Pawłowicz proponuje: Zamiast dyskutować o związkach partnerskich, leczmy gejów

?Czy ministerstwo prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu pomoc i wsparcie dla osób chcących wyjść z problemu homoseksualizmu? - pyta Krystyna Pawłowicz ministra zdrowia. Posłanka PiS złożyła nawet interpelację do Bartosza Arłukowicza. Sprawę skomentował dla nas Robert Biedroń. - Każdy poseł może złożyć interpelację, nawet w najgłupszej i najbardziej obraźliwej formie - powiedział poseł RP.
"Po niedawnej sejmowej debacie nt. projektów ustaw o związkach partnerskich zgłosili się do mnie przedstawiciele Stowarzyszenia POMOC 2002 z Radomia tworzący grupy wsparcia dla osób chcących wyjść z zachowań homoseksualnych" - czytamy w interpelacji Pawłowicz. "Świadectwa ich osobistych, dramatycznych doświadczeń walki z homoseksualizmem pokazują skalę ich cierpień, pokazują związek ich zachowań z urazami z dzieciństwa, dawnymi emocjami, uczuciami, ranami, które nigdy nie zostały uleczone" - kontynuuje posłanka.

Krystyna Pawłowicz poprosiła ministra zdrowia m.in. o informacje, czy jego resort prowadzi "jakieś konkretne formy pomocy i terapii dla osób homoseksualnych i czy w ogóle zajmuje się problemami tych osób". O skomentowanie tej sprawy poprosiliśmy posła Ruchu Palikota Roberta Biedronia.

Pawłowicz zbliża się do Lecha Wałęsy

- Każdy poseł może złożyć interpelację, nawet w najgłupszej i najbardziej obraźliwej formie. To jest też element demokracji. Z tego, co wiem, jest pomysł, by zreformować interpelacje poselskie i uniknąć takich sytuacji - powiedział Biedroń. - Mam wrażenie, że pani poseł Pawłowicz zbliża się do Lecha Wałęsy. Oni oboje brną w kierunku niezrozumiałym chyba dla nas wszystkich, coraz bardziej się zapętlając i wchodząc w opary absurdu - dodał.

Zdaniem posła RP, Krystyna Pawłowicz marnuje wiedzę i energię na "sprawy pełne nienawiści". - Ta interpelacja jest napisana w oparach absurdu - mówi Biedroń. - Powinniśmy się zastanowić, dlaczego w XXI wieku, w demokratycznym państwie, w którym homoseksualizmu się nie leczy, działają takie szarlatańskie instytucje jak POMOC 2002. I informują ludzi, że potrafią z homoseksualizmu wyleczyć - podkreśla.

Biedroń: "Może pani Pawłowicz chce być folklorem sejmowym"

Rober Biedroń zapowiada, że absolutnie nie zamierza wchodzić w dyskusję z Pawłowicz. Jego zdaniem byłoby to "pożywką dla homofobów, którzy tak jak Pawłowicz żerują na nieszczęściu drugiego człowieka". - Jeżeli posłanka Pawłowicz chce wchodzić w środowiska, które okaleczają psychicznie ludzi i ich unieszczęśliwiają, to jest mi po prostu przykro. Może pani poseł chce być folklorem sejmowym i w jakiś sposób się odróżnić... Szkoda, że w tak absurdalny i niegodziwy sposób - powiedział poseł RP.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (154)
Pawłowicz proponuje: Zamiast dyskutować o związkach partnerskich, leczmy gejów
Zaloguj się
 • pannamarianna777

  Oceniono 123 razy 113

  Dostać się do lekarza bez kolejki - trudna sprawa.
  Ale jeśli pomoc medyczna jest niezbędna ustąpmy miejsca..
  Pani Pawłowicz proszę...jako pierwsza do leczenia...

 • niktwazny126

  Oceniono 96 razy 88

  Cóż tak lagodnie, pani "profesor"? A może egzorcyzmujmy? Albo od razu na stos ? Podpalaczy się trochę znajdzie na prawicy. Pierwszy stosik z przyjemnością rozpali pan Wałęsa.

 • uszatek_2

  Oceniono 89 razy 79

  ...najpierw zacznijmy leczyć psychiatrycznie pani Pawłowicz. , bo homoseksualizmu leczyć się nie da ,choćby z tego powodu, że nie jest jednostką chorobową.... A pani Pawłowicz lepiej niech popatrzy w lustro i zda sobie sprawę, że jej frustracje spowodowane są kompleksem niedoj...nia z powodów tych o których mówi lustro....

 • kadykianus

  Oceniono 83 razy 75

  Droga Mysys Pawłowicz!

  Był taki facet, psychiatra Zygmunt Freud, który już 100 lat temu zastanawiał się, skąd się bierze homofobia.
  Zanim jeszcze świat naukowy doszedł do wniosku, że homo homo to orientacja seksualna a nie schorzenie, on, ten gość, który wyprzedzał swoje czasy, zastanawiał się nie nad homoseksualizmem ale nad tym, co w głowach mają homofoby.

  Dziś uważa się, że czysta homofobia jest rzadko spotykana - raczej nie spotyka się ludzi, którzy ze strachu przed przystojnymi chłopcami w modnych ciuchach zamykają się ze strachu w łazience...

  Ale! Wiadomo, że wrogość wobec homoseksualistów jest składową czegoś, co się nazywa osobowością autorytarną. A to już jest zaburzenie osobowości. Pani zdradza wiele cech autorytarnej osobowości.

 • pannamarianna777

  Oceniono 54 razy 48

  Kazimierz Przerwa-Tetmajer

  Kretynów ludzkich olbrzymie gromady
  Z głupiem szyderstwem lub głupiem wzburzeniem,
  Patrzą na ludzi, którzy w nowe szlaki
  Idą, wiedzeni myślą lub natchnieniem.

  »Tylko to może być dobre, co stare!«
  Kretynów motłoch krzyczy lub mamrota —
  A więc wskroś dobrą głupotą, kretyni,
  Jest wasza, stara, jak sam świat, głupot

 • usmecenas

  Oceniono 47 razy 41

  jest to rzeczywiscie folklor sejmowy.Ona chce "leczyc" orientacje seksualna.
  Mysle, ze przydaloby sie zaprosic ta pania do lekarza specjalisty.
  Niech spyta sie swoich nieprzyjaciol, co jej dolega.
  Kto na nia glosowal?

 • pannamarianna777

  Oceniono 38 razy 34

  " Nawet w społeczeństwach najnowszej formacji, w społeczeństwach niby to najbardziej oddalonych od stanu dzikości, istnieją stale i nieprzerwanie instytucje, korporacje i zwyczaje, ziejące dzikością i barbarzyństwem, zniżające ludzkość do stanu przedczłowieczego (jeżeli „człowieczeństwo” i „ludzkość” weźmiemy chwilowo w szlachetnym znaczeniu tych wyrazów). W każdym zaś człowieku, choćby nawet najwyżej posuniętym pod względem umysłowym i moralnym, drzemią dzikie instynkta, które przy sprzyjających okolicznościach wybuchają z niepohamowaną siłą i sprowadzają „śmietankę” inteligiencji i „pana stworzenia” do stanu wściekłej bestji dwunogiej"
  de Courtenay - 1905r

 • kubadziu

  Oceniono 26 razy 22

  Tak, tak, pani poseł. Słońce musi kręcić się wokół Ziemi, a jak jest inaczej, to trzeba leczyć Słońce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX