Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze

Kłótnia, przekrzykiwanie się, wpadanie w słowo - tak wyglądała dyskusja w ?Kropce nad i?. W programie Moniki Olejnik starli się Adam Hofman z PiS i Andrzej Halicki z PO. Wraz z prowadzącą program spierali się o związki partnerskie i kandydaturę transseksualnej posłanki Anny Grodzkiej na marszałka Sejmu.
- Jeśli ktoś jest homoseksualistą, to niech żyje, jak chce. Ale według PiS promowanie tego typu związków nie jest w interesie państwa. Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce, ale to państwo decyduje, co jest najlepsze - stwierdził w trakcie dyskusji w "Kropce nad i" Adam Hofman. - Nie państwo decyduje, tylko obywatele decydują - wtrącił natychmiast Andrzej Halicki. Ale poseł PiS kontynuował: - Najlepsze jest małżeństwo mężczyzny i kobiety, a nie dzieci adoptowane przez gejów.

"Nie chcemy dojść do porozumienia, my nie chcemy tej ustawy"

- My nie chcemy dojść do porozumienia, my nie chcemy tej ustawy - zaznaczył poseł PiS. Poparł stan obecny, "w którym małżeństwo jest promowane przez państwo, a inne związki tolerowane". Propozycję prezydenta Komorowskiego, który sugerował, by zamiast wprowadzać nową ustawę, zmienić już istniejące przepisy, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości skwitował: - Jeśli to nie ma być zastąpienie rodziny i pierwszy krok do adopcji dzieci, to można rozmawiać.

- Dlaczego prezydent tak robi i nie chce ustawy? Dlatego, że musiałby wtedy powiedzieć, czy jest za konserwatywnym, normalnym podejściem do życia społecznego, czy też musi poprzeć ustawę. Dla niego było to skrajnie niewygodne - dodał. Sprzeciwiając się legalizacji przez Sejm związków partnerskich w Polsce, Hofman podkreślał, że "to wszędzie na świecie tak wygląda, wszystkie kraje przechodziły tę drogę [od legalizacji związków partnerskich, w tym homoseksualnych, do adopcji dzieci przez pary jednej płci - red.]".

"Nie będzie dróg - co tam! Grodzka! Związki partnerskie! To jest to!"

Poseł PiS skrytykował to, że w programie Olejnik w ogóle rozmawia się o związkach partnerskich zamiast o "interesach Polaków". W pewnym momencie polityk i prowadząca program dziennikarka zaczęli się przegadywać. - Mamy gospodarkę w kryzysie, nieudolny rząd... - próbował zmienić temat Hofman. Olejnik ripostowała, że TVN transmitował dziś m.in. konferencję prasową PiS i nie zajmował się wyłącznie związkami partnerskimi.

- 4 mld zł to nic - wpadł jej w słowo Hofman. - Nie będzie dróg w Polsce - co tam! Nic tam! Grodzka! Związki partnerskie! To jest to! - mówił. - Powiedzmy głośno: "Gospodarka, głupcze!". Przestańcie tracić czas na Grodzką, związki partnerskie - zajmijcie się interesami Polaków. Oni nie chcą tracić tego, co zarobią w 2013 r. - podkreślał.

- W interesie wielu Polaków jest też uregulowanie ich praw, ich sposobu na życie - kontrował Halicki. - Ludzie chcą mieć dzieci, ludzie chcą mieć pracę! A nie związki partnerskie - wołał w odpowiedzi poseł PiS. Zapowiedział też, że Prawo i Sprawiedliwość nie poprze kandydatury Anny Grodzkiej na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

"Przez Ruch Palikota musimy rozmawiać o związkach i innych dziwnych rzeczach"

- Nie poprzemy poseł Grodzkiej, bo jest przedstawicielem Ruchu Palikota, który powstał z błogosławieństwa Donalda Tuska, żeby przekonać Polaków do lewicowych eksperymentów. Przez taką partię jak Ruch Palikota musimy rozmawiać w Sejmie o związkach partnerskich i o różnych innych dziwnych rzeczach, a nie zajmujemy się tym, co najważniejsze: gospodarką - mówił Hofman.

Poseł PiS dodał, że "Ruch Palikota jest kulturowo kłopotem dla obywateli i dla nas". - To wyborcy zadecydowali, że Ruch Palikota jest w parlamencie i ci wyborcy oczekują szacunku. Jeżeli tego nie szanujecie, mówicie, że tego typu formacje należy eliminować, to naprawdę zbliżamy się do czasów, których powrotu w Europie chyba nikt nie chce - kontrował Halicki.

Hofman o Pawłowicz: Broniła się przed atakami lewej strony

Hofman i Halicki spierali się też o słowa i postawę posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która w wystąpieniu sejmowym ostro sprzeciwiała się legalizacji związków partnerskich. - Pani profesor Pawłowicz broniła się, dość ostro, ale nie rozumiem, dlaczego miałbym za nią przepraszać. Ja bym takich słów nie użył, ale broniła się przed atakami lewej strony sali - tłumaczył Hofman. Halicki stwierdził, że takie słowa, jakie padły z ust Pawłowicz, są dla niego "żenujące". - Najbardziej boli mnie rechot sali [sejmowej]. Politycy są od ustanawiania prawa dla wszystkich i bycia wzorem dla innych. Poseł Pawłowicz nim nie jest. Może się z czymś nie zgadzać, ale musi szanować drugą stronę - zaznaczał. Hofman przypomniał posłowi PO, że niedawno "bardzo brutalnie" zaatakował Martę Kaczyńską, "mówiąc, że zarobiła na śmierci swoich rodziców". - Jest tam u was Niesiołowski... Jesteście bandą agresywnych polityków - dodawał Hofman.

- Myślę, że nie jestem bez winy, ale nie używam ostrych słów jako pierwszy. To moja odpowiedź na kłamstwa i oszczerstwa. Współczuję, po ludzku, Marcie Kaczyńskiej i uważam, że została wmanipulowana w sytuację, w której jej wywiad stał się politycznym atakiem. Temat uważam za zamknięty, jeśli chodzi o to, co pan próbował mi w tej chwili insynuować - odparł Halicki.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (34)
Hofman u Olejnik: Każdy ma prawo wybierać sobie życie, jak chce. Ale to państwo decyduje, co jest najlepsze
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 34 razy 34

  "My nie chcemy dojść do porozumienia" ... A my nie chcemy, żeby ludzie o ciasnych umyslach i ograniczeni swoją wiarą narzucali całkiem sporej grupie społecznej, jak ma żyć, z kim ma sypiać, czy legalizować związek, czy też żyć bez sakramentów...
  "Ruch Palikota jest kulturowo kłopotem dla obywateli i dla nas". - to macie duży kłopot, bo Palikot ma coraz większe poparcie. A "dzięki" waszym zaściankowym postawom to poparcie rośnie.
  Eliminowac znaczy co wg pana Hofmana? Na eutanazję nie dajecie przecież zgody. Obozy koncentracyjne? zsyłka? rozszerz pan swoją wypowiedź odnośnie tego eliminowania.

 • bibelotx7

  Oceniono 31 razy 31

  Jest odwrotnie Hofmanie . To Narod decyduje jak chce zyc a rzad rozwaza i zatwierdza- i to jest demokracja. Jezeli jest odwrotnie to to sie nazywa dyktatura kaczynska ( w tym przypadku). Zanim pan cos powiesz policz do dziesieciu, zebys na glupka nie wychodzil ( co jest b.czeste) bo mam jakas litosc ateistyczna nawet do takich jak ty.

 • zorn.gottes

  Oceniono 32 razy 30

  skąd pis bierze tylu idiotów na raz?
  to niesamowite.
  czy oni ich klonują? wyciągają spod jakiś kamieni?
  a może to wina skażonej wody gruntowej albo jakiegoś promieniowania?
  nikt nie wie, czy ich sadzą, sieją, czy paczkują. to klony jakieś są.
  czy tacy są dostępni w handlu? bo też chcę takiego. wypcham sianem i postawię na ganku.

 • halinnka.beauty

  Oceniono 24 razy 22

  cóż to komentować, słowotok !!!!!!!, a państwo pisowskie zadecyduje o wszystkim

 • bibelotx7

  Oceniono 19 razy 19

  Powiem tak. Fanatyk kryje zawsze jakas tajemnice. To dotyczy Hofmana i reszty spolki pis.

 • nadordynariusz

  Oceniono 18 razy 18

  "Przez Ruch Palikota musimy rozmawiać o związkach i innych dziwnych rzeczach" - Tołdi Hofman wolałby w w ogóle nie rozmawiać, nie pracować, nie musieć widzieć i tolerować. Byle tylko kasa wpływała na konto i KGHM nie zbankrutował.

 • arvelli_net

  Oceniono 18 razy 18

  ... hm, to jeśli państwo ma decydować co jest dla nas dobre a państwo to MY, więc logiczne jest że hofmana, kaczyńskiego i tym podobnych typów MY nie chcemy:)

 • prof-antoni

  Oceniono 14 razy 14

  Troche historii

  Apr 12, 2011 – Zona Hofmana jest od kilku lat na zwolnieniu lekarskim i pobiera pensje kilka tysiecy zlotych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX