespół wyjaśniający przyczyny katastrofy, ale "podobno dopiero trwają prace nad przygotowaniem statusu prawnego tego zespołu".

"No i jak się tu z 'Anatomią upadku' bić?" - zastanawia się publicystka w najnowszej "Polityce".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
Paradowska: "Anatomia upadku" - tu nie ma wątpliwości - był zamach. No i jak tu się bić z filmem Gargas?
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 53 razy 39

  A kto przy zdrowych zmysłach polemizuje z bajkami o żelaznym wilku. Wystarczy docenić potęgę fantazji..siłę determinacji i moc bezwstydu.
  Gargas by chciała powtórzyć karierę Leni Riefenstahl, ale musi jeszcze trochę popracować nad formą...

 • arvelli_net

  Oceniono 26 razy 18

  ... ci co tak dokładnie, minuta po minucie, objaśniają "zamach" i jego otoczkę, robią to tak sugestywnie że zamykając oczy widzę w wyobraź ich jak ciemną nocą, poprzedzajacą wylot TU154Mm do Smoleńska, wnoszą całe walizy trotylu a w godzinie katastrofy siedzą przy detonatorach!!!... no przecież skądś tą wiedzę nt. zamachu maja... a nic nie jest pewne dopóki tego osobiście się nie zrobi... wniosek pozostaje jeden: REŻYSERAMI TEGO ZAMACHU SĄ REŻYSERZY TEGO FILMU.

 • ciemnyludd

  Oceniono 24 razy 16

  To jest raczej ANATOMIA UŻYTECZNEJ OBSESJI...Bo każda trampolina do władzy jest dobra, pod warunkiem że znajdzie się dość idiotów aby uwierzyli w bajki... Jak dotąd było ich nadspodziewanie wielu...Ale od niedzieli od godziny 21 będzie ich zdecydowanie mniej, bo National Geographic ma światową renomę w popularyzacji wyników ANALIZ PRZYCZYN WYPADKÓW LOTNICZYCH...

 • agata-ata

  Oceniono 7 razy 3

  nie bić się tylko poczekać na dokument National Geographic, oni maja lepszych ekspertów od prawa międzynarodowego niż rodziny smoleńskie (z całym szacunkiem) i od wypadków lotniczych niż kierowca autobusu. I w ogóle to lepsza firma niż pani Gargas (bez specjalnej atencji)

 • jwarenn

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Paradowska , proszę pamiętać , że prawda o Katyniu wyszła na jaw dopiero po pół wieku. Pamiętam dobrze , jak w roku 1975 politruk w randze pułkownika , w oficerskiej szkole we Wrocławiu /ZMECH/ , gdzie odbywałem szkolenie w ramach SOR - "wyjaśnił " nam, ludziom po studiach okoliczności zbrodni katyńskiej.
  Otóż był to godzinny wykład , nawet dość logiczny i spójny , poparty dokumentami slajdami , oraz mapą sytuacyjną . W skrócie wyglądało to tak : Niemcy szybko zbliżali się do Katynia, radziecka załoga nie otrzymała instrukcji nt. ewakuacji obozu , łączność była zerwana - wiadomo wojna , następnie Niemcy przejęli polskich jeńców , rozstrzelali ich "na raty" w różnych miejscach , to samo zrobili z Sowietami. Ocalał tylko jeden i przekazał Berii prawdę , o zdarzeniach. Tyle .

 • logika2013

  Oceniono 5 razy 1

  Oj, lemingi, lemingi - czy inwektywy, obelgi, drwiny - to Wasze jedyne argumenty ???

 • greg1771

  Oceniono 3 razy 1

  A mówią że dziennikarz powinien być w miarę obiektywny i dociekliwy .Mam nadzieję że Pani lekarze tacy będą.

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 1

  NAPRAWDE NIE DOSTAJECIE TORSJI NA HASLO:SMOLENSK TYM BARDZIEJ ,ZE OD POCZATKU BYLO WIADOMO ,KTO JEST WINIEN I NIKT MI NIE WMOWI ,ZE CZARNE JEST BIALE .JEDYNYM NAPRAWDE WINNYM BYL PREZYDENT ,KTORY ZLEKCEWAZYL MGLE ,A POTEM NIE UMIAL WYDAC DECYZJI O ODEJSCIU SAMOLOTU OD LADOWANIA TO WSZYSTKO I ZA TO ZANIEDBANIE OBOWIAZKOW ZOSTAL NAGRODZONY WAWELEM .ZGROZA !

 • efat

  Oceniono 12 razy -2

  A może po prostu komisja Millera nie ma argumentów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX