Dunin: "Pan Gowin wyszedł przed szereg. Niech zakaże rozwodów, bo zagrażają małżeństwom"

- Jeżeli minister Gowin uważa, że mój projekt [ustawy o związkach partnerskich] jest niezgodny z konstytucją, to powinien zakazać również rozwodów - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" poseł PO Artur Dunin. Autor platformerskiego projektu ustawy o związkach partnerskich - odrzuconego przez Sejm - mówi, że broni nie złoży, a "pan Gowin wyszedł przed szereg".
- Skoro rozwody zagrażają małżeństwom, to pewnie też są niezgodne z konstytucją - kpi z ministra sprawiedliwości poseł Artur Dunin. Nawiązując do sejmowej debaty i głosowania nad projektami ustaw o związkach partnerskich, stwierdził, że "przykro mu było słyszeć z ust ministra rządu RP prywatne opinie pana Gowina".

- Pan Gowin wyszedł przed szereg - stwierdza Dunin.

Sejm odrzucił oba projekty lewicy i projekt PO, 46 posłów Platformy zagłosowało przeciw projektowi własnej partii, a minister sprawiedliwości w wystąpieniu przed głosowaniem stwierdził, że w jego ocenie "wszystkie trzy projekty są sprzeczne z art. 18. konstytucji".

Dunin: Jak najszybciej złożę projekt ponownie

Na słowa Gowina natychmiast zareagował w Sejmie Donald Tusk - stwierdził z mównicy, że "minister wygłosił swoją osobistą opinię". Na wynik głosowania wpływu jednak nie miał. Po odrzuceniu projektów 46 konserwatywnych posłów PO zaczęło dostawać e-maile od niezadowolonych wyborców. Akcję zainicjowało pismo "Liberte".

- Też dostaję e-maile. Ktoś mi napisał na Facebooku: "Dziękuję, panie pośle, za to głosowanie, ale my takiej Platformy nie chcemy. Głosowaliśmy na nią. Teraz już nie" - mówi "GW" poseł Dunin. Pytany, czy nie obawia się spadku poparcia dla jego partii, apeluje do "wszystkich sympatyków PO", by nie wycofywali swojego poparcia.

- Jesteśmy zdeterminowani, żeby rozwiązania służące społeczeństwu wprowadzić - zapewnia Dunin. - Proszę nie wrzucać całej PO do jednego worka. Większość klubu głosowała za związkami partnerskimi - podkreśla. I zapowiada, że "jak najszybciej" przejrzy projekt (choć zmian nie przewiduje) i złoży go ponownie w Sejmie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Dunin: "Pan Gowin wyszedł przed szereg. Niech zakaże rozwodów, bo zagrażają małżeństwom"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 16 razy 12

  Wy nie podpowiadajcie takich rozwiazań jak np. zakaz rozwodów. Oni są gotowi na wszystkie bzdury. Ma być małżeństwo hetero, uświęcone sakramentem, co niedziela do kościoła, później wódeczka i rękoczyny. Im odpowiada zwiazek, w ktorym mąż bije żonę (odwrotnie też się zdarza), gdzie dzieci posiniaczone, gdzie kwitnie przemoc psychiczna, siódma niechciana ciąża ... Ale zgodnie ze światopoglądem watykańskich urzędników, reprezentowanych w naszych ławach sejmowych.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 9 razy 9

  Panie Dunin, Pan nie podsuwa frakcji Gowina i PISowi takich pomyslow, bo jeszcze gotowi sa wziac to na serio... ;))

 • ciemnyludd

  Oceniono 9 razy 9

  Pan Gowin wie co robi. Wyszedł przed szereg....W POLSCE, ALE NIE W WATYKANIE....gdzie władza nasza najwyższa....

 • gregoson

  Oceniono 5 razy 5

  Zgodnie ze światopoglądem Gowina rozwody są zakazane ponieważ zakazuje ich KK. Śluby cywilne według rozumowania katolików i nauczania KK nie są ślubami.
  Tego Dunin nie wiesz?

 • shootthemall

  Oceniono 6 razy 4

  katohołota szaleje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX