Sondaż TNS Polska: Komorowski prezydentem już po I turze

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w lutym, Bronisław Komorowski wygrałby je w I turze - wynika z sondażu TNS Polska dla TVP Info. Urzędująca głowa państwa uzyskałaby 53 proc. głosów, deklasując resztę kandydatów.
Wydaje się, że na tę chwilę Komorowski nie ma zbyt silnej konkurencji w walce o prezydenturę. 53 proc. zapewniłoby mu bowiem zdecydowane zwycięstwo i reelekcję już w I turze. Warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu ze styczniowym badaniem, poparcie dla Komorowskiego spadło o 3 punkty.

Drugie miejsce w sondażu TNS Polska zajął poseł PiS Andrzej Duda, który mógłby liczyć na 19 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazła się wystawiona przez SLD Magdalena Ogórek - oddanie na nią głosu zadeklarowało 5 proc. ankietowanych.

Jarubas, Korwin-Mikke i Palikot za Kaliszem

Za Ogórek plasuje się Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska) z poparciem na poziomie 3 proc. Po 2 proc. głosów zebraliby Janusz Korwin-Mikke (KORWiN), Adam Jarubas (PSL) i Janusz Palikot (Twój Ruch). Anna Grodzka z Partii Zielonych i Marian Kowalski z Ruchu Narodowego mają poparcie na poziomie błędu statystycznego (1 proc.). 11 proc. ankietowanych w sondażu TNS nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Udział w wyborach prezydenckich zadeklarowało 57 proc. ankietowanych. 28 proc. na pytanie, czy pójdzie głosować, odpowiedziało "raczej tak", a po 6 proc. - "zdecydowanie nie" i "raczej nie". 3 proc. nie wie, czy weźmie udział w wyborach.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-5 lutego metodą wywiadów telefonicznych na reprezentatywnej grupie tysiąca polskich obywateli.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (25)
Sondaż TNS Polska: Komorowski prezydentem już po I turze
Zaloguj się
 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 15 razy 9

  Czy ludzie pójdą do urn?
  Co za debilne zdanie.
  Do urn się wsypuje ludzkie prochy
  a idzie się na wybory

 • ciemnyluddd

  Oceniono 19 razy 5

  To pewnie dlatego że Komorowski taki "przypadkowy"...Przypadki chodzą po ludziach, A ostatnio mieliśmy szczęście...Nie musieliśmy sami... w y k o p y w a ć..
  "NAJLEPSZEGO PREZYDENTA W DZIEJACH"

 • tegepe

  Oceniono 8 razy 2

  Oby wyniki wyborów były zgodne z tym sondażem. Ogórek, Dudy i pozostałych kandydatów miny będą bezcenne.

 • katol23

  Oceniono 20 razy -2

  Pewnie wygra, może nie w pierwszej turze, ale wygra. Dla mnie to najgorszy prezydent od zakończenia PRL (Jaruzelskiego nie liczę). Bez jaj, bez własnego zdania, podpisujący każdą głupotę, którą mu się podsunie. Zero osiągnięć i incjatywy. Nie zaszkodzi i nie pomoże. Krótko mówiąć stuprocentowy dozorca żyrandola. Ale niech naród go wybiera. Ja na pewno nie.

 • podchorazyzawszezdazy

  Oceniono 12 razy -2

  Nie wszystko jest takie pewne. Z moich prywatych informacji wynika, że czarny koń Krzaklewski jeszcze się waha. Amerykański uśmiech, małopolski intelekt, a do tego antyogórkowa Maryla. To będzie hit.

 • jan.ostrzyca

  Oceniono 27 razy -5

  Może od razu zaproponujcie żeby nie robić żadnych wyborów tylko nominować Bronisława Komorowskiego na zebraniu redakcyjnym Wyborczej przez aklamację...

 • westgreg

  Oceniono 28 razy -8

  W zeszłym roku, jak Putin najechał Ukrainę, zadałem mojemu koledze Rosjaninowi (z Petersburga) pytanie: "Jak to jest, że taki naród jak Rosjanie, który wniósł tyle do światowej kultury, nauki, ma za prezydenta kogoś takiego jak Putin?". Odpowiedział mi: "A wy Polacy, naród z takimi ambicjami, dlaczego macie takiego prezydenta i takiego premiera?". Do dziś nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

 • rosswatowski

  Oceniono 27 razy -9

  ba, po co w ogóle te wybory, buluj nam Komorowski po wsze czasy hy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX