Kuźniar: Wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat

- Gdyby Grodzka teraz została wicemarszałek, to byłoby przeciwko obowiązującemu stereotypowi Polski za granicą. Wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat - oświadczył dziś w RMF FM Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych.
- Kiedy pani Anna Grodzka została wybrana do parlamentu, już było pierwsze zdziwienie. Gdyby teraz została wicemarszałkiem, to byłoby przeciwko stereotypowi Polski za granicą - mówi Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych. Według niego "wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat".

"Film NG? Nie ma podstaw do interwencji"

Gość Kontrwywiadu RMF FM uważa również, że - wbrew opinii PiS - nie ma podstaw do interwencji MSZ w sprawie filmu National Geographic o katastrofie smoleńskiej.

- To przypominałoby czasy PRL, gdy używano państwa, aby dawać odpór na arenie międzynarodowej. Ja tego filmu nie oglądałem, bo nie lubię takich jasełek, ale jeśli produkcja zawiera przekłamania, jest 1000 innych sposobów, żeby je sprostować. Można uruchomić kanały prywatne - radzi.

"Euro to fala wzbierająca"

Kolejna część rozmowy dotyczyła zmiany polskiej waluty na euro. Zdaniem Kuźniara "euro to fala wzbierająca". - Wierzę, że Polska będzie mogła przyjąć europejską walutę w 2016, najpóźniej w 2017 roku. Prezydent próbuje trochę "dźgnąć", mobilizować rząd w tej sprawie - przyznaje gość RMF FM. Chodzi o zmierzenie się z wyzwaniem. - Wyzwaniem, przed którym zbyt długo nie możemy uciekać. Pakt fiskalny wszedł w życie, nas nie może tam nie być - mówi o wejściu do grupy krajów posługujących się walutą euro gość RMF FM.

- Prezydent jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski, dlatego mobilizuje rząd do szybszego przyjęcia euro w Polsce. Nie ma co odwlekać. Euro jest bardzo dobre dla Polski - dodaje Kuźniar.

Prezydencki doradca wypowiedział się także na temat zablokowanych ostatnio przez UE pieniędzy dla Polski. - Jesteśmy krajem sukcesów. Nie wszyscy nas kochają. Np. na Wyspach chętnie patrzą, jak nam się noga powinie - tłumaczył Kuźniar w RMF FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Kuźniar: Wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat
Zaloguj się
 • xymeon_x

  Oceniono 7 razy 5

  to teraz wybierzemy Grodzką i będziemy udawać jacy to jesteśmy światli i wyroumiali .... Tusk może nakazywać dyscyplinę partyją przy tym głosowaniu ale PO już pokazało prawdziwe oblicze .... na nic już teraz to pudrowanie brunatnego nosa PO

  mleko się wylało Donald... teraz albo skręt w prawo albo w lewo bo z nadrewanym krokiem ciężko dojść do władzy

 • ciemnyludd

  Oceniono 14 razy 4

  Lepsze to, niż ZADZIWIENIE ŚWIATA wyjątkowo idiotyczną katastrofą lotniczą z podwójnie idiotyczną teorią "zamachu" z czego w kułak cały świat się śmieje...

 • what_the_duck

  Oceniono 8 razy 2

  ta, na pewno CALY SWIAT bedzie sie przejmowal tym kto u nas jest marszalkiem

 • bushman14

  Oceniono 2 razy 0

  Jeśli Pani Grodzka zostaje wicemarszałkiem sejmu dlatego, że zmieniła płeć, to jest to wynik nietolerancji wobec takich osób. Gdyby zmiana płci była traktowana w sposób neutralny, to by nie była tematem na którym można zbudować sobie pozycję. Jednym słowem, im bardziej konserwa krzyczy, że Pani Grodzka trafia tam tylko z tego powodu, tym bardziej jest winna temu stanowi rzeczy.

 • niktwazny126

  Oceniono 4 razy 0

  "Gdyby Grodzka teraz została wicemarszałek, to byłoby przeciwko obowiązującemu stereotypowi Polski za granicą." - to zdanie pana Kuźniara jest ważniejsze, niż to o zadziwniania świata, wyrwane z kontekstu. Chyba jednak nie zadziwimy, znając nasz parlament. U nas stereotypy mają się całkiem dobrze, w majestacie prawa.

 • zdzisek1949

  Oceniono 14 razy -2

  Po wyborze Anny Grodzkiej na wicemarszałek Sejmu
  Polska powinna pójść jeszcze dalej a polski
  parlament powinien zezwolić na zoofilię. Tak jak
  to jest w Danii,Holandii oraz w krajach,które pozwalają
  na taką aktywność seksualną czyli: Belgia,Niemcy i Rosja.
  Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć jesteśmy
  wreszcie w Europie !!!

 • dudibudi

  Oceniono 12 razy -6

  Kurdupla Kuźniara i byłego esbeko-mamuto-obojniaka........powinno się wozić w klatce i pokazywać jako ....... dziwo i produkt, pookragłostołowej III RP...........wspaniały owoc panującej nam TRÓJCY: Alków ,Bolków i Michników.

 • luki761

  Oceniono 18 razy -10

  wybierzmy kozę na marszałka sejmu

  wtedy dopiero zadziwmy świat....

  ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX