Wałęsa o miejscu na multipleksie dla TV Trwam: Nie wolno dawać małpie brzytwy

- Nie wolno dawać małpie brzytwy - tak Lech Wałęsa skomentował w Radiu Zet sprawę procesu koncesyjnego Telewizji Trwam. Dodał też, że ewentualny rząd PiS może doprowadzić tylko do rewolty w państwie.
- Jestem przekonany, że z tymi patriotycznymi, religijnymi rzeczami można się nawet zgodzić - mówił w Radiu Zet Lech Wałęsa, odnosząc się do działalności Telewizji Trwam. - Natomiast politykowanie w stylu polityki Rydzyka jest skandalem, jest przeciwko wierze, przeciwko Kościołowi - stwierdził. Ostro wypowiedział się też o marszach poparcia dla toruńskiej telewizji. - Ja się pytam, kto za tym stoi, kto podpuszcza Polaków. Prędzej czy później polska się upomni o tych, którzy próbowali ją niszczyć - podsumował.

Kryzys? Bo nie posłuchali Wałęsy

Wałęsa stwierdził, że o wysokie bezrobocie w Polsce nie można obwiniać Donalda Tuska. - Stan kraju, Europy, świata jest taki, jaki jest. Nie mamy pomysłów, programów, struktur. Nie posłuchano Wałęsy - stwierdził. Jego recepta na kryzys to: "system prezydencki, szybkość, dekrety, 100 milionów jako uwłaszczenie Polaków". - To były programy, które rozwiązywałyby te problemy - podkreślił Wałęsa.

Były prezydent bardzo pozytywnie ocenił też obecny rząd. - Lepszego premiera długo nie znajdziemy. Rzadko tak mówiłem o politykach. To jest na te czasy wyjątkowy premier - mówił o Tusku. Jego zdaniem, źródłem problemów w polskim życiu politycznym jest natomiast zła ordynacja wyborcza i finansowanie partii.

Kwaśniewski sprawcą wszystkich nieszczęść

- Ładnie grał, ładnie się ubierał, ładnie mówił, ale nic nie robił - tak Wałęsa podsumował politykę Aleksandra Kwaśniewskiego. Nazwał go też "sprawcą wszystkich nieszczęść". - Wziął ochłapy, na najniższym poziomie wprowadził nas do NATO i UE. Gdyby ktoś mi takie warunki dał jak Kwaśniewskiemu, to by nie mógł przy stole wysiedzieć - stwierdził były prezydent.

Lech Wałęsa odniósł się tez do nowych projektów politycznych Janusza Palikota. - W diagnozie, w poszukiwaniach popieram Palikota, ale nie wspieram, kiedy próbuje rozwiązywać problemy jak saper bez znajomości rzeczy - ocenił.

Niech mniejszość nie wchodzi na głowę większości

Wałęsa ocenił, że wprowadzenie związków partnerskich jest wstępem do legalizacji małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. - Dziś chodzi o to, a jutro będzie chodziło o dzieci i inne rzeczy. Przecież to jest problem postępujący i to się tak zakończy jak w innych krajach - ocenił były prezydent.

Mimo to Lech Wałęsa uznał potrzebę przyjęcia rozwiązań dotyczących np. dziedziczenia i odwiedzin w szpitalu. - To wszystko jest do uregulowania. Ale jeszcze raz powtarzam: nie wchodzić na nazwy i rzeczy sprawdzone przez wieki. Organizować swoje, nazywać się po swojemu. Nie żadne małżeństwa, bo małżeństwa mają inne zadania i cele. Nazwać się inaczej: supermałżeństwa, nadmałżeństwa - podkreślił. Trzeba pozwolić na różnice, ale niech mniejszości nie wchodzą na głowę większości! - podsumował Wałęsa.

Więcej w Radio Zet

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
Wałęsa o miejscu na multipleksie dla TV Trwam: Nie wolno dawać małpie brzytwy
Zaloguj się
 • aniechich03

  Oceniono 63 razy 39

  Lechu !
  Panie Były Prezydencie !
  Nie obraź się, ale sam latałeś z brzytwą - siekierką i ciąłeś na oślep.
  Twoje pięc minut w historii Polski i świata już było.
  Doceniamy to
  Jesteś ikoną i zasłużyłeś na uznanie za to co zrobiłeś w latach 70-80
  Dzisiaj jednak sie mylisz.
  Rydzyk to nie ekstremisryczny w swych poglądach ksiadz.
  Taki jest cały Kościół Rzymsko-Pedofilski.
  Ty jesteś po ich stronie, więc nam JUŻ nie pomożesz.
  My chcemy wyprowadzić sztandary kościelne i krzyze z naszych szkół, przedszkoli, urzedów.
  Chcemy ukarania Košcioła za OCHRONĘ pedofilów w sutannach.
  Chcemy wypowiedzenia Konkordatu.
  Ty jesteś po ich stronie.
  W tej sprawie jestes wrogiem większości Polaków
  W tej sprawie jesteś sojusznikiem Rydzyka i rezysera Brauna mówiących : bo po cóż nam Polska, jeśli nie po to aby jeszcze mogła się na coś przydać Watykanowi...
  Masz coś do powiedzenia w tej sprawie ??
  ....
  Nie słyszę.....

 • aniechich03

  Oceniono 47 razy 37

  Lechu !
  Dla Koscioła pedofilia to grzech
  Dla nas pedofilia to przestępstwo.
  Nie dogadamy się

 • niktwazny126

  Oceniono 38 razy 30

  Nadmałżeństwa?? nowomowa pana Wałęsy ciągle zaskakuje... Zdaje się, że w pana małżeństwie i katolickiej rodzinie troszkę zgrzyta...
  Chyba troszkę pan były prezydent zazdrości innemu byłemu prezydentowi. Jolka nie wywleka domowych problemow na zewnątrz...
  Powiedzenie z małpą bardzo akuratne. Ileż to już małp w naszym kraju dostało brzytwę i ją wykorzystało, prawda, panie były prezydencie? Solidarność zdaje się powstała po to, by bronić najniższą klasę, robotników, chłopów. I co? I to, że twórcy solidarności mają się dobrze, a reszta ciągle musi się o swoje prawa dopominać.

 • ciemnyludd

  Oceniono 30 razy 22

  Byłbyś Lechu COOL, gdybyś jeszcze tą Matkę Boską PRZENIÓSŁ Z KLAPY DO SZUFLADY...

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 25 razy 17

  Gdyby Rydzyk dostał miejsce multipleksie skrócił by męki KRK w Polsce. Tak jak ty Lechu jako polityk dałeś po garach robotnikom.

 • compost

  Oceniono 14 razy 14

  Ten człowiek nigdy nie przestanie mnie zadziwiać. Z jednej strony świeży powiew rozsądku, z drugiej zaś zgniły smrodek ignorancji.

 • arvelli_net

  Oceniono 20 razy 12

  ... a może wprost przeciwnie, dać miejsce, dać sprzęt nawet z noktowizorami i niech tak przez pomyłkę puszczą to co w nocy nagrają w proboszczowskich alkowach:)

 • villk

  Oceniono 25 razy 11

  "Wałęsa o miejscu na multipleksie dla TV Trwam: Nie wolno dawać małpie brzytwy."

  gratuluje trafoności sądu i plastyczności sformułowania .

 • luna368

  Oceniono 20 razy 8

  Wałęsa bredzi po raz kolejny. Jest skończony i lepiej żeby się nie wypowiadał publicznie, bo jeszcze bardziej się kompromituje. I dalej gnębi Krzysztofa Wyszkowskiego. Mści się na schorowanym człowieku. "Załatwił" mu komornika i śmieje się w głos. To bardzo przykre. Wielki upadek niegdysiejszego autorytetu w bardzo prymitywnym stylu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX