MON: Czesław Mroczek za Skrzypczaka. Będzie odpowiadał za zakup broni

mig, PAP
10.12.2013 , aktualizacja: 10.12.2013 18:22
A A A Drukuj
Czesław Mroczek

Czesław Mroczek (Fot. Michał Józefaciuk/Senat RP/Wikimedia Commons/)

Wiceszef MON Czesław Mroczek, który do tej pory odpowiadał za sprawy socjalne, będzie docelowo zajmował się zakupami uzbrojenia i sprzętu wojskowego i zajmie miejsce odwołanego gen. Waldemara Skrzypczaka. Obowiązki Mroczka zostaną powierzone nowemu wiceministrowi.
"Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zdecydował o docelowym powierzeniu sekretarzowi stanu Czesławowi Mroczkowi kierownictwa nad pionem uzbrojenia i modernizacji" - napisano w komunikacie MON. "Nadzór nad sprawami społecznymi, dotychczas sprawowany przez Czesława Mroczka, będzie powierzony nowemu podsekretarzowi stanu, który zostanie powołany w ciągu najbliższych tygodni" - zapowiedziano.

Rezygnacja generała Skrzypczaka

Wiceminister gen. Waldemar Skrzypczak zrezygnował ze stanowiska 28 listopada. Tego samego dnia jego dymisję przyjął premier Donald Tusk. Wtedy obowiązki Skrzypczaka tymczasowo powierzono Mroczkowi.

Mroczek został sekretarzem stanu MON latem 2011 r. wraz z objęciem resortu przez Siemoniaka. Podlegały mu departamenty spraw socjalnych, nauki i szkolnictwa wyższego oraz wychowania i promocji obronności, nadzorował też Wojskową Agencję Mieszkaniową. Był również pełnomocnikiem ds. wdrażania zaleceń sformułowanych po katastrofie smoleńskiej przez komisję Millera.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (2)
Zaloguj się
 • avatar

  Oceniono 4 razy 2

  Siemoniak sprowadzi l poraz drugi Skrzypczaka z emerytury do sluzby z leku przed jego krytyka ministra. Pszestraszyl sie. Wtedy hulala sprawa Gawron i on hula do dzis. Slrzypczak stary wyga by nie powiedziec cwaniak chcial wejsc jeszcze raz na wojskowe wyzyny i spadl tak jak wtedy, za czasow Klicha. Tusk nie zna sie na wojsku , Siemoniaka postawil na to stanowisko, bo myslal, ze jest lepszy jak lekarz Klich. Zero pojecia o ludziach i o branzy. To tak jak z ministrantem Gowinem, Dzis Skrzypczak dla mnie, zostal zredukowany do wojskowego generalskiego blazne , a pozostanie po nim tyle co po Polko, smrod. Chcial zaslynac i przeminelo z wiatrem. Zastanawiam sie skad wzial sie taki szybki awans Skrzypczaka do stopnia generala broni , skoro jeszcze w 1998 byl pulkownikiem i wypijal na sluzbie swoje wina w towarzystwie kolegi generala Buka, Ba oni wszyscy pija i to co i to jak, i bawia sie nie za swoje. Blasik tez polecial na czadzie, a gen.dyw. Flaszka zwany, na sluzbie u Pana. gazolina nieprzecietna, chlal i bil sie w piersi mowic....i odpusc nam nasze grzechy... Tylko kto mial je odpuscic. Ot General dywizji w sukience , zyjacy na koszt podatnika , tak jak DSkrzypczak , czekajacy na wojne, a wojny jak nie ma tak niema. O nie, jest ! Wsrod nas.

 • avatar

  0

  Zapachnialo smrodkiem po Skrzypchaku bo byl malo inteligentny w wyciaganiu kasy dla PO.Teraz zajmie sie tym ktos bardziej doswiadczony.;)
  Koperta za podpisanie kontraktu to nimimum 10% wartosci kontraktu -przypominam !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Napisz do TOK FM

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.