Kidawa-Błońska: Rządowy projekt in vitro dostępny nie tylko dla małżeństw

- Mam nadzieję, że w Platformie jest determinacja dla uchwalenia ustawy o in vitro - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu, w "Kontrwywiadzie RMF FM". Odniosła się też do odrzuconego przez rząd podwyższenia kwoty wolnej od podatku. - Wszyscy chcą niższych podatków - stwierdziła.
- Po rozmowach w klubie i z ministrami widać, że jest chęć, żeby to wreszcie uchwalić - mówiła o rządowej ustawie o in vitro Małgorzata Kidawa-Błońska w RMF FM.

In vitro? "Nie można ograniczyć dostępności"

- Jeżeli chcemy, żeby metoda in vitro była skuteczna, to zarodki muszą być mrożone - powiedziała. Stwierdziła też, że in vitro dostępne będzie nie tylko dla małżeństw. - Nie można ograniczyć dostępności - odpowiedziała Kidawa-Błońska. Dodała, że w ustawie będzie zapis, że z in vitro będą miały prawo skorzystać pary, które przeszły całą procedurę leczenia. - In vitro nie może być na zawołanie - podkreśliła.

Kidawa-Błońska pytana o odrzucenie przez koalicję projektu podniesienia kwoty wolnej od podatku odpowiedziała: - Wszyscy chcą niższych podatków, ale też wszyscy chcą, żeby państwo realizowało ich oczekiwania, i na to muszą się znaleźć pieniądze. Może pomyślimy o tym w 2017 r.

CBA u Biernata? "Rutynowe działanie"

Rzeczniczka rządu skomentowała także zainteresowanie CBA Andrzejem Biernatem, ministrem sportu. - To jest rutynowe działanie. Wszyscy posłowie są sprawdzani, a co jakiś czas kilkudziesięciu posłów przechodzi dodatkową kontrolę - oceniła Kidawa-Błońska. - Minister był u pani premier i powiedział, że jego zdaniem nie ma cienia wątpliwości, że ten samochód kupił z kredytu - powiedziała. Kidawa-Błońska pytana o to, czy Andrzej Biernat zostanie sekretarzem generalnym PO, odpowiedziała, że "jeżeli będą wybory, to na pewno tak".

Kidawa-Błońska z uznaniem wypowiedziała się też o wyborczej konwencji Andrzeja Dudy, kandydata PiS na prezydenta. - Andrzej Duda pokazał, że ma potencjał. Pokazał, że jest tym drugim politykiem, który będzie się liczył w wyborach prezydenckich - powiedziała. - PiS osiągnął dobry poziom - dodała. 1:0 dla Dudy? - Nie można skromnej Rady Krajowej PO porównać z konwencją, która trwała wiele godzin i była dobrze wyreżyserowana - zaznaczyła rzeczniczka rządu.

Według Kidawy-Błońskiej Bronisław Komorowski jest na dobrej drodze, by wygrać wybory, bo ma bardzo duże poparcie. - Zaangażowanie PO w kampanię będzie bardzo duże - zapewniła.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
Kidawa-Błońska: Rządowy projekt in vitro dostępny nie tylko dla małżeństw
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 21 razy 21

  Uwierzę jak przegłosujecie a prezydent podpisze zamiast wysłać do Oficjum Konstytucyjnego.

 • szats69

  Oceniono 20 razy 16

  Trzeba zapewniać o takiej oczywistej rzeczy, że in-vitro nie jest tylko dla małżeństw? To jest oczywiste, ale w Polsce trzeba się z wszystkiego 10 razy tłumaczyć bo kościół się pogniewa. W kraju cywilizowanym, to by nie było w ogóle przedmiotem dyskusji.

 • iluminati_semper

  Oceniono 12 razy 12

  zdaję sobie sprawę, że to wszystko taktyka wyborcza ale jednak te projekty cieszą... szkoda tylko że chłopki roztropki z PSL wszystko co dotyczy tzw, światopoglądu odrzucają z automatu w obronie "tradycji"... jednakże pogratuluję dopiero jak ustawę podpisze el presidente...

 • szats69

  Oceniono 9 razy 9

  "Wszyscy chcą niższych podatków, ale też wszyscy chcą, żeby państwo realizowało ich oczekiwania, i na to muszą się znaleźć pieniądze"

  No to może stworzyć trzecią stawkę podatkową dla najbogatszych? Dlaczego pani chce łupić najbiednijeszych bo to ich dotyczy kwota wolna od podatku?

 • palim.psest

  Oceniono 8 razy 8

  'wszyscy chcą niższych podatków....' jak na razie to najbiedniejsi nie zbili kokosów na nizszych podatkach... zajmijcie się wypływającymi miliardami, tymi wszystkimi cyprami, krążeniem kasy między spółkami matkami i córkami... wtedy starczy kasy na podniesienie kwoty wolnej od podatku... a kiedy reforma krusu? rolnicy płacą wszystkich składek ok. 380 zł. kwartalnie

 • marcus1406

  Oceniono 10 razy 8

  ale PeŁo przycisnęło, czarna śmierć w oczy zajrzała czy cóś...

 • robert9998

  Oceniono 6 razy 6

  GDZIE KARTA PRAW PODSTAWOWYCH, OBIECYWANA PRZEZ PO W 2007 ROKU?

 • robert9998

  Oceniono 22 razy 2

  DLACZEGO POLSKA NIE MA USTAWY O IN VITRO?????
  GDZIE USTAWA O ZWIĄZKACH PARTNERSKICH??????
  GDZIE PODSTAWOWE PRAWA KOBIET( czyli wybór,czy chce czy nie chce być matka) PRAWO DO ABORCJI??????
  Polska przyjmuje pseudo konwencja, a i tak Polska nadal pozostaje katolickim talibanem .

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 1

  "Mam nadzieję, że w Platformie jest determinacja dla uchwalenia ustawy o in vitro - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska"

  Szkapa ma nadzieję i mamy... newsa.
  Ma nadzieję w sprawie dotyczącej 0,5% populacji. Co do NFZ, PKP i w ogóle RP to nikt przy zdrowych zmysłach żadnych nadziei z PO u władzy nie żywi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX