Sondaż TNS dla TVP1: PO wyprzedza PiS. Korwin-Mikke i Palikot poza Sejmem

Platforma wyprzedziła PiS, rośnie poparcie dla PSL, a Janusz Korwin-Mikke i Janusz Palikot byliby poza Sejmem, gdyby wybory odbyły się na początku lutego - wynika z sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1. Do parlamentu nie weszliby też narodowcy i KNP.
Na rządzącą PO chce głosować 34 proc. badanych. To wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do sondażu z połowy stycznia. Na drugim miejscu jest PiS z 32 pkt proc.

Partia Jarosława Kaczyńskiego (zjednoczona z Solidarną Polską i Polską Razem) zanotowała spadek o 2 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu (z początku lutego) TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1. W poprzednim sondażu między dwoma największymi partiami polskiej sceny politycznej był remis.

Palikot i Korwin-Mikke poza Sejmem

Tylko dwie inne partie weszłyby do parlamentu - PSL i SLD. Na ludowców chce głosować 9 proc. badanych (wzrost o 3 pkt proc.). SLD z kolei zaliczył spadek o 1 pkt proc. i może liczyć na 7 proc. poparcia.

Poniżej wymaganego pięcioprocentowego progu znalazł się Twój Ruch Janusza Palikota z 2 proc. poparcia. Po 1 proc. dostały dawna i obecna partia Janusza Korwin-Mikkego (Kongres Nowej Prawicy i partia KORWiN) oraz Ruch Narodowy. 13 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosuje.

Jak wylicza TVP Info, PO dostałaby 200 mandatów, PiS 191, PSL 42, a SLD 27.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4 i 5 lutego na próbie 1000 dorosłych Polaków. Jak podkreśla tvp.info, "są to wyniki preferencji spontanicznych i wspomaganych (wspomaganych - dla osób, które uprzednio spontanicznie odpowiadały 'nie wiem, na którą partię głosować'".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Sondaż TNS dla TVP1: PO wyprzedza PiS. Korwin-Mikke i Palikot poza Sejmem
Zaloguj się
 • adamofsky

  Oceniono 16 razy 6

  TNS też dała sie skorumpować i przeszła no stronę zdrajców, lemingów,
  wykształciuchow, komoruskich i polaków nieprawdziwych..

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 4

  Nie, no wyniki ZSLu nie do ruszenia. Kto by pomyślał, że 9% wyborców to biurwokracja z nadania ZSLu...

  Ileż to na to tatałajstwo marnuje się publicznej kasy... Każdemu zapełnić koryto, każdemu dać jeść, a apetyt to to ma...

 • matabule

  Oceniono 7 razy 3

  Znowu zabawa w sondaze

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby tak miało się okazać podczas wyborów, nie byłoby bardzo źle. Ale i tak, przy niemal remisowym wyniku, przewaga PO nad SPISKIEM byłaby zbyt mała. A im mniejsza różnica między nimi, tym większy harmider podniósłby herszt SPISKU w sprawie rzekomych kantów w urnach (przecież E. Stankiewicz już szykuje centralną bazę fałszów PKW). Fajnie byłoby też nie widzieć wśród nowych posłów korwinowskiej nowej-starej prawicy. A co do Palikota, to raczej niewielu płakałoby po jego porażce w tej elekcji, on sam nie spełnia licznych obietnic rzucanych na wiatr, i swe szanse na poważne miejsce w polityce już zmarnował. Ale najbliższe dni mogą przynieść taką zawieruchę w Polsce, jeśli bogacze wiejscy wraz z górnikami (najlepiej opłacaną grupą zawodową!) zmiotą Warszawę z powierzchni ziemi, czym grożą, to finał może być katastrofalny dla Polski. Duckczyński obejmuje siłą (legalnie nie ma na to szans) funkcję dyktatora ziem od Bałtyku po Tatry, wycofuje Polskę z UE, wypowiada wojnę Rosji… Na spełnienie setek postulatów socjalnych mamony mu zabraknie, ale to nie jego zmartwienie. Gorzej by też wyglądała koabitacja Duckczyński – Komorowski (zakładając że ten ostatni wygra w maju). Ale cóż to dla dyktatora Duckczyńskiego – zdymisjonować siłą, bezprawnie i bezpodstawnie, prezydenta „przypadkowego”? Przecież Bezprawie i Niesprawiedliwość, jeśli zdobędzie przemocą władzę, dzięki przemocy górników i chłopów, nie będzie się liczyć z nikim ani z niczym.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 16 razy 0

  Po 8 latach kantów, złodziejstwa na galaktyczna skalę i sprowadzenia państwa do teorii, do "chj, dupa i kamieni kupa", partia bandziorów, marnotrawców i nieudaczników nadal najulubieńsza.
  Tak to jest z polactwem - narodem idiotów - pośmiewiskiem świata :-DD

 • Piotr Lebiecki

  Oceniono 1 raz -1

  PO wygrywa,,,,,,,,naród się jeszcze bardziej upokarza i biednieje,ale końcu się budzi i wyrzuca są złość a przechodzi do myślenia i dobrej woli. ...................Wolałbym aby Polacy wszyscy poszli do wyborów i wybrali nową Polskę......Teraz w naszym kraju rządzi układ który niszczy ten kraj.......Polki i Polacy niech w końcu do was dotrze,że to wasza wina,bo pozwalacie aby wasze dzieci pracowały za śmieciową pensję ,wyjeżdżali za chlebem w świat, a elita żeby żyła w takim przepychu.......Wy Polacy musicie mieć własne zdanie,musicie uwierzyć, że bez pomocy Bożej nic dobrego w naszym ukochanym kraju nie będzie się działo. Pazerność i głupota będzie się miała w najlepsze......Dlatego musicie chodzić na wybory aby inni nie wybierali za was......dzieci kochane zrozumcie to w końcu.......

 • uber.amsterdam

  Oceniono 28 razy -2

  Lewica zgniła, Miller się do reszty skompromitował, a Palikot co chwilę ma nowy pomysł, więc chyba będę musiał głosować na Platformę. Owszem, jest to partia chadecka, ale od czasu do czasu zdarzają im się jakieś przebłyski inteligencji; szczerze mówiąc nie wierzyłem, że uda im się przeforsować "bezbożną" i "genderową" konwencję antyprzemocową, a jednak się udało. Jeszcze parę postępowych ruchów i kto wie - może dam im szansę przy urnie. Owszem, jest tam potężna V kolumna konserwatystów i klęczników, ale w SLD też ich nigdy nie brakowało.

 • olek1303

  Oceniono 20 razy -6

  Wiele czasu nie zostało. Oby tak dalej. Wspierajmy Komorowskiego potem atak na sejm. Potrzeba tylko dobrej taktyki, żeby nie dawać ciała jak ostatnio w Mysłowicach. Podglądać i wyśmiewać konkurentów, wytrącać argumenty Pisowcom i Millerowcom. Wszystkie ręce do klawiatur.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX