"Prezydent ma możliwość zmiany" - Janusz Palikot przedstawił "Plan dla Polski"

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, "firma na próbę" - to propozycje Janusza Palikota, mające służyć zwiększeniu liczby miejsc pracy. Startujący w wyborach prezydenckich lider Twojego Ruchu zaprezentował swój program wyborczy "Plan dla Polski".
Palikot przekonywał w Sejmie, że prezydent ma zadanie, możliwości i obowiązek, by rozwiązywać najważniejsze problemy w Polsce. - Prezydent, mając możliwość weta oraz inicjatywy ustawodawczej, może wymusić na każdym rządzie zmiany, na których mu zależy - dowodził polityk.

Propozycje Palikota

Szef TR zapowiedział, że pierwszym projektem, który chciałby skierować do Sejmu jako prezydent jest projekt ustawy o tworzeniu miejsc pracy i podwyższaniu wynagrodzeń. Jego elementy to m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, wprowadzenie emerytury obywatelskiej, program "firma na próbę", a także obniżka kosztów energii.

Pozostałe projekty, które składają się na "Plan dla Polski" Janusza Palikota to "przyjazne państwo", "świeckie państwo", "demokracja bezpośrednia", jak i również szereg propozycji dotyczących polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, edukacji i kultury oraz zdrowia. Kandydat TR postuluje m.in. pogłębienie integracji europejskiej, a także podział NFZ na sześć odrębnych podmiotów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
"Prezydent ma możliwość zmiany" - Janusz Palikot przedstawił "Plan dla Polski"
Zaloguj się
 • sobiepan11

  Oceniono 23 razy 13

  Wszyscy pozostali kandydaci klęczą przed biskupami, nawet SLD wystawiło dewotkę. Ktoś kto ma dość samowładztwa kleru może zagłosować jedynie na Palikota. Niegłosowanie również pozostawia władzę w pulchnych rączkach biskupów.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 5

  wszystkie te postulaty są super tylko ci się Janusz wybory do sejmu z prezydenckimi pomyliły - nie tobie pierwszemu zresztą :-)

 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 7 razy 3

  ZUS daje gwarancję składkowiczowi, że otrzyma emeryturę czy rentę. Jakiś twór Balcerowiczo podobny da pieniądze na pewno poborcom. To nie jest sprawa na rzucanie hasełek.
  A jak prezydent, mający ograniczenia, może realizować ten "program" ?Rzucanymi hasłami?

 • kat-kk

  Oceniono 2 razy 0

  Do was jako GaZówy, już nawet nie warto pisać,usówacie posty ,tniecie punktację do woli,kombinujecie jak możecie.Potraficie opisać wyjscie Śiwca od Palikota, ale nie, jego doskonałego rozwiązania dla Polski.Srał was PIS, na który właśnie zagłosuję,choć to idioci od bozi jak wy, ale was rozliczą !Ja mieszkam bezpiecznie w cywilizowanym kraju,Wivat PIS!

 • ekomorda

  Oceniono 10 razy 0

  Janusz, właśnie ci Siwiec ucieka...niedługo zostaniesz tylko z tą kobitką co to ma nazwisko po swojej matce i nic więcej.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 27 razy -11

  Cy Palikot nie powinien raczej pomyśleć O PLANIE DLA PALIKOTA...po kolejnych przechlapanych wyborach...?

 • tomitoms

  Oceniono 35 razy -23

  tererekuku strzela 2% Palikot z łuku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX