Gliński wycofuje się ze stypendium demograficznego? "To jest zły pomysł"

Prof. Piotr Gliński wycofał się z propozycji wprowadzenia "stypendiów demograficznych". - Powiedział, że to jest zły pomysł - relacjonował w "Poranku Radia TOK FM" Marek Sawicki z PSL, który brał udział w spotkaniu z kandydatem PiS na premiera.
- Podczas godzinnej rozmowy, poza wycofaniem się z projektu "tysiąc złotych na każde dziecko miesięcznie", prof. Gliński żadnych konkretnych rzeczy nie powiedział - stwierdził Sawicki. - Widać wyraźnie, że został wypuszczony przez PiS do misji, do której sam nie przykłada ręki - dodał były minister rolnictwa.

Sawicki w "Poranku Radia TOK FM" podkreślił jednocześnie, że warto rozmawiać o kwestiach związanych z demografią, ale "na pewno nie w tej formule". - Dużo lepszym instrumentem byłby system podatkowy - zaznaczył polityk PSL.

Pomysł stypendium demograficznego dla rodziców, czyli 1 tys. zł na każdy miesiąc, aż do osiągnięcia przez przez dziecko pełnoletności, ogłosił prof. Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP i doradca prof. Glińskiego.

Rybiński o nowym becikowym: Naród wymiera. Za 100 lat nie będzie komu gadać po polsku

Spotkanie władz PSL z prof. Glińskim odbyło się w czwartek. Kandydat PiS zabiegał o poparcie dla rządu technicznego. - Nie ma mowy, żeby PSL w jakiejkolwiek formule popierało prof. Glińskiego w jego projekcie - zastrzegł Sawicki w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (71)
Gliński wycofuje się ze stypendium demograficznego? "To jest zły pomysł"
Zaloguj się
 • choleryk_wwa

  Oceniono 162 razy 148

  Dość szybko zmienili zdanie. Najśmieszniejsze jest to, że populistyczne kocopoły opowiadają publicznie, w świetle kamer, żeby ciemny lud to podchwycił i zagłosował na nich, a później się z tego wycofują po cichu, na jakichś "prywatnych" spotkaniach. Ale to nie pierwszy raz gdy ta jedyna słuszna partia coś chlapnie, a potem się z tego wycofują albo robią dokładnie na odwrót.

 • andrzejmat

  Oceniono 117 razy 109

  PISOWSCY eksperci od ekonomii, demografii i socjologii, razem z marionetką - socjologiem specjalizującym się w "rządzeniu technicznym" - są, co nie zaskakuje, tej samej klasy, co eksperci od katastrof lotniczych i zamachów, w osobach tu niby amerykańskich specjalistów.

 • topiramax

  Oceniono 87 razy 79

  Niejaki Gliński to jest zły pomysł, niejaki Rybiński to był zły pomysł, niejaki Kaczyński to bardzo zły pomysł...można tak mnożyć i mnożyć.
  P.S. Fajnie , że oni się potrafią ze sobą porozumiewać;)

 • kuma1

  Oceniono 95 razy 73

  Do wyborów jeszcze sporo czasu.Jak na razie nie widać żadnej partii za wyjątkiem PO, która mogła by z powodzeniem i korzyścią dla społeczeństwa dalej poprowadzić i kierować państwem.
  PIS tylko ośmiesza się kolejnymi durnymi wypowiedziami Hofmana,Błaszczaka,Brudzińskiego a projekt z Glińskim to już dom wariatów w pełnej krasie.To nie partia to cyrk i kabaret w jednym.

 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 52

  Czy pan gliński ma jeszcze duzo takich dobrych pomysłów? A może powatarza tylko to, co się Jarkowi przyśniło... To dopiero kandydat....

 • gosc747

  Oceniono 48 razy 46

  pierre-dolą 3 po 3 aby zaistnieć, a potem nagły zwrot.
  To są politycy? Raczej celebryci. Tylko kasiora się liczy. Ktoś tam usłyszy o stypendiach, będzie głosował za tą partią. Może nie usłyszy, że ze stypendium się wycofało.

 • marek1937

  Oceniono 51 razy 45

  Zadziwia mnie , że człowiek (prof.R) z tytułem profesora widzi problem , ale aby go rozwiązać proponuje
  idiotyzmy , z punktu widzenia ekonomii kraju absolutnie nie realne i dobrze się z tym czuje.
  I nie wiem czy on jest profesorem ekonomii, czy też ma tylko triciny w głowie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX