Nowa partia Gowina przyciągnęłaby wyborców? Lisicki wątpi: Niespecjalnie...

Po głosowaniu w sprawie związków partnerskich wróciło pytanie o polityczną przyszłość Jarosława Gowina. Paweł Lisicki, szef tygodnika "Do Rzeczy", uważa, że minister nie zdecyduje się na rozstanie z PO i założenie własnej partii. - Czy istniej grupa społeczna, którą potrafi zmobilizować? Uważam, że niespecjalnie - ocenił w TOK FM. Ale wg Jarosława Gugały, nowa partia mogłaby liczyć na głosy "sierot po koalicji PO-PiS".
Odkąd Jarosław Gowin przy każdej nadarzającej się okazji pokazuje, jak bardzo różni się poglądami od premiera, wraca pytanie: czy dla ministra sprawiedliwości jest miejsce w PO. Donald Tusk w imię większości sejmowej toleruje do tej pory harce konserwatystów. Choć mocnych słów nie szczędzi, tak jak np. po głosowaniu w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. - Nie straszcie więzieniem - mówił w październiku 2012 roku.

Po piątkowej porażce, w sprawie związków partnerskich, Donald Tusk nie zabrał głosu.

A może stawką w grze jest własna partia?

Dla wielu ekspertów Jarosław Gowin marzy o założeniu własnej partii. Dlatego tak uparcie pokazuje, swoją niezależność.

W taki scenariusz nie wierzy Paweł Lisicki. Szef tygodnika "Do Rzeczy", uważa, że minister Gowin nie myśli o założeniu nowej partii, bo dobrze pamięta o złych przykładach z przeszłości. - Najbardziej spektakularny przykład to Marek Jurek. Kiedy miał odejść z PiS, mówiono, że pójdzie za nim bardzo wielu posłów. Byli tacy, którzy policzyli, że Jurek ma 150 szabel. A w decydującym momencie było to tylko kilka osób. Są też przecież jeszcze przykłady PKN i Solidarnej Polski - wyliczał Lisicki w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem dziennikarza, Gowin nie może liczyć na to, że razem z nim PO opuszczą wszyscy posłowie, którzy powiedzieli "nie" związkom partnerskim.

Sieroty po koalicji PO-PiS

Ale znacznie ważniejsze jest to, że - jak podkreślał Lisicki - nie ma w tej chwili szans na zdobycie poparcia dla nowej prawicowej partii. - Czy istniej grupa społeczna, którą Jarosław Gowin potrafi zmobilizować? Uważam, że niespecjalnie - ocenił.

Z taką oceną nie zgadza się Jarosław Gugała. - Moim zdaniem taką grupą są wszystkie sieroty po koalicji PO-PiS. Ci wszyscy, którzy wierzyli w 2005 roku, że możliwe jest zbudowanie centroprawicowej formacji, która byłaby postępowa w sprawach obyczajowych. Wydaje mi się, że tacy ludzie są - stwierdził dziennikarz telewizji Polsat.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (50)
Nowa partia Gowina przyciągnęłaby wyborców? Lisicki wątpi: Niespecjalnie...
Zaloguj się
 • modesta22

  Oceniono 132 razy 108

  Witam.
  Chciałbym podzielić się z Państwem tym co mnie zdumiewa. Otóż poseł John Abraham Godson jest inny niż my wszyscy- nie jest rodowitym Polakiem i ma czarny kolor skóry- a jednak należy mu się szacunek i prawo do godności- tak jak każdemu człowiekowi- on jako przedstawiciel mniejszości, jak mało kto powinien to rozumieć, a jednak zagłosował za odrzuceniem ustawy o związkach partnerskich... przykre... Ten Pan chyba nie rozumie, że stanął w szeregu z ludźmi, którzy uważają, że poważanie w Polsce należy się tylko białemu Polakowi katolikowi...
  Pozdrawiam.

 • aniechich03

  Oceniono 49 razy 37

  Ogłaszam otwarty konkurs na nazwę partii Gowina.
  Główna nagroda : talon na bezpłatną kolędę w przyszłym roku !
  Mój typ : GOWIN-DA
  Dla tych co napiszą co Gowin "da" i komu, dodatkowa nagroda w postaci bezpłatnego wstępu na odczyt krakowskiego oddziału Opus Dei jak tłumaczyć wiernym Słowo Boże :

  "Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?"

  (1 List do Tymoteusza 3:1-5, Biblia Tysiąclecia))
  ...
  Sie ma :))))

 • ankhastyl

  Oceniono 40 razy 34

  Do Solidarnej ten słyszący krzyki zarodków może i by pasował...W każdym razie życzymy mu szerokiej drogi do Krakowa. Niech sobie i siedzi i gryzmoli o kościele.
  www.facebook.com/GowinMusiOdejsc

 • ciemnyludd

  Oceniono 33 razy 25

  Po co słuchać poglądów pana Lisickiego... SENSOWNIEJ OD RAZU JARKA....

 • piotr_kolec

  Oceniono 21 razy 13

  Miałem nadzieję, że ktoś spoza wymiaru
  Zapuszczonego, jak pokój studenta
  Posprząta ten bajzel, wniesie nową jakość
  O hasłach swej partii będzie pamiętać

  Ale to facet robiony na miękko
  Nie podejmie wyzwania, co wymaga siły
  Zatem w Tusku nadzieja - wywal pan tę świętość
  I daj tam chłopa, co jaja mu nie zgniły

  A szanownego ministra ładnego jak obrazek
  Powieś pan se w klapie, będzie wam do twarzy
  On, nieudany Temidy wynalazek
  Pan, najlepszy premier, najlepszy wśród… piłkarzy

 • ax-les-thermes

  Oceniono 17 razy 11

  >>Z taką oceną nie zgadza się Jarosław Gugała. - Moim zdaniem taką grupą są wszystkie sieroty po koalicji PO-PiS. Ci wszyscy, którzy wierzyli w 2005 roku, że możliwe jest zbudowanie centroprawicowej formacji, która byłaby postępowa w sprawach obyczajowych<<

  Chyba kogos zdrowo poje...alo jak wyglasza takie opinie na temat gowinowcow. Ten postep to ciupcianie w kondomie (przedziurawionym).

 • maniakon

  Oceniono 8 razy 8

  Dobry cytat umknal w tresci:

  "Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. (2) Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, (3) nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, (4) dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. (5) Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?"

  (1 List do Tymoteusza 3:1-5, Biblia Tysiąclecia))

 • 22hanna

  Oceniono 13 razy 7

  A co mnie obchodzi Wasze wróżenie z fusów. Na stronie 4 czy 5 artykułów o Gowinie. Nikt z Was nie siedzi w głowie ani D.Tuska ani J.Gowina. Po drugie żeby w ogóle dyskutować o projekcie ustawy to trzeba się z nimi zapoznać. A tutaj i we wszystkich mediach mielenie tego samego, co kto zrobił albo powiedział i co ma na myśli. Do konkretów proszę.

 • vomitorium1

  Oceniono 6 razy 6

  ” ... nowa partia mogłaby liczyć na głosy "sierot po koalicji PO-PiS".”
  nie PO-PiS
  a
  OPIS DEI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX