Ogórek unika mediów, ale nie internautów. Na FB apeluje: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!"

Nikt chyba w tej kampanii prezydenckiej nie wzbudza takich emocji jak ona. Chodzi oczywiście o kandydatkę SLD na prezydenta - Magdalenę Ogórek. Wielu złośliwych nazywa ją "kandydatką widmo", bo unika kontaktów z mediami. Tymczasem na swoim Facebooku pisze: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!".
- Czy pan jest męskimi ustami Magdaleny Ogórek? - takie pytanie 5 lutego zadano szefowi SLD Leszkowi Millerowi w programie "Jeden na jeden" w TVN 24. - Ona sama przemówi. To niebanalna kandydatka, która będzie prowadziła niebanalną kampanię wyborczą - zapowiedział Miller.

Kandydatka znikąd

Skąd w ogóle wzięło się pytanie o "męskie usta"? Od kiedy tylko SLD ogłosił, że jego kandydatką na prezydenta będzie Ogórek, wzbudza ona duże zainteresowanie mediów. I to nie tylko ze względu na jej niezaprzeczalne wdzięk i urodę. Głównym powodem jest to, że wiele osób uważa ją za "kandydatkę znikąd". Uwagę przyciąga też jej niechęć do kontaktów z prasą czy telewizją.

Podczas prezentacji Ogórek zabrakło możliwości zadawania pytań przez dziennikarzy. W mediach nie pojawiła się też żadna obszerna rozmowa z kandydatką SLD. Nasza redakcja już kilka tygodni próbuje namówić ją na wywiad - bezskutecznie. Dlatego też wokół osoby Ogórek narosło wiele wątpliwości - m.in. w kwestii jej doświadczenia politycznego, które, jak się okazało, zostało nieco podkoloryzowane przez SLD.

Jest przełom?

Ze względu na brak obecności w mediach Ogórek okrzyknięto nawet "kandydatką widmo". - Są różne metody prowadzenia kampanii wyborczej. Jedni uważają, że im więcej będą mówić i pokazywać się w mediach, tym lepiej. Inni twierdzą, że tym lepiej, im bardziej wstrzemięźliwie. Dr Ogórek wystąpi na konwencji 14 lutego - tak bronił kandydatki swojej partii Miller.

Czyżby w końcu nastąpił przełom? Dziś Ogórek napisała na swoim Facebooku. "Jestem dla Was cały czas. Zapraszam, byście pisali o każdym problemie, jaki chcecie, bym podjęła jako Prezydent. Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie! Piszcie w komentarzach do tej notatki".


Facebookowy wpis Ogórek. Fot. Facebook.com

Życzenia powodzenia i... kawa

Pod tym wpisem bardzo szybko zaczęły pojawiać się komentarze. "Kiedy wreszcie zorganizuje Pani konferencję prasową? Pani nadzwyczajna uroda wzbudza skrajne emocje wśród elektoratu, szufladkując Panią niekorzystnie: piękna, niemądra. A to pewnie nie jest prawda" - napisał jeden z internautów. Zdarzały się też propozycje wyjścia na kawę, żartobliwe komentarze w stylu "Ogórek pod żyrandolem?" czy też życzenia powodzenia.

Pojawiło się też wiele merytorycznych pytań, jak choćby dotyczących kwestii zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków, spraw podatkowych czy relacji Kościół-media-państwo. Pytania są, ale odpowiedzi wciąż brak. Ogórek po kilku godzinach od umieszczenia wpisu nie zareagowała. Choć, faktycznie, nigdzie nie napisała, że zamierza to zrobić. Prosiła przecież jedynie o zapisywanie kwestii, którymi miałaby się zająć, kiedy będzie prezydentem...

Twitterowe dyskusje

Dyskusje dotyczące Ogórek wciąż nie cichną na Twitterze. Wanda Nowicka, posłanka niezrzeszona, napisała dziś np., że "wypowiedzi Millera na temat Ogórek są coraz bardziej kuriozalne". Miller odpowiedział: "To Pani Nowicka jest kuriozalna. Proszę zająć się swoim kandydatem".

Z kolei tweeta odnoszącego się do wcześniejszej kariery Ogórek zamieścił Konrad Piasecki:Czy Ogórek rozwieje wątpliwości na swój temat? Czy dziennikarze będę mogli w końcu zadać jej jakiekolwiek pytania? Jak zaprezentuje się kandydatka SLD? Odpowiedzi poznamy najpewniej już wkrótce. W końcu wystąpienie Ogórek już w najbliższy weekend.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
Ogórek unika mediów, ale nie internautów. Na FB apeluje: "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!"
Zaloguj się
 • uber.amsterdam

  Oceniono 39 razy 27

  "Czekam na Was. Jestem dla Was. Piszcie!"

  ...a za klawiaturą - Miller.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 43 razy 13

  W RP Prezydentem może zostać ...Elektryk, pijaczyna, niezborny Kaczorek, nudny Gajowy. Dla czego nie Ogórek?

 • iluminati_semper

  Oceniono 16 razy 12

  tekst kwacha bezcenny...

 • rysiekbargiel

  Oceniono 17 razy 7

  Co pani zrobi z układem państwo Kościuł ? Czy pani to rozdzieli aby kościół ł nie wtrancał się W Państwo i w jaki spoób to zagłosuję

 • andrzejadamski1

  Oceniono 6 razy 6

  Gdyby się częściej "pojawiała" to by nikt o tym nie pisnął. a tak to każdy nawet najtęższy umysł dziennikarski z TOK FM pyta gdzie jest Ogórek ?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 41 razy 5

  "kandydatka znikąd"
  A Donald to niby skąd był?
  Facet który malował kominy, potem siedział w ławach jako poseł nic nie znaczącej partii liberalnej.
  Był znany głównie z tego, że jego żona powiedziała o nim (trafnie zresztą), że to leń.
  A Buzek to skąd niby był?
  Jak się znalazł na najważniejszym stanowisku w państwie?
  Takich polityków z "dorobkiem" było znacznie więcej.

  Może i Ogórek jest typową blondynką, rzuconą przez Millera na pożarcie.
  Ale argument o dorobku i pochodzeniu jest mało trafny.
  Większość naszych obecnych polityków to popłuczyny po dawnej opozycji.
  Wsławili się najbardziej tym, że sobie przypisali odzyskanie suwerenności.

 • bolko5

  Oceniono 2 razy 0

  Konrad Piasecki, o którym Palikot w książce "Kulisy Platformy",napisał,że Piasecki, Olejnik czy Paradowska, zawsze zrobią czego wymagał Tusk. Ostachowicz zawsze był zadowolony, gdy przesłuchiwali opozycjonistów.

 • evergreen111

  Oceniono 4 razy 0

  Rzeczywiście zaproszenie jak do netowej seks-strony... niby doktor a nie czuje tego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX