Prawicowy portal "ujawnia", że ojciec Jarosława Kulczyckiego działał w ORMO

"W PRL-u Bogumił Kulczycki działał w Ochotniczych Rezerwach Milicji Obywatelskiej. Jego synem jest Jarosław Kulczycki z TVP Info, który w ostatnich dniach zasłynął z bezpardonowego ataku na Łukasza Warzechę" - czytamy na portalu Niezależna.pl. Zainteresowanie prawicowych mediów Kulczyckim rozpoczęło się po kłótni dziennikarza z Łukaszem Warzechą.
"Bogumił Kulczycki poza działalnością w ORMO pracował też w przedsiębiorstwach handlu zagranicznego oraz wyjeżdżał w latach 80. na intratne kontrakty do Libii czy Pakistanu" - czytamy na Niezależnej. Portal przytacza też rozmowę Jarosława Kulczyckiego z "Super Expressem", w której dziennikarz opowiada o swoim domu rodzinnym. "Pochodzę z tzw. dobrego, inteligenckiego domu, w którym byli kochający się rodzice - mama Barbara i tata Bogumił (...) Chodziłem do szkoły nr 70 przy ulicy Bruna, chociaż wszyscy z mojego osiedla poszli do <<205>>" - czytamy. Kulczycki miał również należeć do "reżimowego harcerstwa, ZHP".

Jak podaje Niezależna, o działalności ojca Kulczyckiego poinformował Maciej Marosz, jeden ze współautorów książki "Resortowe dzieci. Media".

Starcie Kulczycki-Warzecha

Do spotkania dziennikarza TVP Info i publicysty "wSieci" doszło w dniu inauguracji kampanii kandydata na prezydenta z ramienia PiS Andrzeja Dudy. Warzecha powiedział w studio TVP, że porównywanie konwencji Dudy i prezydenta Komorowskiego "to tak, jakby zestawić najnowsze porsche 911 ze starym polonezem". Prowadzący program "Z dnia na dzień" Jarosław Kulczycki zapytał dziennikarza, czy bierze pieniądze za udział w kampanii Andrzeja Dudy.

- Ale dlaczego nie mogę używać takiego porównania jako publicysta? - bronił się Warzecha. - Dlaczego mnie pan obraża? - pytał. - Jest pan dziennikarzem, powinien pan mieć do tego dystans - odparł Kulczycki. - Jeżeli pan będzie mi sugerował dalej, że biorę pieniądze za propagowanie Andrzeja Dudy, to wyjdę ze studia - zagroził publicysta "W Sieci". - Bo tak to zabrzmiało. Poprosimy o analizę - odparł Kulczycki. - Moja analiza jest taka, jak powiedziałem - odbił piłeczkę Warzecha. - Dziękuję bardzo - skwitował prowadzący i zwrócił się z pytaniem do drugiego gościa, politologa Norberta Maliszewskiego.Gdy po długim wywodzie Maliszewskiego prowadzący wrócił do Warzechy, sprzeczka wybuchła na nowo. - Boję się cokolwiek powiedzieć, bo za chwilę pan znowu zasugeruje, że jestem opłacany przez sztab Andrzeja Dudy. Prawdę mówiąc, nie wiem, jak mam dalej w tym programie zabierać głos - mówił wyraźnie skonfundowany Warzecha. - Mam z tym pewien problem.

- Profesjonalnie, proszę - odpowiedział Kulczycki. To zdenerwowało publicystę "W Sieci". Spytał, czy to Kulczycki będzie wyznaczał mu standardy profesjonalizmu. - Kim pan jest, żeby tego typu rzeczy dyktować gościowi w swoim programie? - zapytał. - To są ogólnie przyjęte przez wszystkich standardy - tłumaczył się Kulczycki. - A pan reprezentuje kogo? - drążył Warzecha. - Siebie - odparł Kulczycki. - No właśnie, więc to są standardy pańskie. A moje są może inne i uważam, że mam prawo używać takich porównań, jakich używam. I mam prawo nie być obrażanym przez pana w tym programie - podkreślił.

"Są jakieś granice chamstwa"

Gdy dziennikarz po raz kolejny zapytał o analizę konwencji, Warzecha odparł, że już swoje w tym temacie powiedział. "Aha, traktor i porsche" - skwitował Kulczycki i zmienił temat. Po przerwie okazało się, że Warzecha opuścił studio. A na Twitterze napisał, że "rozważy dalsze kroki" wobec gospodarza programu:

Oświadczenie rzecznika PiS

W sprawie sugestii dziennikarza TVP Info wypowiedział się rzecznik PiS Marcin Mastalerek. W oświadczeniu napisał: "Łukasz Warzecha ani żaden inny dziennikarz nie "bierze pieniędzy" od sztabu wyborczego Andrzeja Dudy ani Prawa i Sprawiedliwości. Takie insynuacje są poniżej standardów dziennikarskich, dlatego powinny spotkać się ze stanowczą reakcją prezesa TVP pana Juliusza Brauna, oraz osób nadzorujących pracę redakcji TVP Info i redaktora Kulczyckiego. W związku z tą kłamliwą sugestią zwrócimy się do prezesa TVP, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Komisji Etyki TVP o zajęcie stanowiska w tej sprawie, i wyciągniecie konsekwencji wobec redaktora Kulczyckiego".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (42)
Prawicowy portal "ujawnia", że ojciec Jarosława Kulczyckiego działał w ORMO
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 83 razy 65

  To może coś dla równowagi, również o działaniu w PRL ojca braci Kaczyńskich...naszych niedoszłych...z b a w i c i e l i... ojczyzny"...

 • tanczacy.z.myslami

  Oceniono 68 razy 60

  "Kulczycki miał również należeć do "reżimowego harcerstwa, ZHP"."

  Do tego samego, do którego należał Tytus de ZOO i jego kumple Romek i A'Tomek?
  No to rzeczywiście zgroza...

 • wilczek1968

  Oceniono 69 razy 57

  Nic na człowieka nie mamy, to pogrzebiemy w rodzinie, coś się zawsze znajdzie... stare, ubeckie metody wiecznie żywe w PiS. Czy Jarosław Kulczycki miał jakikolwiek wpływ na wybory życiowe swojego ojca?
  Mniej więcej taki, jak Jarosław Kaczyński. A Kaczyńskiego się jakoś nie czepiacie...
  I wy chcecie powrotu do władzy? NIGDY!

 • 39marpik

  Oceniono 60 razy 50

  Zasługi B. Kulczyckiego w PRL są niczym w porównaniu z zasługami R. Kaczyńskiego dla NKWD.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 45 razy 37

  Kulczycki miał również należeć do "reżimowego harcerstwa, ZHP....
  ------
  rzeczywiście 10 letni chłopcy jeżdżący pod żagle na Mazury i śpiewający przy ognisku o obrońcach kresowych stanic byli wówczas podporą reżimu

 • fortuna1972

  Oceniono 40 razy 30

  Nic nowego, szczujnie i będący na ich żołdzie pisjonarze uwielbiają grzebać w rozporkach - czasami własnych, częściej jednak cudzych. Takie prawicowe zboczonko ;->

 • precz_z_komunia

  Oceniono 34 razy 28

  Teraz pora na wysmarowanie Kulczyckiego w rosyjskiej telewizji.
  Putin ich Szkolił.

 • iluminati_semper

  Oceniono 38 razy 28

  maszyna ruszyła! teczki wyniesione z IPN oraz "półfabrykaty" dają jeden prosty przekaz: jesteś z nami, masz spokój, spróbuj podnieść rękę, nieprzychylnie skomentować a nasz "niepokorny prawicowy portal" odnajdzie jakiegoś dziadka z wermachtu lub UB-eka w piątym pokoleniu; uderza podobieństwo do akcji, w której różne ciekawe "fakty" ujawnia rosyjska propaganda na temat naszego ministra...

 • ryslew2061

  Oceniono 30 razy 26

  Tak żałosnych sku...synów, którzy wygrzebują przodkom przynależność do ormo i dzieciństwo w "reżimowym" harcerstwie, tylko zdegenerowana niby-prawica może spłodzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX