Błaszczak dał reprymendę Pawłowicz? "Rozmawiałem z profesor telefonicznie"

- Rozmawiałem telefonicznie z panią Pawłowicz. Mówiliśmy na temat tego, co się wydarzyło, i tłumaczyłem, że nie ma powodów, żeby dawać się prowokować - powiedział w "Trójce" Mariusz Błaszczak.
"Rzeczpospolita" napisała, że część posłów PiS jest "wściekła" nie tyle na prof. Krystynę Pawłowicz, co na szefa klubu Mariusza Błaszczaka, który "pozwolił jej wystąpić w dyskusji na tak drażliwy temat, choć nie jest specjalistką". Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Sejmie nad projektami w sprawie związków partnerskich Pawłowicz mówiła m.in.: "W relacjach homo nie ma żadnego pożycia, jest najwyżej jałowe użycie drugiego człowieka, traktowanego jak przedmiot".

"Wszyscy jesteśmy ludźmi"

- Jesteśmy przeciwni związkom partnerskim, bo prowadzą do zmian cywilizacyjnych, które dokonały się na zachodzie Europy. Szkodliwych zmian - stwierdził Błaszczak. Na pytanie o wystąpienie Pawłowicz uznał, że "dała się sprowokować".

Sprowokować Palikotom. To efekt małego doświadczenia politycznego - powiedział szef klubu PiS. I przyznał, że chamstwo chamstwem "nie powinno się odciskać". - Ale wszyscy jesteśmy ludźmi. Różne mamy temperamenty. Pani profesor Pawłowicz jest prawnikiem, który wypowiadał się w sprawie projektów partnerskich - bronił.

Przyznał też, że dzwonił do Pawłowicz. Mówiliśmy na temat tego, co się wydarzyło, tłumaczyłem, że nie ma powodów, żeby dawać się prowokować - podkreślał.

"Gliński będzie rozmawiał z PO"

Gość "Trójki" odniósł się także do kandydatury Anny Grodzkiej na wicemarszałka. Błaszczak powiedział, że bez względu na to, kto zostanie zgłoszony na wicemarszałka z Ruchu Palikota, to PiS będzie głosowało przeciw tej kandydaturze. - Ruch Palikota psuje demokrację - stwierdził.

Przypomniał też, że w przyszłym tygodniu PiS ma złożyć wotum nieufności dla rządu. - Profesor Gliński będzie rozmawiał ze wszystkimi oprócz Palikota. Z PO też. Partia Tuska nie jest jednorodna. Mieliśmy dowody, że posłowie tej partii mają różne opinie. Jeśli posłowie będą chcieli dokonać zmiany jakościowej, będzie taka szansa - skwitował.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Błaszczak dał reprymendę Pawłowicz? "Rozmawiałem z profesor telefonicznie"
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 37 razy 37

  Występ panny Pawłowicz wywołał falę oburzenia, więc pan Błaszczak z nią porozmawiał. I powiedział, że nie ma powodów dawać się prowokować. Z poglądami i ocenami panny Krysi najwyraźniej się zgadza. Czy to coś niezwykłego?

 • choleryk_wwa

  Oceniono 29 razy 29

  Ciekawe czy poseł Paszczak był kiedyś na Zachodzie żeby zaobserwować te "szkodliwe zmiany"??

  Ach ten szatański Zachód, PIS niech mobilizuje ludzi i pojedziemy tam na krucjatę, oczywiście pod sztandarami toruńskiej geotermii!! Chociaż ojciec Dyrektor ponoć bidny jak mysz, nomen omen, kościelna, nawet o kasę na buty musi się prosić przełożonego, więc skąd on niby ma mieć na te sztandary??

  Ale jak ten PIS się musi poświęcać dla Naszego Narodu - Zachód Europy taki plugawy, szatański, z Unią Europejską, związkami partnerskimi, a pisowcy wciąż się pchają do tego Europarlamentu drzwiami i oknami, i to wszystko dla Nas Polaków (no bo po coż by innego?).

 • ciemnyludd

  Oceniono 21 razy 21

  Najpewniej Błaszczakowi dobrze rozmawiało się z panią Pawłowicz... MAJĄ WSPÓLNY JĘZYK... jak rzadko...

 • zorn.gottes

  Oceniono 14 razy 14

  aż dziw bierze, że błaszczak w ogóle doszedł do słowa

 • andy18m

  Oceniono 12 razy 12

  "Błaszczak dał reprymendę Pawłowicz?"
  Jak widać macie w redakcji również dowcipnych stażystów.

 • skynet1234

  Oceniono 12 razy 12

  "Pani Profesor"... A tfu, bleee, zwróciłem. Przepraszam :-(

 • koniepobetonie

  Oceniono 11 razy 11

  Pawłowicz WCALE NIE JEST PROFESOREM !!! Przestańcie ją tak traktować. Pewnie jest po byle jakiej prywatnej uczelni i uczy pewnie też w kiepskiej prywatnej uczelni. Solidna uczelnia dałaby kopa takiemu oszołomowi.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 8 razy 8

  Wisi mi co i komu dał Błaszczak...

 • george1955

  Oceniono 4 razy 2

  nie jestem za PO ani za RP ale w PiS nie ma politykow z krwi i kosci .wystarczy jakies ponadprzecietne wydazenie i pojawia sie jakis (jakas) watazka z szabelka i zaczyna nia wymachiwa psujac wszystko co do tej pory bylo ugrane..PiS nie potrafi dobrze rozgrywac na swoja strone kontrowersji.daleko nie zajedzie sie na tylko twardym elektoracie.PiSowi potrzebna jest powazna firma PRowska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX