Senator PO o konwencji antyprzemocowej: Przesyt doktrynalny. Będę przeciw

"Przesyt doktrynalny skłania mnie do opowiedzenia się przeciwko konwencji o przeciwdziałaniu przemocy" - mówi "Rzeczpospolitej" Jan Rulewski, senator PO. Ustawa o ratyfikacji konwencji antyprzemocowej właśnie z dużym trudem wyszła z komisji sejmowych. Niebawem może trafić do Senatu.
Jan Rulewski, były opozycjonista i senator PO, przejście Michała Kamińskiego i Jana Tomaszewskiego do jego partii nazywa "niemoralnym". "Transfery polityczne powinny być zakazane w roku wyborczym" - podkreśla polityk w "Rzeczpospolitej".

Senator nazywa Tomaszewskiego "politycznym janosikiem", ale po chwili dodaje, że lubi go i "nie wyklucza", że były sportowiec wzmocni PO. Co innego Kamiński. "Człowiek, który wcześniej był prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Kaczyńskiego, zażarcie atakował Donalda Tuska i PO, dzisiaj ma być częścią naszego środowiska?" - dziwił się. "Kamiński bardziej zaszkodzi Platformie, niż pomoże" - dodaje. Rulewski podkreśla też, że "nie wyobraża sobie" wejścia do Platformy Romana Giertycha czy Kazimierza Marcinkiewicza.

"Tematy światopoglądowe nie są w PO omówione"

Co ciekawe, opinie te nie padają od członka liberalnego skrzydła PO. Wręcz przeciwnie. Rulewski zaznacza, że trudno mu poprzeć konwencję antyprzemocową, która, jeśli przegłosuje ją Sejm, niebawem powinna trafić do Senatu. Polityk przyznaje, że w pierwszym odruchu byłby za, bo opowiada się przeciwko przemocy, ale dostrzega poważne problemy. "Przesyt doktrynalny skłania mnie do opowiedzenia się przeciwko niej" - mówi senator.

Polityk zaznacza też, że będzie się "przeciwstawiał" ustawie o związkach partnerskich. "Tematy światopoglądowe nie są dostatecznie wyjaśnione i omówione w PO" - podkreśla.

Cała rozmowa w "Rzeczpospolitej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (37)
Senator PO o konwencji antyprzemocowej: Przesyt doktrynalny. Będę przeciw
Zaloguj się
 • uber.amsterdam

  Oceniono 80 razy 58

  Chcieliście solidaruchów u władzy, to ich macie. Witamy w dvpie biskupa.

 • jkl54

  Oceniono 57 razy 41

  No cóż, nigdy ten pan nie był zbyt lotnym umysłem..., a bycie opozycjonista, nawet zasłużonym nie zwalnia od myślenia, myślę, że nawet nie przeczytał tekstu ze zrozumieniem.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 62 razy 38

  Odezwał się największy styropianowy "moralista"...Który już "wycisnął" z tego styropianu ile się tylko dało. No i wie, że w Polsce prawdziwa władza zawsze płynie z WATYKANU...Władze w Polsce wybierają w wyborach eksterytorialne parafie, najczęściej po mszy z odpowiednim "słowem bożym" z ambon. Czyli władze w Polsce WYBIERA SAM PAN BÓG, a jakieś "konwencje" z pewnością Mu się nie spodobają. Amen.

 • fortuna1972

  Oceniono 50 razy 38

  "Senator PO o konwencji antyprzemocowej: Przesyt doktrynalny. Będę przeciw"

  Będzie więcej takich w szeregach Placformy. A po głosowaniach lemingi znów będą otwierać szeroko zdziwione oczęta i wylewać swoje żale na forum oraz bożyć się, że na PO już nigdy w życiu, ale skąd. Po czym karnie pomaszerują do urn, wybierając następnych Rulewskich, Biernackich, Żałków, Gowinów, Godsonów...

 • zyga729

  Oceniono 43 razy 33

  Rulewski, co ty bełkoczesz? Bo twój pleban tak ocenił a ty musisz być posłuszny? Chłopie, daj sobie na spocznij i idź na emeryturę

 • cookies9

  Oceniono 38 razy 32

  Panie Rulewski - pora na polityczną emeryturę...

 • rot.leszek

  Oceniono 39 razy 31

  Cyrk malpa stoi !
  Tomaszewski bedzie ZA - glosowal a Rulewski PRZECIW

  "Przesyt dotkrynalny" hahaha))

 • oby.watel

  Oceniono 31 razy 27

  Przesyt doktryny? Bo chrześcijaństwo opiera się na widzimisię biskupów a nie doktrynie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX