Lis: Pawłowicz należą się ukłony za szczerość. Zobaczyliśmy kołtuna w pełnej krasie

"Ona tylko głośno mówi to, co jej koleżanki i koledzy myślą, ale czego powiedzieć nie chcą. I dlatego głęboki sens miało powierzenie właśnie jej przedstawienia stanowiska PiS w sprawie związków partnerskich" - pisze w najnowszym "Newsweeku" o awanturze wokół Krystyny Pawłowicz Tomasz Lis.
Lis odnosi się do - słynnych już - słów posłanki Prawa i Sprawiedliwości dot. związków partnerskich ("Społeczeństwo nie może fundować słodkiego życia nietrwałym, jałowym związkom osób, z których społeczeństwo nie ma żadnego pożytku, tylko ze względu na łączącą ich więź seksualną") i jej wystąpienia w Mińsku Mazowieckim, podczas którego obrażała Annę Grodzką nie z powodów merytorycznych, lecz ze względu na płeć posłanki Ruchu Palikota.

"Polska dostała ostatnio dwa chyba niedocenione wciąż prezenty. Pierwszy to Anna Grodzka. Drugi to Krystyna Pawłowicz" - ocenia naczelny "Newsweeka".

"Kołtun. W pełnej krasie"

Lis zauważa, że Anna Grodzka to dzisiaj "twarz odmienności, która rzuca wyzwanie i każe zapytać o naszą otwartość, tolerancję i szacunek dla innych", Krystyna Pawłowicz to "twarz pogardy, kołtuństwa i niegodziwości". Naczelny "Newsweeka" dodaje, że to dzięki "życzliwej, uśmiechniętej twarzy Anny Grodzkiej widzimy wyraźniej nienawistną twarz pani Pawłowicz", a dzięki "zaciętym rysom i obraźliwym słowom" Pawłowicz zaczynamy rozumieć, "czym jest szacunek dla bliźniego, a czym są obskurantyzm i hipokryzja, pozwalające wielbić Pana i nienawidzić drugiego człowieka".

Tomasz Lis dodaje też, że samej posłance PiS należą się ukłony, ponieważ mówi ona głośno to, co jej koleżanki i koledzy myślą, a czego powiedzieć nie chcą. "I dlatego głęboki sens miało powierzenie właśnie jej przedstawienia stanowiska PiS w sprawie związków partnerskich. Nie była to decyzja jałowa i bezużyteczna. Przeciwnie. Zobaczyliśmy kołtuna w pełnej krasie. Tak to w krótkim czasie swoich ikon dorobiły się i polska otwartość, i polska kołtuneria".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (268)
Lis: Pawłowicz należą się ukłony za szczerość. Zobaczyliśmy kołtuna w pełnej krasie
Zaloguj się
 • fjan

  Oceniono 485 razy 371

  Brawo redaktorze Lis. Może więcej takich Pawłowicz, Terlikowskich w telewizji i innych mediach a ludzie sami zobaczą z kim mamy do czynienia.

 • tokrz1

  Oceniono 355 razy 313

  Przypomnijcie mi czy PiS to jest ta partia co wartości chrześcijańskie ceni sobie najbardziej?
  Ze słów przekupki Pawłowicz to sama miłość do bliźniego i tolerancja przemawia.

 • ciemnyludd

  Oceniono 392 razy 302

  Jak nie "obroną krzyża", jak nie "zamachem", jak nie "świętym wrakiem".... To... k o ł t u n e m... Goebbels kiedyś powiedział że w propagandzie odwrotnie niż w artylerii IM GRUBSZY KALIBER TYM BLIŻEJ NIESIE....

 • emeryt21

  Oceniono 250 razy 216

  Mysle,ze najbardziej sensacyjna audycja byloby zaproszenie jednoczesnie Pawlowicz i Niesiolowskiego...
  To bylby numer stulecia......

 • czemrok

  Oceniono 173 razy 143

  Tak piękne określenie. Jak jednoznaczne wnioski się nasuwają o posłach PiS.

 • micki11

  Oceniono 162 razy 100

  Kiedyś tak samo był kryzys, bieda, rozdawanie majątku klerowi , temu tłustemu. I oczym obradował sejm o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Wtedy było ok a teraz nie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX