Nowicka: Palikot mnie straszył, mówił, że będę skończona w polityce

- Nie zrezygnowałam z funkcji wicemarszałkini, ponieważ uważam, że miałam do tego prawo. Janusz Palikot domyślał się, że tak będzie - powiedziała Wanda Nowicka na antenie TVN24. - Przestrzegał mnie, żebym tego nie robiła, mówił, że będę skończona w polityce - dodała. - To będzie dla Wandy trudny czas - prognozowała Anna Grodzka.
- To prawda, że na prezydium, kiedy usiłowano wywrzeć na mnie presję, powiedziałam, że jeśli nie zostanę odwołana, sama zrezygnuję z funkcji wicemarszałkini Sejmu - powiedziała w "Faktach po faktach" Wanda Nowicka. - Wtedy, gdy byłam pod ogromną presją, traktowałam tę kwestię głównie w kategoriach osobistych i nie widziałam innej możliwości - dodała.

Zobacz naszą relację z dzisiejszych wydarzeń w Sejmie [MINUTA PO MINUCIE]

Wicemaszałkini Sejmu przyznała, że decyzję zmieniła m.in. z powodu głosów wsparcia, jakie docierały do niej z rożnych środowisk. - Przekonywano mnie, że nie powinnam rezygnować, że to byłoby porażką - powiedziała. - To stało się sprawą środowiskową, zaczęłam się wahać - dodała.

Wanda Nowicka przyznała, że przed głosowaniem nad jej odwołaniem rozmawiała z Palikotem. Janusz przestrzegał mnie, żebym nie podejmowała takiej decyzji. Straszył mnie, mówił, że będę skończona w polityce, że ta łata się do mnie przyklei - powiedziała.

Grodzka: To będzie dla Wandy trudny czas

Sytuację Wandy Nowickiej skomentowała posłanka RP Anna Grodzka. - Znaleźliśmy się wszyscy w grze. Na rękę naszym konkurentom było głosowanie za nieodwołaniem Wandy. Także ze względu na polityczny interes - powiedziała. - Uważam, że to będzie dla Wandy trudny czas, życzę jej jak najlepiej - podkreśliła.

Na pytanie, czy zamierza głosować za wyrzuceniem Wandy Nowickiej z Klubu Ruchu Palikota, Grodzka stwierdziła, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. - Być może się wstrzymam, dając wyraz moim rozterkom - powiedziała.

Nowicka: Nie uważam się za przegraną

Wanda Nowicka podkreśliła, że zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojej decyzji. - Wciąż wierzę, choć mam wątpliwości, że W Polsce da się budować politykę na wartościach. Nie uważam, żebym była przegrana - stwierdziła. - Obecność w partii jest dla mnie środkiem do celu, nie celem samym w sobie. Nie zapiszę się do żadnej partii, chyba że sama ją założę - dodała.

Marszałek Sejmu zapowiedziała, że jest gotowa na dalszą współpracę z Ruchem Palikota. - Chciałabym kontynuować to, co robiłam w RP. Uważam, że mam ogromny wkład, zwłaszcza w działalność ruchu kobiet. Ale mam świadomość, że być może wola klubu będzie inna - powiedziała.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (22)
Nowicka: Palikot mnie straszył, mówił, że będę skończona w polityce
Zaloguj się
 • nadordynariusz

  Oceniono 56 razy 30

  Straszył czy ostrzegał? Bo Nowicka bez Palikota była nikim i bez Palikota nikim pozostanie, bez względu ile razy poprze ją Gowin, Żalek czy Godson. Skoro postąpiła wbrew partii i mimo iż obiecała złożyć rezygnację nie składa jej w tej sytuacji, to jasnym jest, że w polityce jest skończona.

 • niktwazny126

  Oceniono 32 razy 28

  Chyba ktoś z zewnątrz pracuje nad rozwaleniem partii Palikota. Ale w środeczku też nie najlepiej. Dużo rozlamów w partiach ostatnio.

 • winterm

  Oceniono 36 razy 24

  Ta kobieta nie reprezentuje już żadnego klubu, ale na siłę okupuje lukratywne stanowisko w prezydium sejmu, i nazywa to "prawem do godności"?
  Była pod presją "mężczyzn", bo miała zachować się honorowo?
  Wybrała jednak łaskę partii Żalka i Gowina, nazywając to "realizacją tego, z czym przyszła do sejmu"! Przyszła Pani do sejmu na fuchę wicemarszałka? Ciekawe! Bo nikt się nie domagał, by złożyła mandat!
  WSTYD, Wandziunia. I żenada!

 • oldmike

  Oceniono 32 razy 24

  Co w tym korycie podają, że ciężko się od niego oderwać?

 • bnole

  Oceniono 35 razy 23

  Ja, uważam,że P.Nowicka postąpiła niegodnie.P. Palikot, powinien wyprosić ją z partii.

 • krukpl

  Oceniono 24 razy 18

  ciekawe gdzie chce iść SLD czy PO ?

 • kat-kk

  Oceniono 16 razy 12

  Totalna porażka Palikota,zupełna klapa,druzgocąca klęska Palikota,bo chciwa baba z Radomia go oszukała.Okazała się szmatą godną Kluzik,pokrętną , pazerną i zakłamaną.
  Tusk przywozi Polakom miliony z Unii,Komorowski już chłodzi szampana.
  Oto wczorajsze tematy, propagandówki Tuska,ponoć obiektywnych dziennikarzy.

 • pawelek332

  Oceniono 14 razy 10

  pazerna baba nic wiecej

 • hanishl

  Oceniono 8 razy 6

  Żeby nie Palikot Tej baby by nigdy nie było w Sejmie. Ta partia wprowadziła ją do Sejmu . Inni nie chcieli. Psy szczekaja po to zeby wszyscy zapomnieli że poszło o kasę . O samoocenę Sejmu też. Kasa była za " dobrą pracę " a o karach za złą nic nie było. Juz nikt nie pamięta o tym tylko wszyscy mówią o Palikocie.
  Nie on jeden przewiózł się na swoich wybrańcach . Jak ich Palikot odpuści to po nich .
  Mnie , osobiście bardziej zawiódł Rozenek a za Palikota trzymam kciuki . Tylko on może zmienić Naszą , durną , scenę polityczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX