Korwin-Mikke zaczyna kampanię. Cytuje Churchilla i zapowiada: Będziemy pamiętać o zdrajcach!

Janusz Korwin-Mikke zainaugurował kampanię prezydencką. W swoim stylu, czyli nietypowo. Całe przemówienie lidera partii KORWiN składało się z cytatów ze znanych osobistości - od Churchilla, Reagana, Aldousa Huxleya, po Jacka Kaczmarskiego. Zapowiedział, że jeśli zostanie prezydentem, zmieni konstytucję. I nazwał polityków PiS i PO zdrajcami.
- Będziemy pamiętać o zdrajcach, którzy obiecywali bronić suwerenności Polski, a potem ochoczo podpisali traktat lizboński. I teraz chcą wrócić do władzy. Będziemy pamiętać o zdrajcach, którzy obiecywali liberalizację, a nie sprywatyzowali niczego, nie obniżyli żadnego podatku, a teraz chcą dalej być u władzy - zapowiadał politykom PiS i PO na konwencji inaugurującej kampanię prezydencką Janusz Korwin-Mikke. Po czym zakpił: - Będziemy pamiętać o zdrajcach, którzy obiecywali socjalizm, a...nie. Tym to chyba wybaczymy.

Korwin-Mikke obiecuje i przysięga

Lider nowo powstałej partii KORWiN w swoim przemówieniu szeroko krytykował obecne władze Polski. Zaznaczył, że "dzięki nowoczesnej technice rozmowy są spisywane, i zostaną przypomniane". - Dzięki temu ci, co dziś rządzą, znajdą się tam, gdzie ich miejsce, czyli w kajdankach przed sądem.

Korwin-Mikke złożył też swoistą przysięgę. Przysiągł zebranym, że jako prezydent m.in. zaproponuje nową konstytucję, złoży do Sejmu projekty zbudowania silnej armii i zmiany systemu podatkowego. Zapowiedział, że będzie stał na straży takich wartości, jak honor, prawda, tradycja.

Przemówienie z cytatów innych ludzi

Co ciekawe, Korwin-Mikke swoje przemówienie zbudował głównie z cytatów ze znanych osób. I tak cytował m.in. Jacka Kaczmarskiego, Ronalda Reagana, a także słynnego pisarza Aldousa Huxleya: "Nigdy tak wielu nie było tak manipulowanych przez tak nielicznych" (parafraza słynnego cytatu Churchilla o lotnikach z II wojny światowej).

- Ale teraz nadchodzi koniec telewizji, nadchodzi nasza era, era internetu - podkreślił szef partii KORWiN i dodał, że dlatego jest optymistą. W swojej mowie szczególnie często cytował Winstona Churchilla. - 'Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj.' I nie poddam się! - zapowiedział. Zszedł ze sceny żegnany okrzykami "Korwin!, Korwin!" i "Prezydent!".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
Korwin-Mikke zaczyna kampanię. Cytuje Churchilla i zapowiada: Będziemy pamiętać o zdrajcach!
Zaloguj się
 • igi10

  Oceniono 121 razy 27

  Samo przemówienie bardzo wyważone. Konwencja też wyszła. Otwieranie się na nowych wyborców (w tym przypadku na rolników), to świetny pomysł. Oby tak dalej.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 63 razy 25

  Janusz nie śpij, zwiedzaj!

 • Daniel Waszyngton

  Oceniono 109 razy 19

  Wszyscy na tym śmiesznym portalu wytykają mu jakieś mało znaczące detale, a prawda jest taka że mówi najbardziej merytorycznie, oceniając stan naszej gospodarki najbardziej racjonalnie, proponując zdrowe możliwości realnej zmiany.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 35 razy 11

  Januszek chce być jakimś lewackim prezydentem?
  Przecież może zostać "krulem" w brydża!
  Albo dostać tytuł cara za lojalkę!

  Ciekawe czy po tej imprezie Wiplera znów skopie krawężnik i obrzygają policjanci?

 • uber.amsterdam

  Oceniono 23 razy 9

  Im większa ciemnota w społeczeństwie, tym więcej tzw. "wynalazków" w polityce - czego pan Mikke jest najlepszym przykładem. Jak już ktoś napisał, taka jest cena demokracji - w Polsce, Hondurasie, Erytrei, Gabonie, Bangladeszu, Dominikanie, Jemenie i podobnych, ciemnych jak tabaka w rogu Bantustanach, zawsze parę procent zdobędzie jakiś Tymiński, Lepper, Korwin czy inna baba z brodą. Cóż, ciemnogród przy urnach jest smutnym pokłosiem faktu, że Hitler i Stalin wymordowali nam elity. Nic dziwnego, że ludzie bardziej niż lekarzom wierzą szamanom i egzorcystom, czytelnictwo mamy najniższe w Unii (wyłączając Grecję), a młodzież głosuje na sapiącego populistę w muszce.

 • deasa

  Oceniono 36 razy 8

  " Będziemy pamiętać o zdrajcach! " i to mówi zarejestrowany przez SB konfident Janusz Korwin Mikke, który podpisał lojalkę z SB !!!.

 • munkela

  Oceniono 32 razy 8

  Potomek niemieckich mieszczan ubierajacy sie w piorka polskiego szlachcica, Mikke, ma szanse pokonac pisowskiego profesorskiego syneczka pod jednym wzgledem.

  Mikke powinien wystapic z cala swoja rodzina.
  2 zony, 1 kochanka i 8 dzieci. To sie nazywa klan!

  Duda z jedna corka po 20 latach malzenstwa odpada, pod tym wzgledem, w przedbiegach.

 • alik444

  Oceniono 10 razy 6

  Dlaczego życie nam chcą urządzać ludzie, którzy nie potrafią ułożyć swojego?

 • iluminati_semper

  Oceniono 16 razy 6

  JKM - cena jaką naród płaci za demokrację...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX