"Z Palikotem jest jak z lady Godivą. Pamiętamy, że na golasa przejechała przez miasto, ale nikt nie pamięta w jakiej sprawie"

Awantura wokół Wandy Nowickiej mocno zaszkodziła Januszowi Palikotowi. Ale wg Tomasz Lisa, dzięki niemu w polskiej polityce pojawiły się nowe istotne tematy. I to Palikot pokazał, "jak zapyziałą partią jest PO". - Z Palikotem jest jak z lady Godivą. Pamiętamy, że na golasa przejechała przez miasto. Ale nikt nie pamięta, w jakiej sprawie. Performance'y Palikota oderwały się od treści - uważa Jacek Żakowski.
Janusz Palikot nie ma dobrego czasu. Rozpoczęta przez niego wojna z Wandą Nowicką skończyła się tym, że Ruch Palikota nie ma wicemarszałka. A na dokładkę to nie z nim, tylko z Leszkiem Millerem spotkał się Aleksander Kwaśniewski.

- To, co wykonał Palikot w ciągu ostatniego miesiąca, to autodestrukcja i amatorszczyzna. Kwaśniewski spotykając się z Millerem pokazał, że to nie jest jego bajka - ocenił publicysta "Polityki" prof. Wiesław Władyka. Komentator "Poranka Radia TOK FM" uważa, że powrót dla lidera RP do głównego nurtu polityki będzie bardzo trudny.

Stres odrzucenia

- Moim zdaniem Palikot przeżywa stres odrzucenia. Źle zniósł ostatnie wydarzenia. Ale oczywiście to, jak się przeżywa porażki, jest ważną kwalifikacją polityczną. A on to źle robi - ocenił Jacek Żakowski. Ale publicysta - razem z Tomaszem Lisem - należy do tych, którzy nie przekreślają lidera Ruchu Palikota. Dziennikarze doceniają też wyjątkową rolę, jaką odegrał w polskiej polityce."Jego ruch wprowadził do debaty publicznej tematy i osoby, które do tej pory były nieobecne. Na przykład in vitro i związki partnerskie" - mówili jednym głosem Lis i Żakowski. - To, że dziś wielu ludzi, głównie w dużych miastach, widzi, jak zapyziałą partią jest Platforma Obywatelska, to też zasługa Ruchu Palikota - dodał redaktor naczelny tygodnika "Newsweek".

Według Lisa, Palikot może odbudować silną pozycję, jeśli "jest w stanie zrobić sobie reset. - Ale jeśli te histerie będą się pogłębiać, to koniec.

Palikot jak Lady Godiva

Zdaniem Jacka Żakowskiego, lider RP powoli zaczyna przypominać słynną lady Godivę. - Wszyscy pamiętamy, że na golasa przejechała konno przez miasto. Ale nikt nie pamięta, w jakiej sprawie. Performance'y Palikota, które służyły ukazaniu ważnych problemów, teraz stały się wydarzeniami samymi w sobie. Oderwały się od treści - stwierdził gospodarz "Poranka Radia TOK FM".

Śmieszność szkodzi wiarygodności

Tomasz Lis zwraca uwagę, że zachowanie Janusza Palikota najbardziej szkodzi politykowi Januszowi Palikotowi. Bo zniechęca wyborców. - On nie potrafił do tej pory zbudować wizerunku poważnego polityka. To jego wina, że nie umiał wykreować się na człowieka, w którym miliony przeciętnych Polaków widziałoby przyszłego przywódcę - oceniał szef "Newsweeka".Co ciekawe, wydaje się że sam Palikot ten problem postrzega zupełnie inaczej. - Mówił w "Gazecie Wyborczej", że musi być chamem. Człowieku, jak będziesz chamem nigdy nie będą ciebie postrzegać jako przyszłego lidera. Tylko będą w tobie widzieć performera - przestrzegał Lis.

Palikot zachowuje się jak rozhisteryzowana baba" - ocenia Janina Paradowska>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (17)
"Z Palikotem jest jak z lady Godivą. Pamiętamy, że na golasa przejechała przez miasto, ale nikt nie pamięta w jakiej sprawie"
Zaloguj się
 • jacz3

  Oceniono 53 razy 41

  Palikot z niczego, w ciągu roku stworzył ruch z 11% poparciem.
  To bardzo zabolało bandę 4-ga która rozdysponowała sobie etaty synekury, premie.
  Politycznie poprawni typu p. Wołek będą się kwasić i kręcić nosem na maniery i nieskuteczność.
  Jednak to Palikot proponuje zmiany skorumpowana sitwa broni ciepłych pozycji.
  Nie przebije się z 40 głosami bo przeciw ma 420.

  Aby z niczego zrobić coś trzeba najpierw dotrzeć do wyborcy.
  Poprzez szok czy prowokację jak najbardziej bo inaczej się nie przebijesz.

  Dlaczego banda 4-ga uwaliła projekt Palikota aby to ZUS = ubezpieczyciel płacił za chorobowe od 1-go dnia ?
  Przecież firmy odprowadzają składki a pracodawca ma zorganizować i zapłacić za konkretną pracę.
  Nie za socjal, chorobowe , karmienie piersią i co tylko banda polityczna wrzuci w koszta firm.

  Pracodawca płaci za prace, tyle

  Zus płaci za chorobowe i socjal bo do k. nędzy zabiera 43 % z każdej wypłaty.

  Zabraknie pieniędzy w budżecie ?
  To proszę protestować gdy zatrudnia się 100 000 nowych urzędników.
  Czyli ludzi którym trzeba się kłaniać i których trzeba obsługiwać.

  Proszę protestować gdy kolega dostaje fuchę w spółce atomowej za 100 000 zl / mc. a marszałkowie Senatu i Sejmu za nic nie robienie kasują sobie po 40-50 tys extra.

  Proszą protestować gdy Sejm uchwala budżet z deficytem co kosztuje Polskę kilkadziesiąt mld rocznie odsetek.

  Rządząca , gnuśna nowa szlachta doprowadziła do tego , że Polak kupuje za wypłatę 3 x mniej paliwa niż Francuz czy Niemiec.

  I na co to wszystko idzie ?

  Gdzie jest kasa z Akcyzy, Vatu i podatków.
  Od 1 zł trzeba odprowadzić 0,80 na tzw. państwo.

  Większość tej kasy znika w systemie podziału.

  Powiem b. krótko.

  Układ panujący od 20 lat nie zrobi nic aby ludziom było lepiej tylko aby im było lepiej.
  Będzie nakładał nowe podatki w trosce o "biednych" aby zjeść 40%.
  Będzie zatrudniał setki nowych kontrolerów aby ściągali z ludzi kasę na ich wypłaty.

  Banda 4-ga musi odejść i to do Ruchu typu RP musi należeć przyszłość.

  Po prostu trzeba przywrócić kraj obywatelom.
  Zatwierdzanie partyjnych list co 4 lata musi się skończyć.

  Ludzie nie chodzą na wybory a cwaniacy się cieszą bo leci im po 20 000 co miesiąc.

  Jak zrobić zmianę skoro może ją zrobić tylko sitwa która jest zmianom przeciwna.
  Oto pytanie.

 • ciemnyludd

  Oceniono 48 razy 40

  PIĘKNE... Tyle że Palikot pierwszy odważył się skrytykować PAZERNOŚĆ Kościoła naszego Przenajświętszego, na co nie zdobyli się NAWET KOMUNIŚCI przez 50 lat panowania, nie mówiąc już o ŻADNYCH władzach III R.P.... I to mu na pewno nie zostanie zapomniane...

 • nadordynariusz

  Oceniono 37 razy 31

  Tym razem przychylam się do zdania Lisa. To nie Palikot się skompromitował, to cała reszta sejmowego złodziejstwa broni swego i kleszego interesu. A głąby pokroju Wołka im w tym pomagają.

 • zelalem

  Oceniono 22 razy 18

  A ja pamiętam, po co Lady Godiva jechała na golasa!
  I, panie Jacku, nikt nie podglądał!

 • julae48

  Oceniono 20 razy 14

  Nic już z tego nie rozumiem.Czy ja żyję w równoległym świecie?Poparcie Palikota spadło?????Palikot ma problemy,wyborcy go opuszczają............Dziwne,bo ja widzę wręcz coś odwrotnego!

 • docsnugg

  Oceniono 18 razy 6

  Z Palikotem jest jak z lady Godivą. Pamiętamy, że na golasa przejechała przez Londyn, ale nikt nie pamięta w jakiej sprawie " - błyskotliwie puentuje Żakowski

  Ach ten redaktor Żakowowski nie ma dnia by nas nie rozbawił :) Lady Godiva przecież "na golasa" to miała przejechać, ale nie przez Londyn, ale przez Coventry :)

  A jeszcze fajniejszy odlot Pana Żakowskiego to gdy zanim prokuratura zdążyła sprostować wysokość złamanej brzozy, to w panice szybciutko wyliczył, że złamane brzozy rosną do 2 metrów na rok :) a tekst zatytułował "Czy te liczby mogą kłamać?"

  I jak tu go nie lubić, ale warto posłużyć się puentą dzisiejszego programu Pana Żakowskiego:

  "Śmieszność szkodzi wiarygodności"

 • trajkotek

  Oceniono 1 raz 1

  przeczytałem:
  ''Więzienie to skazanie na celibat albo dewiację seksualną. Nie resocjalizuje, ale demoralizuje''- [BLOG JACZEWSKIEGO]

  klikłem ... i co/
  Żakowski wyskoczył o Palikocie - a gdzie ten blog, co w nim stosunki homoseksualne dewiacją seksualną są nazwane???

  _______________________________________________________
  Owca też człowiek >>> glosmichnika.blox.pl/2013/02/Owca-tez-czlowiek.html

 • bklodawski

  Oceniono 21 razy -19

  Palikot ma wielkie zasługi, ale też nie panuje nad emocjami. Słowa o Nowickiej pragnącej gwałtu były co najmniej chamskie i nie mają żadnego usprawiedliwienia - nie przyciągają uwagi publicznej do istotnego problemu i niczemu nie służą. Gdyby Palikot zdobył się na słowo "przepraszam", wielu wyborców by mu to wybaczyło, ale niestety jest na to za słaby.

 • harama1985

  Oceniono 40 razy -30

  Palikot i cała jego zgaja okazałi się jedną wielką, skompromitowana porażką. No cóż, sukce ma wielu ojców, a Palikot jest sierotą. Nawet jego mocodawcy odwracają się do niego. Jest jak bąk na salonach. Buhaha.
  www.youtube.com/watch?v=Gsf9GwAhseI
  www.swietlistedusze.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX