"Duda ma szansę wyrosnąć na lidera. Kaczyński może nie być szczęśliwy"

- Andrzej Duda ma szanse na II turę. Może mieć większe poparcie niż PiS pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego - ocenia Agata Nowakowska z "GW". Wg dziennikarki, taki scenariusz może uderzyć w prezesa PiS. - Duda ma szansę wyrosnąć na lidera - mówiła Nowakowska w TOK FM.
Według Agaty Nowakowskiej, Andrzej Duda ma szanse na dobry wynik wyborczy. Może nawet wejść do II tury wyborów prezydenckich. Zdaniem dziennikarki "Gazety Wyborczej", notowania kandydata PiS mogą wzrosnąć po sobotniej konwencji w Warszawie.

- Oceniam ją jako bardzo dobrą, choć nieuczciwą. Duda odwoływał się do emocji, a nie mówił w ogóle o sprawach, które leżą w kompetencji prezydenta. Nie usłyszeliśmy nic o polityce zagranicznej. Ukrainie, Rosji, armii. Było to coś na kształt expose premiera - oceniła w TOK FM.

Możliwa zmiana scenariusza

Nowakowska zwraca uwagę, że dobra konwencja Dudy może zmienić scenariusz kampanii wyborczej. Jak przyznała dziennikarka "GW", do tej pory uważała, że polityk PiS ma niewielkie szanse na sukces. Potwierdzają to sondaże. Według najnowszego, europoseł może liczyć na 19 proc. głosów. Na lidera sondażu - Bronisława Komorowskiego - chce głosować 53 proc.

- Spodziewałam się, że jak Duda przegra, to Jarosław Kaczyński - jak to ma w zwyczaju - powie: to wina Dudy. I może dorzuci jeszcze Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobrę, żeby zabezpieczyć się na przyszłość, by nikt w partii nie chciał odebrać mu władzy. A teraz Andrzej Duda ma szanse na II turę. Może mieć większe poparcie niż Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą Kaczyńskiego. Ma więc szanse, by wyrosnąć na lidera w PiS - stwierdziła Nowakowska.

Potrzeba młodości

Dlatego, jak mówiła w TOK FM, oglądając sobotnią konwencję, zastanawiała się, że prezes Kaczyński "może nie być szczęśliwy".

Humoru szefa PiS nie poprawiło zapewne słynne już wystąpienie prof. Andrzeja Nowaka. Historyk sympatyzujący z Prawem i Sprawiedliwością apeluje, by Kaczyński wskazał swojego następcę. Bo "czas jest nieubłagany" i 67-letniemu politykowi trudno będzie nie tylko przekonać do siebie wyborców, ale też sprostać wymaganiom, jakie stoją przed premierem.

- Wydaje mi się, że list prof. Nowaka to początek debaty, bardzo niedobrej z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego - oceniła Agata Nowakowska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (92)
"Duda ma szansę wyrosnąć na lidera. Kaczyński może nie być szczęśliwy"
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 114 razy 58

  Kolejny trzeci bliźniak!
  Choćby Duda sobie ogon i rogi doprawił, to lud smoleński na seansach i tak będzie krzyczeć "Jarosławposkęzbaw".

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 99 razy 55

  jak sobie prezio ubzdura ze Duda mu zagraża, to w tej paranoi albo sam poprze Komorowskiego albo wyśle Antka z misterną intrygą żeby gościa uwalić :-)

 • Piotr Kolec

  Oceniono 80 razy 40

  Naszła mnie dziś rano
  Wizja, deliryczna
  Że Prezesa andropauza
  Dopadła… polityczna

  Takie klimakterium
  Jak zdarza się u kobiet
  Tyle, że to pauza
  Niestety
  Nie koniec

  Więc Prezes na salonach
  Atrofię swą lansuje
  Im mniej może pokazać
  Tym więcej pokazuje…

 • jkdino49

  Oceniono 56 razy 38

  Jeżeli Andrzejowi Dudzie zależy na dalszej karierze w PiS to zrobi wszystko, żeby wykazać nieprawdziwość tej opinii, łącznie z osiągnięciem kiepskiego wyniku w wyborach prezydenckich..
  Bo inaczej czeka go los Dorna i wielu innych eks-PiS-owców.
  P.S. Już w sobotę po konwencji PiS-u niektórzy dziennikarze - dywersanci mówili "Nie wiemy, kto będzie przyszłym prezydentem, ale wiemy, kto będzie następcą Jarosława Kaczyńskiego". Klasyczny pocałunek śmierci.

 • bkgazeta

  Oceniono 63 razy 33

  program wyborczy Dudy - jak Polaków zrobić, tak po górniczemu, w ciula !!!

 • jaś kwaśny

  Oceniono 50 razy 26

  no proszę was! to że ktoś dudzie zorganizował fajny benefis i napisał dobre przemówienie, nie znaczy, że duda z dnia na dzień zrobił się charyzmatycznym przywódcą. Więcej jaj miał od niego Ziobro, a zobaczcie gdzie skończył...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 60 razy 20

  "Duda ma szansę wyrosnąć na lidera"....Ale wyłącznie w...z a d k u...prezesa.

 • jotesz

  Oceniono 33 razy 19

  Wiki się myli? Data i miejsce urodzenia: 18 czerwca 1949 (65 lat), Warszawa

  To pewnie ten hak na prezesa: ma 65 z hakiem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX