Komentarze (92)
Nie będzie związków partnerskich. Tak zdecydowali konserwatyści PO [KTO JAK GŁOSOWAŁ]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • realizmforte2

  Oceniono 19 razy 17

  Jak pozwolą homoseksualnym żyć po ludzku i po ludzku i jawnie kochać drugiego człowieka, to kto będzie zasilał rzesze seminariów, plebanii i klasztorów ? Kto będzie służył w watykańskiej armii pastuchów, bronił i rozsiewał jedynie słuszne, watykańskie objawienia ? Kto będzie wciskał heteroseksualnym jak mają żyć, spółkować i rzesze niewolników jedynej idei rodzić ? Pozornie, idzie o być albo nie być dla szamanów i ich sejmowych agentów.

 • piotr_kolec

  Oceniono 23 razy 17

  Panowie i panie
  Bogobojni chrześcijanie
  Społeczeństwo Katostanu
  Wy, poddani Watykanu
  Szanujący namiestników
  I biskupów i kleryków
  Wy, co boga miłujecie
  Księżom się wysługujecie
  Budżet państwa okradacie
  Gusła prawdą nazywacie
  Co odmiennych piętnujecie
  Szelmy w bóstwa kreujecie

  W swej utopii wciąż się szkolcie
  A od nas się odpie...ie!

 • bushman14

  Oceniono 18 razy 16

  Jeszcze raz zawiść i nienawiść wygrała...

 • krys.61

  Oceniono 19 razy 15

  byłem sympatykiem partii PO i głosowałem na nich ale widzę że nie lepsi są od pisowców dupowłazy klerowi ja i moja rodzina dziękujemy tej moherowej i dwu ulicowej partii wstydzę się że na nich głosowałem ale tego błędu już nie popełnimy,gnojki boją się tylko o swoje posadki a wyborców mają w d _ pie żegnam ich

 • buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 22 razy 14

  Jeżeli jeszcze kiedykolwiek PO powie ,że jest partią europejską.....to puszczą mi zwieracze odbytu na mówiącego te słowa.
  Panie Tuski,stracił Pan glosy mojej rodziny.Razem 16 osób.
  Piszcie drodzy Komentatorzy, ile ubyło w Waszych Rodzinach

 • smok_wawerski

  Oceniono 17 razy 13

  46 twarzy ciemnoty i zakłamania.

 • qielih

  Oceniono 15 razy 11

  Jak głupim i prymitywnym człowiekiem trzeba być by swe przekonania narzucać innym? Jak płytka i marna jest ideologia, religia, która musi narzucać swe przekonania siłą? Z adopcją dzieci przez pary homoseksualne też by nie było problemu gdyby bogobojni rodzice ich tam nie zostawiali.

 • malena-76

  Oceniono 13 razy 7

  Do zobaczenia przy urnie wyborczej

 • kat-kk

  Oceniono 11 razy 5

  I tak z Platformy Obywatelskiej,wyszła Platforma Okupanta!Wcześniej czy później tak by było,jazda na zakłamaniu jest krótka.

  mdziennik.pl/wiadomosci/polityka/sejm-przywrocil-fundusz-koscielny-posel-pis-zaglosowal-przeciw

 • sisi64

  Oceniono 8 razy 4

  Tu: www.tvp.pl/vod/audycje/publicystyka/kod-dostepu/wideo/prof-krystyna-pawlowicz-odc-28-08122012/9133950
  panna Pawłowicz odkrywa siebie! Warto posłuchać, zanim w następnych wyborach wrzuci się do urny głos!

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 3

  Qrwa, w jakim kraju my żyjemy??? Nie mam nikogo poza moją starą 87-letnią matką, mam tylko swojego partnera, mamy wspólny grobowiec na cmentarzu, w którym leży już mój ojciec i będzie leżeć moja matka, mam 62 lata, z partnerem mieszkamy już lat 33. I po mojej śmierci moje zwłoki nie zostaną mu wydane???? Puknijcie się w czoło, posłowie porąbani! Nie wpieprzajcie się w moje, nasze szczęśliwe życie!!!! Dajcie nam prawo do godnego dożycia!!!!!

 • pit81

  Oceniono 13 razy 3

  Ciemnota, Popaprańcy w koloratkach, ciemnogród, zacofańcy, pier... katole. Takimi i innymi mniej cenzuralnymi określeniami nazywacie ludzi którzy mają odmienne zdanie niż większość na tym forum....
  Macie prawo mieć odmienne zdanie jesteśmy wolni ale nie nazywajcie się ludzmi tolerancyjnymi, bo tolerancja odnosi się też do szacunku dla odmiennego zdania. W ten sposób to do niczego nie dojdziemy i będziemy się bardziej dzielić i podsycać nienawiść do siebie!
  Ja w moim środowisku mam ludzi o skrajnie odmiennych poglądach i jakoś rzadko się zdarza, żeby jakieś spięcia były nie mowiąc już o obrażaniu się nawzajem. Ale oczywiście wiadomo w internecie łatwiej jest się obrzucać nawzajem błotem

 • humblebee

  Oceniono 13 razy 3

  No pięknie. Wielka bieda. Umysłowa zwłaszcza.
  I co teraz, kiedy PO zdominowała prawicowa ciemnota?
  Jest rozwiązanie. Posłanki i posłowie PO, którzy głosowaliście jak światli ludzie, ta partia już nie jest dla Was. Skrzyknijcie się i przejdźcie gromadnie do Palikota.
  Masa moich znajomych mówi to samo: głosował(a)bym na RP, ale oddaję głos na PO, żeby PiS przypadkiem nie wygrał. Po przejściu myślącej części PO do RP scena zmieniłaby się wielce, a poparcie dla tych ostatnich zapewne zaczęłoby gwałtownie rosnąć.
  Ja w każdym razie po tej akcji żegnam się już z PO i głosuję na Palikotów, chociaż bywają nieco stuknięci. A niech wygra nawet PiS, przynajmniej nikt tak jak dziś nie będzie udawał, że mu zależy na ludziach, wolności i demokracji. Lepiej wiedzieć, że będzie koszmarnie, niż latami się łudzić i co chwila doznawać zawodu.

 • daretz

  Oceniono 9 razy 3

  Przy wyborach zobaczą posłowie PO siłe tych, na których się wypieli. Przez tę postawę, PO przegra następne wybory. Przez trzymanie Gowina, PO przegra następne wybory. Martwię się tylko, bo nie ma nikogo, kto może sprawnie zastąpić PO. Palikot nie ma ludzi, PSL nie ma szns, SLD Miler nigdy ode mnie głosu nie dostanie, chociażby za zerwanie kontraktu z Norwegami. Wiadomo że, ni prezes z ze swymi lizusami, ni Ziobro z towarzyszami takimi jak Kurski, są po za orbitą - wręcz uznaję ich za niebezpiecznych. Któż więc? Pozostaje Palikot - ale on nie ma ludzi na tyle by zrobić z nich dobry rząd. Kaliszowi dałbym szanse, ale ludzie go nie lubią za wygląd a przecież rozsądnie gada i trzyma się trochę z boku no i jest z SLD, więc trochę marnie.

 • drogowypies

  Oceniono 6 razy 2

  Jeżeli przekonania religijne posła są ponad dobrem narodu, to powinien on wypier...lać do watykanu.

 • euro67

  Oceniono 4 razy 2

  Zwolennicy rejestracji przez państwo związków homoseksualnych najczęściej powołują się na prawa człowieka, zasady sprawiedliwości i równości wobec prawa, a także na prawodawstwo Unii Europejskiej zakazujące w Karcie Praw Podstawowych i w Traktacie Amsterdamskim wszelkiej dyskryminacji, w tym także dyskryminacji z powodu orientacji seksualnej. Sądzę, że jest to świadoma manipulacja pojęciami sprawiedliwości, równości i prawami człowieka. Wiadomo bowiem, że małżeństwo – a przecież związek partnerski ma być czymś bardzo zbliżonym do małżeństwa – wcale nie daje praw obywatelskich, lecz do praw dodaje specjalne przywileje, a więc coś co wcale nie wynika z konstytucyjnej koncepcji równości wobec prawa, sprawiedliwości społecznej czy praw człowieka, ale ze szczególnej roli rodziny w społeczeństwie. Sam fakt, że ktoś z kimś sypia czy mieszka, nawet przez dłuższy okres czasu, nie jest powodem, aby państwo go premiowało. Do takich przywilejów nie mogą aspirować na przykład mieszkające pod jednym dachem rodzeństwa.

  Państwo wspiera rodzinę rozumianą jako formalny związek mężczyzny i kobiety, a nie inne rodzaje relacji między ludźmi, ze względu na potrzebę uporządkowania filiacji (ustalenia pochodzenia dziecka od konkretnych rodziców) oraz na jej funkcje rodzicielskie i wychowawcze. Ponieważ od kondycji rodziny zależy przyszłość społeczeństwa, państwo ma prawo i obowiązek pomagać rodzinie w prawidłowym spełnianiu swoich funkcji stwarzając jej optymalne warunki egzystencji, a nawet nadając specjalne przywileje.

  Jeszcze raz podkreślę przy tym, że nie należy fałszywie przedstawiać typowych przywilejów jako praw człowieka. Gdyby przywileje były tożsame z prawami człowieka każdy obywatel mógłby domagać się np. immunitetu poselskiego, samochodu służbowego, czy wcześniejszej emerytury… Postulat rejestracji związków homoseksualnych opiera się dokładnie na takim samym błędnym założeniu. Ale w myśl tej samej logiki i na takiej samej zasadzie Państwo powinno prawnie usankcjonować poligamie…

  Nie można zapominać też o tym, że w państwie demokratycznym szczególne przywileje zawsze muszą wiązać się ze szczególnymi obowiązkami. Domaganie się takich samych lub podobnych przywilejów jakie posiadają małżeństwa dla związków, które z samej swojej natury nie mogą zrodzić potomstwa - jak związki homoseksualne czy mieszkające wspólnie rodzeństwa lub dziadkowie z wnukami - ze względu na równość wobec prawa lub sprawiedliwość jest albo świadomą próbą naruszenia fundamentów państwa, albo totalnym nieporozumieniem. Jakież inne wysiłki prospołeczne par homoseksualnych miałyby rekompensować przywileje prawne i fiskalne przyznane im przez państwo? Tu raczej chodzi przede wszystkim o prawne wymuszanie społecznej akceptacji dla takich zachowań i związków.

  Paradoksalnie, jeszcze większym nadużyciem zasady równości wobec prawa i sprawiedliwości społecznej, byłby fakt, nadawania przywilejów małżeńskich parom heteroseksualnym, które nie mając żadnych przeszkód po prostu nie chcą zalegalizować formalnie istniejącego związku jako małżeństwa, a miałyby korzystać z przywilejów, odrzucając wynikające z małżeństwa obowiązki. Dlaczego całe społeczeństwo miałoby z własnych podatków fundować na przykład przywileje fiskalne w podatkach dochodowych i spadkowych ludziom, którzy mogą a nie chcą zawrzeć małżeństwa? Takie rozdawnictwo; przywilejów byłoby podważaniem przez Państwo własnych zasad i podstaw własnej egzystencji. Żaden rozsądny prawodawca nie może nadawać przywilejów bez obowiązków i faktycznie zrównywać tzw. życie na kocią łapę; ze społecznie uznaną instytucją małżeństwa!

 • szlajus

  Oceniono 6 razy 2

  To była zasłona dymna przed głosowaniem wotum nieufności dla Arłukowicza. Kto o tym mówi dzisiaj, no kto?
  Tusk, jesteś geniuszem!
  Sory, rozkręciłem się dzisiaj.

 • demetria11

  Oceniono 8 razy 2

  Co p. Pawłowicz może wiedzieć o prokreacji?! Idąc tokiem jej własnego "rozumowania" - jest zupełnie bezużyteczna i pełna nierozładowanego napięcia seksualnego.

 • wondziadu

  Oceniono 10 razy 2

  Przeciez wiekszośc posłów PO pochodzi z Pis- u , Gowin i reszta miłosników smietanki w sprayu zlizywanej z kolan katolickich księzy pedof ilów . Ale luja i do pszodu od tyłu na zachrysti sodoma i gomora . Ta partia to nawet niewie co to jest LIBERALIZM .

 • leming111

  Oceniono 1 raz 1

  Wiwat Sejm!
  Wiwat normalność!
  Wiwat 228 wspaniałych!
  Wiwat szare komórki posłów!
  Wiwat, wiwat, wiwat!

 • qualitycheck

  Oceniono 1 raz 1

  Czy forumowicze heteroseksualni znaja srodowisko gejowskie? Choć część gejów marzy o prawdziwej miłości nie przekłada się to na rzerzywistość. Pary gejowskie są w większości krótkoterminowe lub partnerzy się zdradzają. Wielu gejów ma po 300-500 partnerów w ciągu życia... taka jest prawda- wiem to od gejów znajomych. A jeżeli chodzi o miłość,... czy rzeczywiście Państwo jest potrzebne do jej sankcjonowania....
  Cała ta nagonka nie ma uzasadnienia etycznego ani logicznego. Formalizacja związku ma sens ze względów prokreacyjnych - taka jest prawda....

 • glos_z_sumienia

  Oceniono 7 razy 1

  Nic ku..., tylko wziąć jakąś starą szabelkę po dziadziusiu zawiązać konfederację i pójść pod sejm i jednego po drugim brać opuszczać spodnie i na gołą dupę publicznie wymierzać razy.

  Żenujący sposób potraktowania ludzi, którym do szczęścia nie potrzeba papierka z urzędu. Sam jestem w takiej sytuacji. Po co mi ślub cywilny skoro miałbym rozdzielność majątkową? Po co mi jakieś inne przywileje? Nie chcę renty, nie chcę zasiłku na opiekę.

  Dajcie mi KOORWA tylko się dowiedzieć w szpitalu o stan mojej partnerki, dajcie mi ją godnie pochować i dajcie mi rozporządzać tym czego się razem dochapaliśmy. Niczego więcej mi nie potrzeba do szczęścia.

 • jasiukon1

  Oceniono 9 razy 1

  Alienacja władzy , gierki partyjne , szastanie nieswoimi pieniędzmi ( jaka zgodność , że zanieść w zębach czarnidłom 100 mln ) -- NIC O POTRZEBACH SPOŁECZEŃSTWA . KU***STWO !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • yanaek

  0

  Kim jest ta ładna Pani na prawo od premiera na zdjęciu?

 • stroskany

  0

  LIBERAŁOWIE PO !!!
  - Weźcie się do roboty nad poprawą naszej dramatycznie złej Gospodarki !!!
  - Przyspieszcie prace legislacyjne przy ŁATANIU naszego dziurawego i niejednoznacznego Prawa !!!
  - Bezzwłocznie poprawcie Kodeks Cywilny w dziale dotyczącym Umów o roboty budowlane !!!
  - Stańcie OD FRONTU do rozwiązania naprawdę istotnych dla nas problemów !!!
  ŁATANIE OD TYŁU zostawcie tym co to lubią. Oni naprawdę se z tym poradzą.
  Wasz wyborca.

 • stritek

  0

  Jedyny rząd PO i PSL który wykończył Polskie budownictwo na amen...dość tej władzy bez władzy !
  P I S czekamy na was !!!

 • x2468

  0

  Zatęchła cuchnąca pleśnią kruchta narzuca nam swój "myślenia". Coraz bardziej rozumie tych którzy wyjechali z Pomrocznej na zawsze.

 • androsak

  Oceniono 2 razy 0

  prześledziłem nazwiska posłów PO którzy głosowali inaczej i po za kilkoma nazwiskami to jakieś miernoty których nazwiska wypływają tylko przy podobnych okazjach jak to głosowanie. natomiast koalicjant , zwłaszcza teraz to taka smutna konieczność. mam nadzieją, że po najbliższych wyborach PSL, Gowin i s-ka znajdą się w opozycji razem z PIS.

 • sebione11

  Oceniono 2 razy 0

  Gowin i reszta = zacofanie i ciemnota, dopuki ci ludzie beda w PO moj glos ma Palikot.

 • sk97

  Oceniono 2 razy 0

  Nie wiedziałem, że Roman Kosecki jest takim konserwatystą- ideowcem...

 • sk97

  Oceniono 2 razy 0

  Nie oczekuje od polityków poprawy własnej sytuacji materialnej- na co liczy wielu wyborców, nie oczekuję też że włożą mi kasę do kieszeni, rozumiem problemy gospodarcze ale żeby już nie móc oczekiwać wywiązania się z obietnic wyborczych w sprawach na prawdę prostych do przeprowadzenia jak np ustawa o związkach partnerskich?! PO głosuje wspólnie tylko wtedy jak spadają im słupki poparcia, aby utrzymać władzę. Głosowałem na nich i żałuję tego. In vitro- nie przeszło przez sejm, bo PO nie poparłoby, finansowanie kościoła- sprawa został rozmyta, związki partnerskie- nie przeszły. Jak rządził PIS jego wyborcy mogli bycz niego zadowoleni- Ziobro szalał, CBA aresztowało, Rydzyk robił sobie odwierty. Żałuję że nie mam poglądów konserwatywnych, bo jako wyborca PO muszę być wiecznie sfrustrowany, że program partii jest realizowany w 10%, reszta to tylko zarządzanie i utrzymywanie władzy.

 • funkenschlag

  Oceniono 2 razy 0

  Ijapie... taki parlament.

 • 24jannormalny

  Oceniono 4 razy 0

  panie premierze tekie typy z platformy w nastepnych wyborach maja nie byc na listach platformy.bo ja i znajomi zegnamy sie z platforma. Gotson, gowin , kosecki zalek i inni won do pisu.

 • leoba

  Oceniono 1 raz -1

  Mam nadzieję, że internetowe komentarze odnośnie takich właśnie informacji z polskiej sceny politycznej będą zyskiwać coraz większą uwagę...
  Szkoda, że sposób myślenia większości Sejmu jest, żeby nie użyć słowa 'ograniczony', mało rozsądny i oderwany od rzeczywistości.

  "Dlaczego poseł Dunin z PO, który określił swój projekt jako konserwatywny, daje projekt, który jest radykalnie sprzeczny z naturą i konstytucją?"

  1. Określenie 'konserwatyzm' jest tylko określeniem. Gdyby jego geneza była inna, może byśmy dzisiaj na konserwatyzm mówili liberalizm?...
  2. Ktoś może dla samego siebie uważać daną rzecz za zgodną z naturą. Czy to naturalne, że zamiast wkładania jedzenia do ust za pomocą dłoni używamy do tego sztućców? (Odpowiedź zapewne będzie brzmieć: wynik ewolucji. Dlaczego więc nie zastosujemy tego w przypadku polityki?)
  3. Konstytucja - uprzedzam, że jej nie czytałem - opiera się chyba przede wszystkim na wolności jednostki.
  Gdzie w takim razie znajdziemy wytłumaczenie dla głosowania przeciw ustawie popierającej wolność jednostki?

  Brak już sił na czytanie takich nowości, wciąż to samo, jeszcze długa droga przed nami rodacy ( : P ).

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 1 raz -1

  PO=PiS=PSL=DNO
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13300954,Sejm_przywraca_Fundusz_Koscielny__Posel_PiS_glosowal.html?t=1359149302511#opform13300954

 • 2marcus

  Oceniono 13 razy -1

  Brawo! Gowin i tych 46 posłów uratowało honor Platformy, szkoda że tak mało normalnych ludzi jest wśród posłów PO. Wśród wyborców i szeregowych członków PO proporcje są odwrotne, nie znam nikogo wśród sympatyków Platformy którzy by popierali Tuska w kwestii związków partnerskich. Tusk wpierając skrajne lewackie pomysły doprowadza do odpływu elektoratu do PiS. PO w założeniach to partia konserwatywno-liberalna o czym większość posłów PO zapomniało. Ale wyborcy mogą to zapamiętać i w następnych wyborach posłowie PO o lewicowych skłonnościach dostaną czerwoną kartkę. Chyba że przejdą do Palikota...

 • mara571

  Oceniono 7 razy -1

  Listy goncze ze zdkjeciami nie przynosza chwaly redaktorom gazety.
  Pseudodemokratom przypominam, ze we wszystkich parlamentach cywilizowanych krajow w glosowaniach na kwestiami moralnymi nie obowiazuje dyscyplina partyjna.

 • szlajus

  Oceniono 11 razy -1

  Geje pozwolili się zajść od tylca.

 • leming111

  Oceniono 8 razy -2

  228 wspaniałuch!
  228 normalnych!
  228 cudownych!
  Dzięki, że jesteście. Dzięki za odwagę!

 • ww1-0-4-6

  Oceniono 3 razy -3

  BRAWO!!! Premier wie co robi! Policzyl "swoich"io to chodzilo!

 • country_boner

  Oceniono 10 razy -4

  Roman Kosecki założył siatkę w głosowaniu posłowi Biedroniowi, choć ten pewnie by wolał dostać od Romka kosę (lub kosą - nie wiem jak jest poprawniej...).

 • 2lukasz81

  Oceniono 24 razy -12

  Bogu dzięki, zwyciężył rozsądek i posłowie , tworzący cywilizację życia. !!!

 • wawa34gadu

  Oceniono 28 razy -12

  TO BYŁ PRAWDZIWY i WSPANIAŁY DZIEŃ DEMOKRACJI! WSPANIAŁY DZIEŃ DLA POLSKI!
  DZIEŃ NORMALNOŚCI i DZIEŃ CHWAŁY
  WIELKI PIĄTEK
  Różowe pomyje zwane ustawami poszły do rynsztoka, czyli tam, gdzie tego czegoś miejsce.

  PALTFORMO, NIE MARTW SIĘ!!! CHCĄ CIĘ ZASZCZUĆ. CZEMU NIE PISZĄ, ILE NORMALNYCH OSÓB DO CIEBIE POWRÓCI!
  Naćpana hołota niech sobie odchodzi. Przyjdą za to kolejne miliony normalnych!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX