Jest nowy sondaż CBOS. PO dominuje nad PiS. Korwin ma tyle co SLD. Wybory do europarlamentu

osi
30.04.2014 , aktualizacja: 30.04.2014 17:14
A A A Drukuj
Budynek europarlamentu

Budynek europarlamentu (Fot. ANDREAS PECHAR AP)

CBOS opublikował sondaż, według którego wybory do europarlamentu wygrałaby PO. Na drugim miejscu byłby PiS. Inne komitety wyborcze też nie są bez szans na dobry wynik. Nowa Prawica ma tyle samo zwolenników co SLD-UP. Nieco mniej zaś PSL i Polska Razem - podaje serwis 300polityka.pl.
Według sondażu na PO swój głos oddałoby 29 proc. wyborców, na PiS - 21 proc. Biorąc pod uwagę to, że 27 proc. ankietowanych deklaruje, że nie wie jeszcze, na kogo zagłosuje, pozostałe komitety też mają szanse na dobre wyniki - uważa serwis 300polityka.pl.

"Wśród nich najwięcej zwolenników mają obecnie kolacja SLD-UP oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (po 6% głosów). Nieco mniej sympatyków mają PSL oraz Polska Razem Jarosława Gowina (po 4%). Najmniej zdeklarowanych zwolenników zyskały w tym miesiącu Europa Plus Twój Ruch (2%) oraz Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro (1%)" - podaje serwis.

CBOS: Frekwencja może być niższa niż przed 5 laty

300polityka.pl dodaje, że "w porównaniu z ubiegłym miesiącem największy przyrost głosów odnotowała PO (wzrost o 5 punktów procentowych) oraz Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego (wzrost o 2 punkty procentowe). Wzrósł także odsetek niezdecydowanych wyborców (również o 2 punkty). Nie zmienił się wynik Polski Razem Jarosława Gowina. Pozostałe komitety w porównaniu z deklaracjami z marca nieco straciły, w relatywnie największym stopniu koalicja SLD-UP oraz PSL (po 2 punkty straty)".

Tak swój sondaż komentuje CBOS: "Jedna trzecia Polaków deklaruje zainteresowanie wyborami do Parlamentu Europejskiego - to poziom zbliżony do tego sprzed pięciu lat. Tylko nieco większy odsetek chce iść na to głosowanie. W okresie kiedy przeprowadzano badanie, ponad jedna czwarta zdeklarowanych uczestników wyborów do PE nie znała jeszcze żadnego kandydata spośród startujących w ich okręgu wyborczym i, co więcej, deklarowała, że w ogóle nie jest tym zainteresowana".

"To więcej niż przed pięcioma laty, co może zapowiadać frekwencję niższą niż w 2009 roku. Wypowiedzi badanych wskazują, że trwająca właśnie kampania wyborcza przed wyborami do PE bywa przeciwskuteczna i na część Polaków działa zniechęcająco, bowiem w trakcie jej trwania - w porównaniu z ubiegłym miesiącem - wzrósł odsetek osób deklarujących, że na pewno nie pójdą na wybory" - informuje CBOS.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Zobacz więcej na temat:

 • 3
 • 11
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • avatar

  zorn.gottes

  Oceniono 62 razy 42

  kurski, wróbel, ziobro, kempa i adamek. wasze miejsce jest w pośredniaku.

 • avatar

  ciemnyluddd

  Oceniono 39 razy 19

  Partia KUKUŁCZE GNIAZDO...r o ś n i e ???

 • avatar

  szpung

  Oceniono 14 razy 12

  Kto przeczytal drobny druczek w środku ten znalazl wstydliwie ukryta informacje, sondaż przeprowadzony przez CBOS w dniach 3-9 kwietnia, czyli dokładnie 4 tygodnie temu rozpoczęto, a 3 tygodnie temu zakończono zadawanie pytań ankietowanym. Zalosne

 • avatar

  kkastr

  Oceniono 71 razy 5

  Nowa Prawica - jest nadzieja :)

 • avatar

  morgoth1974

  Oceniono 53 razy 3

  Jest nadzieja na reaktywacje Monarchii absolutnej ....hip,hip hurraaa!!!

  Cofnijmy kraj 300 lat do tyłu, a jak JKM się postara, to może wrócą karoce i poczta konna.....huraaa!!!

  KRUL ,KRULEM WSZYSTKICH POLAKÓW ....zakrzyknął gimbus,wydoroślał i przestał popierać mizogina,monarchistę i zwolennika pedofilii uświadamiającej !!!

 • avatar

  zdzisek1949

  Oceniono 5 razy 1

  Według sondażu CBOSS średnia długość
  penisów w PO wynosi 29 cm.

 • avatar

  musztarda66

  Oceniono 73 razy 1

  Tata mówi,że Korwin to idiota.Zapytałem się dlaczego uważa Korwina za idiotę to powiedział,że w telewizji mówią,że idiota więc tak musi być.Tata twierdzi,że ZUS nie zbankrutuje,bo jest państwowy.Pytam się dlaczego uważa,że nie zbankrutuje,to Tata mówi,że w Telewizji pokazywali,że nie może zbankrutować,więc tak musi być.Tata mówi,że każdy prywaciarz to złodziej.Pytam się go dlaczego każdy jest złodziej to Tata odpowiada,że w Fakcie i Telewizji wyczytał,że złodziej.Tata głosuje na PIS,sąsiad myślący podobnie jak on na PO,a ja spierda... z tego kraju i życzę Tacie powodzenia w budowaniu Polski jako kraju dobrobytu z 40 letnimi emerytami,masą urzędników i według Taty niskich podatków podatków,których nie udźwignęłaby nawet Arabia Saudyjska

 • avatar

  romp6

  Oceniono 17 razy -1

  BIULETYN INFORMACYJNY RZADU =AGORA gazeta wyborcza tfu wybiórcza, TOK FM ROXY FM.
  CBOS to firma, którą kierują niedawni dziczejąc przybudówki PO czyli Młodzi Demokraci, ekipa zegarmistrza Nowka.
  Tworzy sondaże, które są z sufitu. PRZEKUTY OBCIACHOWCY -PO , mogą być najwyżej na trzeci bądź czwartym miejscu.
  PO PARTIA,KTÓRA DZIAŁA W POLSCE NA ZLECENIE PÓŁFASZYSTOWSKIEJ CDU. PO wygrała wybory na Opolszczyźnie. Po interwencji Tuska, zrzekła się władzy na rzecz mniejszości niemieckiej.
  KLD czyli PO, której sponsorem był niejaki pan Kubiak, doradca ministra Lewandowskiego, jednocześnie nabywca, poniżej wartości wielu prywatyzowanych przedsiębiorstw przez Lewandowskiego.
  Upadek stoczni w Polsce, najbardziej na tym zyskały stocznie niemieckie , które przejęły wszystkie polskie kontrakty.
  WIELKA AFERA PO czyli info afera, miliardy ,które zgarnęły kliki oszustów z PO, o czym głośno mówiły wszystkie media.
  AMBER GOLD, czyli afera pomorskiej PO z synem premiera Tuska Michałem Tuskiem, który łamał prawo , zafałszował dane, aby w dokumentach finansowych Marcina P. widnieć jako Józef Bąk.
  CAM Media , spółka należąca do kolesia Sławomira Nowaka, która wygrywała wszystkie weekendowe przetargi, jakie organizowało Ministerstwo Rozwoju Regionalnego .
  Właściciel CAM Media, to sponsor zegarków ministra Nowaka.

 • avatar

  daardevil

  Oceniono 70 razy -6

  Czas socjaldemokratycznych idiotów, złodzieji i karierowiczów powoli się kończy.

  Tylko Nowa Prawica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Poranek Radia TOK FM
Najczęściej czytane

Napisz do TOK FM

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.