Episkopat dziękuje posłom, którzy zagłosowali przeciwko związkom partnerskim

Podziękowania dla posłów, którzy odrzucając projekty ustaw o związkach partnerskich "głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny" wyraziła w liście do marszałek Sejmu Ewy Kopacz Rada Episkopatu Polski ds. Rodziny.
"Rada ds. Rodziny z wielkim uznaniem dziękuje Paniom i Panom Posłom, którzy głosowali w obronie wartości instytucji małżeństwa i rodziny" - napisał w liście bp Kazimierz Górny, przewodniczący Rady.

"Jesteśmy przekonani, że ochrona małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety jest zawsze sprawą fundamentalną dla istnienia i rozwoju narodu. Projekty promujące związki partnerskie są z tym sprzeczne" - podkreślił bp Górny.

Większość w Sejmie przeciwko związkom partnerskim

W ostatni piątek Sejm odrzucił wszystkie trzy projekty ustaw dotyczących związków partnerskich, zarówno ten złożony przez PO, jak i dwa autorstwa Ruchu Palikota i SLD. Za ich odrzuceniem opowiedzieli się posłowie PiS, SP, PSL i część posłów Platformy.

Przed i w trakcie głosowań miała miejsce burzliwa dyskusja. Projekty atakował tandem prawicowych posłów: Krystyna Pawłowicz z PiS i Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. Zarzucali, że ustawy są niezgodne z konstytucją. - To nic, że połowa tej sali nie zna słowa tolerancja, równość, wolność wyboru. To nic, bo ważni są ci - miliony polskich rodzin bez obrączek. Bez obaw, damy radę, jak nie dziś, to pojutrze - kontrował Wincenty Elsner z Ruchu Palikota.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (27)
Episkopat dziękuje posłom, którzy zagłosowali przeciwko związkom partnerskim
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 69 razy 67

  bezużyteczni i jałowi podziękowali bezużytecznym i jałowym za bezużyteczną i jałową decyzję a my się przynaglamy jak robią nas w konia.
  precz z purpurantami!

 • ciemnyludd

  Oceniono 58 razy 58

  Jeżeli chodzi o uzasadnienie takiego właśnie głosowania to największe podziękowanie Episkopatu należy się posłance pani profesor PAWŁOWICZ... Powiedziała słowo w słowo CO OD ZAWSZE MÓWIĄ BISKUPI....

 • erwinkokoszka001

  Oceniono 51 razy 49

  Może kk boi się, że jakiś proboszcz z wikarym zarejestrują związek partnerski...

 • zorn.gottes

  Oceniono 46 razy 46

  wypowiedzieć konkordat!
  natychmiast!
  mafijna rasa.

 • w.zboralski

  Oceniono 48 razy 40

  Kolaboranci Watykanu odbierają pochwałę od swego zleceniodawcy. Najzwyklejsza zdrada Polskiej Racji Stanu, zasługująca na sąd polowy i rozstrzelanie pod lasem...
  www.tokfm.pl/blogi/zboralski/2013/01/czy_ludzie_zasluzeni_dla_watykanu_to_sa_juz_zdrajcy_polskiej_racji_stanu/1

 • rot.leszek

  Oceniono 36 razy 36

  Na nagrode i na czesc poslow

  Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski - organizuje Uroczystyb Raut
  w programie ;
  uroczyste oczepiny czyli - piana z kolana
  a dla ministra Gowina dodatkowo - rurka z kremem

 • aniechich03

  Oceniono 31 razy 29

  Pospieszna odsiecz dla Gowina w postaci stanowiska Sądu Najwyższego zawierała argument, że państwo polskie chroni i opiekuje się trwałym związkiem małżeńskim kobiety i mężczyzny.
  Recz w tym, że to jest argument dosłownie przepisany z dokumentów Rady d/s Rodziny Episkopatu Polski.
  W art.18 Konstytucji nie ma słowa "trwały".
  Rozumiem obawy Epikopatu Polski w sprawie związków partnerskich, na dodatek jednopłciowych.
  Gdyby polski sejm to uchwalil, to byc moze okazaloby sie , ze najwiecej chetnych do rejestracji takich zwiazkow wywodzi sie z Kosciola.
  Bo przstrzegaliby celibatu ( małzeństwo to kobieta i mezczyzna)
  Prawo dane wikaremu do dziedziczenia po partnerze proboszczu żyjącym z nim w zarejestrowanym zwiazku partnerskim naruszaloby interes Kosciola.
  Poki co koledzy z tzw. Terenu tych z Sadu Najwyzszego nadal blokuja reportaz o pedofilii w gimanzjum prowadzonym przez Braci Szkolnych La'Salle.

 • ok_23

  Oceniono 27 razy 27

  Episkopat nie przyzna, ale przecież sami księża żyjąc wspólnie ze sobą (bez żon) tworzą jakby "związki partnerskie". I mimo, że to Piotr (jedyny żonaty pośród uczniów) został "mianowany" przywódcą ("skałą"), nie przekonuje to hierarchii, że właśnie taki jak Piotr powinien być papieżem Kościoła - opartego na małżeństwach, a nie na celibacie!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 25 razy 25

  Ci zawsze w ariergardzie postępu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX