"Dajmy spokój Stefanowi". Wujec: każdy teraz pokazuje, że jest przyjacielem głodujących dzieci

Spór o szczaw i niedożywione dzieci trwa. - To, co powiedział Niesiołowski, to wyraz pogardy wobec problemu. Solidarna Polska skieruje wniosek do komisji etyki o ukaranie posła, bo tego rodzaju wypowiedzią podważył zaufanie do Sejmu - zapowiedział w radiowej "Trójce" Zbigniew Ziobro. Chodzi o wypowiedź posła Platformy nt. szczawiu i niedożywionych dzieci. - Mnie martwi, że tak ważna sprawa jest przedmiotem rozgrywki i sposobem na pokazanie się - ubolewał doradca prezydenta Henryk Wujec.
- Stefan użył historii, którą sami pamiętamy. Ja nie jestem tak leciwy, a pamiętam jak klasowo organizowane były zbiory szczawiu. W kocach zanosiliśmy na stołówkę, żeby potem była zupa. To są fakty. Nie zmieniajmy historii - mówił poseł PO Andrzej Halicki. Ale też zaznaczył. - Mamy niepoważną rozmowę. Dzisiaj żyjemy na zupełnie innym poziomie, inne mamy oczekiwania, a problem niedożywionych dzieci to jest temat do poważnej debaty. Nie można ignorować tych danych - dodał.

"Rodzice dostają pomoc, ale dzieci nie jedzą"

Politycy komentowali słowa Stefana Niesiołowskiego. Poseł Platformy w TVN24 przekonywał w tym tygodniu, że informacje o 800 tys. niedożywionych dzieci w Polsce (to dane Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś") nie mogą być prawdziwe, bo dzisiaj dzieci nie jedzą na przykład dziko rosnącego szczawiu czy śliwek ulęgałek i mirabelek. - Myśmy grali w piłkę, bo była przerwa, to wyjedliśmy cały szczaw z nasypu i wszystkie śliwki ulęgałki, mirabelki jedliśmy. Dzisiaj te wszystkie gruszki, śliwki leżą i nikt tego nie zbiera - mówił.Jarosław Kalinowski, europoseł PSL przekonywał, że pieniądze na niedożywione dzieci są w budżecie i unijnym, i polskim. - W projekcie budżetu Unii na lata 2014-20 około 2,5 miliarda euro przeznaczone jest dla biednych, którzy mają problem z zabezpieczeniem żywności. Aktualnie są jeszcze większe pieniądze. Polska była jednym z największych beneficjantów. Oczywiście taki problem jest. W Unii wykluczenie dotyczy bardzo wielu rodzin. Bywa, że rodzice dostają pomoc, ale dzieci nie jedzą. Szkoła jest jedynym miejscem, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek. Nie ma co się śmiać - mówił.

"Politycy powinni dyskutować o niedożywieniu, a nie homoseksualistach"

Zbigniew Ziobro dodał, że Polska jest "na czarnej liście, gdzie dzieci nie dojadają każdego dnia". - UNESCO, poważna instytucja wskazuje, że w Polsce 1,3 mln dzieci żyje poniżej warunków minimum socjalnego. Jeżeli jest też raport, że 800 tys. dzieci nie dojada, czyli kładą się głodne spać, czy to nie jest zatrważająca informacja? - pytał.

Zapowiedział też, że jego partia złoży doniesienie na Niesiołowskiego. - To o tym (niedożywieniu) politycy powinni dyskutować w Sejmie, a nie o związkach homoseksualnych. To, co powiedział Niesiołowski, to wyraz pogardy wobec problemu. Sam się ośmieszył i PO przy okazji. Solidarna Polska skieruje wniosek do komisji etyki, bo tego rodzaju wypowiedzią podważył zaufanie do Sejmu. Podważył też godność, którą powinien reprezentować parlamentarzysta - powiedział.

"Kto jest największym przyjacielem głodujących dzieci?"

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, Platforma ignoruje poważny problem. - A jest on realny, tylko że władza w sposób arogancki się do tego odnosi. Pan Niesiołowski, gdzieś w tabloidzie widziałem, zainkasował najwyższe premie, kiedy był wicemarszałkiem Sejmu. Chyba 127 tys. zł, to co go problem niedożywionych dzieci obchodzi - mówił.

- Mnie martwi, że tak ważna sprawa jest przedmiotem rozgrywki i sposobem pokazania się - wskazał Henryk Wujec. - A trzeba zdiagnozować, gdzie jest potrzebna pomoc i ją zapewnić, bo wiemy, że środki są. Ale temat stał się powodem do polemiki i pokazania się, kto jest największym przyjacielem głodujących dzieci - ubolewał.

- Dajmy spokój Stefanowi Niesiołowskiemu. Tam nie było drwiny. Może była niefortunność wypowiedzenia tej myśli - dodał Jerzy Wenderlich z SLD.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (24)
"Dajmy spokój Stefanowi". Wujec: każdy teraz pokazuje, że jest przyjacielem głodujących dzieci
Zaloguj się
 • demetria11

  Oceniono 18 razy 14

  Tak podejrzewałam, że wybitny pisowski intelektualista, p. Błaszczak, czytuje co najwyżej tabloidy...

 • maaac

  Oceniono 22 razy 14

  Mam wrażenie, że być może Niesiołowski nie zawsze panuje nad tym co mówi, ale w przeciwieństwie do swoich oponentów NAPRAWDĘ kiedyś nie dojadał.

  W odniesieniu do Pana Eks Ministra Sprawiedliwości Ziobry to jestem więcej niż pewien. Facet urodzony w 1970 w rodzinie lekarza i dyrektora, działacza PZPRu oraz dentystki ani z głodu, ani nawet z braku niektórych produktów spożywczych (czekolada, owoce cytrusowe) nie cierpiał. Jak nie po linii partyjnej to jako łapówki od "wdzięcznych" pacjentów dla rodziców na pewno non stop dostawał co trzeba.

 • andy18m

  Oceniono 22 razy 14

  "Solidarna Polska skieruje wniosek do komisji etyki o ukaranie posła, bo tego rodzaju wypowiedzią podważył zaufanie do Sejmu - zapowiedział w radiowej "Trójce" Zbigniew Ziobro"
  W którym parlamencie jest Zero? Kogo on reprezentuje? I jakim prawem?

 • op_par

  Oceniono 20 razy 12

  Nie wiem, podobnie jak wszyscy wypasieni na sejmowych pensjach, jak teraz dzieci niedojadają!
  Dopasa się panów w sukienkach i na ich banialuki wydaje mliardy bo politycznie mogą zaszkodzić!
  Pan Prof. Niesiołowski powiedział prawdę o tym co robił! Ja też jadłem co wpadło w rękę (jestem po 60-tce) !
  Nie widzę ani takich chudych, ani tak biednie ubranych dzieci jak za moich czasów!
  Nie można własnych poglądów wypowiedzieć bo otłuszczeni jak Ziobro i inne Hoffmany cię zakraczą?
  Jestem z Panem Panie Profesorze - też jadłem szczaw i nie tylko!

 • nebukadnezar

  Oceniono 20 razy 12

  Ten facet aby o nim nie zapomnieć gada już sam ze sobą. Czekam aż sam na siebie złoży doniesienie i sam przed sobą stanie jako komisją i nałoży sobie karę...p. Wróbel. Cokolwiek miałoby to oznaczać.

 • wandateresa1

  Oceniono 16 razy 10

  Uważam za NIEGODZIWE takie przekręcanie i robienie z ludzi DEBILI ----Poseł Niesiołowski powiedział ::: O SOBIE i SWOICH kolegach z dzieciństwa jako WSPOMNIENIE że ::: w czasie zabaw z piłką jedli szczaw i dzikie mirabelki ------Przepraszam lecz NIE WIDZE w tym żadnej sensacji ////fundacja Maciuś napisała bzdury.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 24 razy 4

  Pośle Halicki, może zamiast debaty Sejmowej,konkretne działania od jutra! Debatować to możecie o przyszłości,a głodne dzieci trzeba nakarmić dziś!

 • trajkotek

  Oceniono 11 razy 3

  "Politycy powinni dyskutować o niedożywieniu, a nie homoseksualistach"
  przyjmijmy kompromis - dyskutujmy o niedożywionych homoseksualistach!

  _____________________________________________________________-
  glosmichnika.blox.pl/2013/03/Czy-Hitler-byl-gejem.html

 • srololot

  0

  Wujec nie wszystko widzi ...........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX