"Wstyd w Sejmie" - demonstracja poparcia związków partnerskich

- Dlaczego idę pod Sejm? Ponieważ w piątek zostałam obrażona ja, moi przyjaciele i rodzina. Idę, by wyrazić mój sprzeciw wobec agresji, pogardy, nienawiści, która wylała się z mównic (a potem z telewizorów) w czasie debaty - napisała Paulina Reiter na facebookowym profilu demonstracji. Dziś o godzinie 12 pod siedzibą Sejmu zaczęła się demonstracja poparcia dla idei związków partnerskich. Pod Sejmem zjawiło się ponad dwieście osób.
"Zamiast krzyczeć na Fejsie, chodźmy pod Sejm" - zachęcają organizatorzy spontanicznie zorganizowanej demonstracji poparcia dla idei związków partnerskich. Swój udział w proteście potwierdziło ponad tysiąc sześćset osób. Jak przyznają, protest nie został zarejestrowany. "Zgromadzenie jest nielegalne, ale zapraszamy" - napisała na swoim profilu "Krytyka Polityczna", promując demonstrację.

"Dlaczego idę dziś pod Sejm? Ponieważ w piątek zostałam obrażona ja, moi przyjaciele i rodzina. Najwyraźniej część posłów nie rozumie zupełnie swojej służby - zostaliście wybrani, by sprzyjać obywatelom, by uczynić ich życie łatwiejszym, godniejszym. Nie po to, by starać się ich upokorzyć, by się z nich naśmiewać, by szerzyć pogardę.

Nie idę protestować dlatego, że projekty nie przeszły - na tym polega demokracja, sami wybraliśmy ludzi, którzy z Sejmu robią szkółkę niedzielną i uważają, że ich zadaniem jest nas umoralniać. Idę, by wyrazić mój sprzeciw wobec agresji, pogardy, nienawiści, która wylała się z mównic (a potem z telewizorów) w czasie debaty" - napisała Paulina Reiter, która na Facebooku promuje wydarzenie.

220 tysięcy maili

To nie pierwsza inicjatywa wyrażenia sprzeciwu po piątkowym głosowaniu. Kwartalnik "Liberte" zorganizował akcję wysyłania maili do 46 posłów Platformy, by zamanifestować swój sprzeciw wobec odrzucenia przez nich projektów ustaw o związkach partnerskich. W ramach akcji wysłano już ponad 220 tysięcy maili. "Dlaczego musimy znosić upokorzenie?", "Rodzina nie jest maszyną do produkcji elektoratu!", "Jeżeli nie załatwicie tej sprawy, nie liczcie na mój głos". Starzy, młodzi, konserwatywni i liberalni - piszą Polacy do posłów.

Sejm odrzucił w piątek projekt ustawy o związkach partnerskich zgłoszony przez PO oraz dwa projekty złożone wspólnie przez SLD i RP. Za odrzuceniem projektu własnego klubu opowiedziało się 46 posłów PO. Część posłów PO głosowała również za odrzuceniem projektów SLD i RP.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
"Wstyd w Sejmie" - demonstracja poparcia związków partnerskich
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 29 razy 1

  ZDROWA CZĘŚĆ NARODU POLSKIEGO w osobach swoich sejmowych przedstawicieli w imię HISTORYCZNEGO SOJUSZU Z (ZSRR, Watykanem) - niepotrzebne skreślić, DAŁA ODPÓR WROGIM POLSCE SIŁOM STEROWANYM ZE ZGNIŁEJ MORALNIE LIBERALNO-SOCJALISTYCZNEJ EUROPY ...Tak nam dopomóż Bóg, teraz i zawsze. Amen

 • plautilla

  0

  Cenzura nie zamieściła mojego postu.

 • plautilla

  0

  Wstydem w Sejmie RP obecnej kadencji są wszyscy osłowie głosujący za legalizacją pederastii-
  -dewiacji seksualnej i moralnej !
  Wstydem jest bezmyślność p osłów i uleganie terrorowi propagandy agentów lgbt !
  Żenada i wstyd, że ci z PO głosowali wbrew ideom z własnej deklaracji programowej !
  Jakie siły i pieniądze stoją za ich głosowaniem za deprawacją w Polsce ?

 • plautilla

  0

  Wstydem w Sejmie RP obecnej kadencji są wszyscy osłowie głosujący za legalizacją dewiacji
  seksualnej i moralnej !
  Wstydem jest ich bezmyślność p osłów i uleganie terrorowi propagandy agentów lgbt !
  Żenada i wstyd, że ci z PO głosowali wbrew ideom z własnej deklaracji programowej !

 • gobi05

  Oceniono 9 razy -7

  Ależ to jest śmieszne! Zupełnie jak ta demonstracja dziesięciu osób rano pod Sejmem :-)

  A pamiętacie demonstracje w sprawie Telewizji TRWAM? Tam były setki tysięcy osób.

 • sundragonnet

  Oceniono 27 razy -11

  Czas na projekt ustawy o przymusowej eutanazji związków partnerskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX