"Kaczyński jest politykiem młodym". Mastalerek oburzony wytykaniem wieku prezesowi PiS

- To argumenty całkowicie nietrafione. Nie powinny padać. Dziwię się, że nikt nie wypominał wieku ani prof. Bronisławowi Geremkowi, ani Tadeuszowi Mazowieckiemu - tak Marcin Mastalerek komentował w TOK FM apel prof. Andrzeja Nowaka. Historyk uważa, że PiS potrzebuje odmłodzenia.
Według rzecznika PiS Marcina Mastalerka sugerowanie, że partii potrzebne są zmiany i nowy lider, są niestosowne. - PiS jest partią suwerenną. Sami będziemy podejmowali decyzję - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Zmian domaga się historyk prof. Andrzej Nowak. W najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci" zamieścił treść przemówienia, które chciał wygłosić podczas sobotniej konwencji PiS. "Dziś mamy rok 2015. Kiedy zacznie funkcjonować nowy rząd po wyborach parlamentarnych, na progu roku 2016, proszę wybaczyć tę uwagę, prezes Jarosław Kaczyński będzie miał 67 lat. Tyle ile miał Marszałek Piłsudski w chwili śmierci. Roman Dmowski był w tym wieku już od kilku lat faktycznym emerytem politycznym" - napisał prof. Nowak.

- To argumenty całkowicie nietrafione. Nie powinny padać. Dziwię się, że nikt nie wypominał wieku ani prof. Bronisławowi Geremkowi, ani Tadeuszowi Mazowieckiemu. Jestem zdziwiony, że pojawia się to wobec premiera Jarosława Kaczyńskiego. To niesmaczne - komentował Mastalerek.

"Młody polityk"

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że Kaczyński "jak na standardy europejskie jest politykiem młodym". I podpierał się przykładem prezydenta Włoch, "który ma 90 lat".

Mastalerek przegapił, że Giorgio Napolitano, który w czerwcu skończy 90 lat, prezydentem już nie jest. Wybrany w ubiegłym tygodniu Sergio Mattarella jest znacznie młodszy, w lipcu skończy 74 lata.

- Premier Kaczyński jest w bardzo dobrej formie. Wiem, bo współpracuję z nim na co dzień. Kiedy w czasie kampanii przed wyborami do PE jeździłem na codzienne wyjazdy, to musiałem się zmieniać z Adamem Hofmanem. To my nie nadążaliśmy za premierem Jarosławem Kaczyńskim. Może TOK FM i "Gazeta Wyborcza" zajmą się zdrowiem prezydenta Bronisława Komorowskiego, tym czy daje sobie radę - mówił Mastalerek w TOK FM.

"Nie toczy się dyskusja"

Tekst prof. Nowaka ukazał się nie tylko w tygodniku "wSieci". Opublikowany został też m.in. przez portal wPolityce.

Ale zdaniem rzecznika PiS większość mediów prawicowych nie zajmuje się kwestią zmiany władzy w Prawie i Sprawiedliwości. - Zawsze można znaleźć i wyrwać z kontekstu jakieś wypowiedzi.

Jak przekonywał Mastalerek w rozmowie z Dominiką Wielowieyską, znacznie więcej uwagi prawicowe media poświęciły sobotniemu przemówieniu Andrzeja Dudy. - Nawet 90 proc. artykułów było bardzo entuzjastycznych. Konwencja to był wielki sukces - stwierdził poseł.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (217)
"Kaczyński jest politykiem młodym". Mastalerek oburzony wytykaniem wieku prezesowi PiS
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 584 razy 560

  Młodym, wysokim, przystojnym i mądrym!
  Tylko ta propaganda zrobiła z niego karła moralnego!

  Mastalerek nigdy nie będziesz Ławrowem!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 394 razy 382

  "jak na standardy europejskie jest politykiem młodym"...
  ----
  oczywiście jest również wysokim, wysportowanym blondynem o ujmującym uśmiechu i nieprzeciętnej inteligencji, że o zdolnościach lingwistycznych to już nawet nie wspomnę :-)

 • westgreg

  Oceniono 363 razy 351

  A kandydat na prezydenta, dr Duda mówił w sobotę, że wiek emerytalny dla mężczyzn powinien wynosić 65 lat. Czyżby chciał ludzi w pełni sił ("młodych") wysyłać na emeryturę?

 • krzywelustro

  Oceniono 292 razy 280

  Zgadzam się z panem Mastalerkiem. Prezes jest człowiekiem młodym, ponieważ jak niemal każdy człowiek, na starość dziecinnieje, co akurat u Prezesa widać szczególnie wyraźnie.

  Jeśli ktoś podniesie rękę na Jarosława Kaczyńskiego i jego zabawki, to może być pewien, że prawa i sprawiedliwa władza ludowa mu tę rękę odrąbie. W interesie Ojczyzny, rzecz jasna.

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 205 razy 191

  Szanowny prezes ma 66 lat. Wiek całkiem młodzieńczy biorąc pod uwagę poziom humorów prezesa.
  A pan Mastalerek bezczelnie obniża zalety szanownego prezesa, który jest nie tylko młody, ma czarne oczy i czarną czuprynę, ale i jest wysoki.

  Prezesie wywal kłamczucha Mastalerka!!!!

 • emerytgw

  Oceniono 193 razy 183

  Słuchałem tego pis-kundla i bałwana Mastelarka w TOK FM rano i teraz i stwierdzam, że jest to bełkot bez sensu i składu. Powinno sie zabronić tej miernocie występów publicznych.Konwencja PIS dowiodła, że jest to mierny kabaret z miernymi aktorami. Projekty kandydata na prezydenta pis-kundelka prezesa p. Dudy są zupełnie nierealne i dowodzą , że je przygotował wredny PIS prezes. Schował sie on w tłumie i nie zabiera głosu, boby zepsuł znowu atmosferę opowiadając bzdety polityczne.
  -------------------------------------------------------------------------------

 • panprezes123

  Oceniono 163 razy 159

  Słyszałem dzisiejszy spektakl znęcania się p. Wielowiejskiej nad tym nieszczęsnym kaczym "rzecznikiem", który jednak przebija Jońskiego z SLD swoją rozkoszną bezmyślną i tępą głupotą.
  Skoro jednak dał się zaprosić do studia to pani redaktor starannie wytarła nim co należy, wyżęła i wywaliła za drzwi.

 • przywalmi

  Oceniono 150 razy 146

  Mastalerek nie pij tyle lub zmień trunek zły bimber ma to do siebie że źle wpływa na wzrok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX