Sondaż CBOS: Rośnie przewaga PiS nad PO

mil
14.06.2013 , aktualizacja: 14.06.2013 12:23
A A A Drukuj
Rośnie przewaga PiS nad PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego z poparciem na poziomie 27 proc. prowadzi w najnowszym, czerwcowym sondażu CBOS o cztery punkty procentowe. W stosunku do maja oznacza to wzrost o jeden punkt procentowy. Platforma nie straciła jednak na poparciu i utrzymuje najgorszy od ośmiu lat wynik 23 proc.
Trzeci w tym tygodniu sondaż - po TNS Polska i HH dla wp.pl - pokazuje zwiększającą się przewagę PiS (27 proc.) nad PO (23 proc.). Jest to jednak pierwszy sondaż, w którym poparcie dla Platformy utrzymało się na tym samym poziomie.

Zgodnie z wynikami czerwcowego sondażu CBOS trzecie miejsce zajmuje SLD z wynikiem 9 proc., czwarte - PSL z poparciem na poziomie 6 proc. Na obie partie zagłosowałaby w czerwcu taka sama grupa ankietowanych co w maju. O jeden punkt procentowy mniej osób zagłosowałoby za to na Ruch Palikota - w czerwcu partia może liczyć na poparcie na poziomie 3 proc.

Solidarna Polska i Nowa Prawica mają po 2 proc., PJN i PPP - po 1 proc. Poparcie dla tych partii nie zmieniło się od ostatniego miesiąca. 23 proc. ankietowanych nie wie, na które z ugrupowań chciałoby oddać swój głos.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 1

Komentarze (6)

 • avatar

  nebukadnezar

  Oceniono 4 razy 2

  "Mo­je życie jest żałos­ne. Os­tatni raz byłem w ko­biecie zwie­dzając Sta­tuę Wolności. "

  Woody Allen

  ...BO TAK.

 • avatar
 • avatar

  0

  Sondaże wskazujące niby oczekiwaną popularność odpychających nieudaczników źle świadczą o uczestnikach sondaży. Trudno! Potwierdzają, jak podatni na uleganie nienaturalnym postawom są obserwatorzy naszej sceny politycznej. PiS jest złożony z odpychających, a właściwie odrażających postaci i to im nie przeszkadza zdobywać zaufanie. Pozerzy - jak grabarz, mędrcy jak - jałowa profesorka czy jakaś sobecka z wizerunkiem rozmazanego płodu w jej wniebowziętych oczętach na trybunie sejmowej przemawiają pozytywnie do elektoratu chłopca, co stracił bliźniaczego braciszka, którego rozwesela tańczący smutnego poloneza na smoleńskim bagnie pisowski dzierżyński między płacząymi brzozami.
  Tylko jedno może nas wszystkich nieustannie cieszyć - Macierewicz nie nosi imienia Feliks (szczęśliwy) a Antoś, i zostało mu to coś z mściwego policjanta, którego najbardziej raduje każdy nowy pomysł, jaki z infantylnie promieniejąca fizjonomią i błyskiem w oku (może nawet w obu) może od nowa sygnalizować swoją obsesję zamachowca.
  PiS wygra i nie ma to żadnego znaczenia, że cała Polska będzie tego gorzko żałować.
  Nauczka bez łez nic nie znaczy.

 • avatar

  Oceniono 6 razy 0

  Sondaże sondażami ale na głębokiej wodzie ZAMACH i GĘBA MACIEREWICZA pociągną Kartoflanych w dół, bo nikt swojego bytu oraz portmonetki w kieszeni...NIE ODDA W A R I A T O M ...

 • avatar

  niktwazny126

  Oceniono 6 razy 0

  Gratulacje ;), proponuję w mediach więcej Jarosława i Antoniego jako zwycięzców. Niech opowiadają, jaki piękny, bogaty i sprawiedliwy kraj zechcą nam zbudować według własnych wizji. Bo abstrakcyjne wizje Antoniego są tak sugestywne, że to poparcie spadnie równie szybko, jak wzrasta.
  Na chwilę obecną nie widzę partii,na ktorą mogę oddać glos. Liczę na pojawienie się "czegoś" na lewej stronie. Prawica już przez ostatnie lata pokazala, że nie jest w stanie naprawić tego, co udało się zepsuć w czasie przemian ustrojowych.

 • avatar

  Oceniono 6 razy 0

  W sondzie TOK.FM zabrakło jednego ważnego pytania: nie popieram żadnej partii. I coś mi się zdaje, że zwolennicy tej opcji mogli by być górą. Wiele osób ma już dość tego jałowego partyjniactwa. Ile można oglądać i słuchać te same głupkowate ryje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Napisz do TOK FM

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.