Kukiz: PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma. Mamy rzeczywistość jak z "Misia"

Paweł Kukiz zapowiada, że jeśli w wyborach prezydenckich zdobędzie mniej niż 5 proc. głosów, odejdzie z polityki. Chce zwrócić państwo obywatelom i wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze. - Ministrowie w rządzie PO-PSL są wymieniani jak za czasów komuny. Ci, którzy mieli być ministrami sportu, zostają ministrami infrastruktury. Stanisław Bareja lepiej nie wymyśliłby rządów PO - mówi "Rz".
Paweł Kukiz chce zostać prezydentem, by "przywrócić podmiotowość obywatelom w Polsce i za granicą". "Dzisiaj Polska i Polacy są traktowani na świecie przedmiotowo, a nie podmiotowo. Cały czas próbuje zwrócić państwo obywatelom, a może to zrobić tylko w jeden sposób. Poprzez zmianę ordynacji wyborczej i wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych" - tłumaczy były wokalista zespołu Piersi w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wprowadzenie JOW to od lat najważniejszy postulat Kukiza. Obietnica realizacji postulatu była nawet przyczyną krótkotrwałej współpracy z Platformą Obywatelską. Dziś muzyk nie ma złudzeń co do Platformy, której rządy bardzo nisko ocenia.

''Ministrowie w rządzie PO-PSL są wymieniani jak za czasów komuny, nie z klucza kompetencyjnego, ale partyjnego. Ci, którzy mieli być ministrami sportu, zostają ministrami infrastruktury. Ci, którzy mieli zostać ministrami sprawiedliwości, zostają ministrami obrony narodowej. Stanisław Bareja lepiej nie wymyśliłby rządów PO. W Polsce mamy rzeczywistość jak z "Misia"'' - stwierdził.

Opozycja nie jest lepsza

Ale Paweł Kukiz rozczarowany jest także opozycją. "PiS woli krzyknąć parę razy "liberum veto" i że jest fatalnie, a następnie idzie po pieniądze zabrane nam w formie przeróżnych podatków. Mam wrażenie, że oni nie chcą dojść do władzy, ale pozostać wieczną opozycją. Ona za nic nie odpowiada, ale wszystko może obiecać. Bardzo wygodna sytuacja i pomysł na życie dla dużej grupy "opozycjonistów". PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma" - ocenił w rozmowie z "Rz".

Krytykuje kandydata PiS na prezydenta. Jak stwierdził, Andrzej Duda jest "Komorowskim PiS".

Kukiz obiecuje, że jeśli w majowych wyborach zdobędzie ponad 5 proc. głosów zostanie w polityce. Zacznie budować Ruch Obywatelski, by wystartować w wyborach parlamentarnych.

Ale jeśli poparcie będzie niższe niż 5 proc. - skończy z polityką. "Wrócę do grania muzyki. Nie będę kopał się z koniem".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (224)
Kukiz: PiS jest rewersem systemu, który stworzyła Platforma. Mamy rzeczywistość jak z "Misia"
Zaloguj się
 • frakcja-z

  Oceniono 245 razy 197

  Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż ludzkie wybory będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

 • waclawa_obrotna

  Oceniono 352 razy 136

  Oby zdobył więcej niż pięć! Jeśli nikt nie zagrozi układowi kolesiów, to panowie pokroju Hofmana, Sikorskiego, Nowaka i Godsona nadal będą świetnie się bawić, podróżować do Madrytu, jadać ośmiorniczki popijane białym winem, posyłać BOR po pizzę, pobierać kilometrówkę, zatrudniać rodzinę. Za nasze pieniądze.

 • zwolay

  Oceniono 207 razy 135

  można się śmiać z Kukiza ale facet w wielu sprawach ma rację...od 25 lat te same mordy przy żlobie tylko zmieniaja nazwy,obiecują kłamią ,podnoszą podatki nic w zamian nie dając,w kółko krzyczą o zaciskaniu pasa (byle nie swojego)...

 • ciemnyluddd

  Oceniono 249 razy 71

  Sama prawda. Czego dowodem jest właśnie kandydowanie Kukiza na prezydenta...Ale nie pomijajmy dyskretnej acz skutecznej roli Kościoła naszego przenajświętszego w stworzeniu tej rzeczywistości...Oraz udziału Matki Boskiej Częstochowskiej przystrojonej fragmentami wraka Tupolewa, dla zbudowania ostoi PIS-u...ŁGARSTWA SMOLEŃSKIEGO

 • harimau666

  Oceniono 137 razy 47

  oczywista oczywistość...
  aczkolwiek i ty,Pawełku,będziesz chodził na pasku EPISKO-PATOLOGÓW więc jak dla mnie ,po twoich wypowiedziach dla wP i innych przykościelnych mediów ,nie będziesz moim prezydentem.
  never.

 • azteci

  Oceniono 195 razy 45

  Zanim obszczekacie, na zlecenie, Kukiza czy Deskę, posłuchajcie co mają do powiedzenia. Szacun panie Pawle. Gawiedź nie zrozumie, a partyjni działacze od lewa do prawa zrobią wszystko, aby takich ja Wy opluć, ośmieszyć, zdezawuować. Ku uciesze bezrozumnego motłochu.

 • biesczad1

  Oceniono 54 razy 40

  Szkoda, że Brudziński i Błaszczak nie złożyli przedwyborczej obietnicy: Jeśli nie będzie II tury przezydenckich wyborów, odchodzimy z polityki... Ale pewnie wzorem prezesa i kibiców zaśpewają: Nic się nie stało...PKW znów sfałszowało...

 • strach_sie_bac

  Oceniono 139 razy 35

  "Paweł Kukiz zapowiada, że jeśli w wyborach prezydenckich zdobędzie mniej niż 5 proc. głosów, odejdzie z polityki. "

  To Pan Kukiz jest w polityce ?!?!? Widać i słychać go jedynie w mediach, aczkolwiek podobno jest radnym sejmiku Dolnego Śląska, ale to jeszcze nie oznacza, że jest politykiem,

 • gro75

  Oceniono 91 razy 33

  Tym, którzy tak chętnie najeżdżają na Kukiza proponuję trochę bardziej pochylić się nad tym co ma do powiedzenia na temat obecnej ordynacji wyborczej. Facet od lat jest bardzo konsekwentny i to już od dawna nie jest ten Kukiz jakiego chciałyby widzieć media czy "pop opinia publiczna"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX